Eli kokemuksia tarvitsisin millaisia oireita on tullut 2 viikon sisällä e-pillereiden aloituksesta? Tai mahdollisesti kuukauden kahden oireet, mietityttää lihominen, mielialanvaihtelut, kuivuus ja haluttomuus niin missä ajassa huomaa nämä ja ymmärtää seurata kuukauden tai kaksi ja vaihtaa tai lopettaa sitten käytön.
e-pillereiden aloitus
3
84
Vastaukset
- rruuu
Aikanaan kun aloitin, niin päänsärkyä oli alussa ja lisäksi menkat, joiden 1. päivänä pillerit aloitin, jatkuivat koko ensimmäisen liuskan ajan. Molemmat oireet menivät ohi, mutta palasivat myöhemmin. Silloin meni merkki vaihtoon.
- Nypp
Kannattaa muutamia kuukausia odottaa oireiden tasottumista. Vasta sen jälkeen vaihtaa tuotetta ellei oireet ole tietty aivan hirveät. Perus päänsärkyä ja vähän äklöä oloa voi kestää esim pari kuukautta mutta tasoittuu sen jälkeen jne. No panic. Lyhyessä ajassa vaihtaminen vaan sekottaa kroppaa.
- Zubb
Jotkut oireet voi ilmaantua niin salakavalasti ettei edes huomaa. Söin 6vuotta pillereitä ja unohtelun vuoksi vaihdoin renkaaseen. Puoli vuotta renkaaseen vaihdoin jälkeen huomasin olevani seesteisempi. Turha kiukuttelu loppui vaikkei elämä ole muuten muuttunut mihinkään. Vieläkin tulee vastaan tilanteita joista tiedän että pilleri-minä olisi nostanut metelin, mutta nyt kohautan vain olkia. Reilun vuoden käytin renkaita mutta niiden kanssa haluttomuus kasvoi vielä suuremmaksi kuin pillereiden kanssa vaikka kuivuus hävisikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4376190- 875480
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514487- 824005
- 543996
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309