Tällainen luonnonlääketieteen harrastaja ei voi viime päivien lausuntojen perusteella päätyä muuhun kuin että ystävämme (pelle) Erkki on kaksisuuntaisen mielialan tyylipuhdas edustaja. Homeopaattinen ilmiö.
Kaksisuuntainen Erkki
Hikkulson
952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Muistisairauksiin perehtyneenä on havaittavissa myös lievää muistihäiriötä, johon liittyy myös tunnetilojen hallintaongelmaa. Nämä aiheuttavat yhdessä ajattelemattomia lausahduksia, joita niiden esittäjä joutuu häpeämään perheineen myöhemmässä vaiheessa. Tämä tietysti on yksityisajattelua yleisellä tasolla.
"Häpeämään"
Tämän pakolaisaallon jälkeen ei ole myöhempiä aikoja. Suomea tuhotaan meidän silmiemme edessä, ja niitä jotka sitä yrittävät puolustaa ruoskitaan surutta julkisesti.
Te suvakit kadutte vielä myöhemmin puheitanne, te olette Suomen vaarallisimpia ihmisiä. Teidät on aivopesty, ettekä te ymmärrä edes sitä.
Oh-hoh, mitä pa**aa. On mennyt kyllä putin-lähtöinen propaganda hyvin perille. Näitä maailmanlopun ennustajia on ollut aina, ja miten maailmanloppujen kanssa on aina käynyt?
Elämä ei tule tähän pakolaiskriisiin loppumaan. Kun talous alkaa taas vetämään, niin asiat alkavat näyttämään taas hieman toisenlaisilta. Elämä on epävarmempaa kuin aiemmin, ja kaikki eivät sitä kestä. Heikoimmat etsivät syyllisiä muualta, ja pakolaiset sattuivat tulemaan juuri nyt. Jos ei olisi pakolaisia, niin sitten tämä sama porukka syyttelisi jotain muuta omista ongelmistaan. Kyl se siitä!
Juu ja toiset ne kykenevät lakaisemaan ongelmat maton alle kerta toisensa jälkeen, oppimatta virheistään yhtään mitään.
"Jos ei olisi pakolaisia, niin sitten tämä sama porukka syyttelisi jotain muuta omista ongelmistaan."
... ja...
"On mennyt kyllä putin-lähtöinen propaganda hyvin perille"
...kuka nyt syyttelee "ongelmista", ja mitä tahoa?
Erkkikin edustaa tyylipuhdasta muistisairasta, jolle mieleen tulevat helposti ja liukkaasti kirosanat. (vittu, perejel jne ovat Erkin suosikkipuhetta.)
Oi fasismi, fasisti ja rasisti. Sulle silmäni ja korvani annan, suo mä alan kannattaa. oot sää voih miimn autuas - sinä jyhkeä fasismi.
Kyyllä siinä taitaa Ekissä olla aimo ripaus myös narsistia, samoin kuin ilmajokelasessa ystäväparissaan.
Kyllä suvakkeja vituttaa nyt rajusti. Vihervassarille tuli pataan mielenosoituksessa 6-0. Nyt pitääyrittää vetää lokaan yhtä tapahtuman järjestäjää katkeruuksissa.
Ei saanut kukaan pataan, vaikka väkivaltaisen näköisiä mustahuppuisia uhoojia torilla parveilikin. He eivät hyväkys väkivaltaa missään muodossa , paitsi vähä ja joskus ja aiheesta.