Mistä voisi olla kyse, että suusta tulee toisinaan todella paljon vaahtoa? Välillä sylki on täysin normaalia. Jos sen nielaisee siitä seuraa jotakin seuraavista: mahakivut, oksennus, ripuli, migreeni, epilepsiatyyppinen kouristuskohtaus, kyvyttömyys liikuttaa itseään, todella voimakas väsymys, pää tuntuu ärtyneeltä ja muisti pätkii.
En syö lääkkeitä, pesuaineen käyttö on minimissään, en syö luontaistuotteita, syön normaalia ruokaa, en ole tekemisissä minkään kemikaalien kanssa. En tiedä mistä tämä johtuu.
Vaahtoa suusta
10
9743
Vastaukset
- not-possible
Taidat nyt yhdistää syljen nielemisen erinäisiin oireisiin, jotka eivät mitenkään voi johtua sun itse erittämästäsi syljestä. Mutta jos tuollainen asia vaivaa kovasti mieltäsi, kehotan hakeutumaan lääkärin juttusille.
- Amalgaamit
Onko hampaissasi amalgaamipaikkoja?
- earstdfygkjuhtr
Amalgaamipaikkoihinkin auttaa varmaan D-vitamiini ja viljaton ruokavalio? Montako rekkalastillista D-vitamiinia pitää tähän ongelmaan syödä ja montako kertaa vuorokaudessa?
- dsjfskjdfl
Amalgaamit kirjoitti:
Onko hampaissasi amalgaamipaikkoja?
Mitä se amalgaami tähän liittyy?
- vaahtoonoire
Jos suusta tulee paljon vaahtoa, kysymys voi olla siitä, että sinulla on lievä epileptinen kohtaus.
Menepä lääkärin pakeille.- weartyuy
Tai sitten unohtanu huuhdella suunsa hampaidenpesun jälkeen
- Anonyymi
Jos mies on mällänyt suuhusi sillon voi myös vaahdota nimi merkillä kokemusta on
- Anonyymi
Löysin sattumalta viestisi, en osannut hakea tällaista aihetta. Olin hämmästynyt, sama vaiva kuin minulla. Päätin kommentoida, sitten vasta huomasin kuinka kauan sitten viesti on kirjoitettu.
Minulla valkeaa vaahtoa tulee todella paljon, suu on melkein koko ajan täynnä limaa. Asiaa on tutkittu sen verran, että tulehdusta tai muuta selittävää syytä ei ole löytynyt.
Olen sitä mieltä, että vaiva on osittain stressin aiheuttamaa. Olot joissa elän ovat ankeat. Asunnon vetoisuus ja ilman laatu, nokea, pölyä ym. epäpuhtauksia pilaavat hengitysilman aika perusteellisesti. Muistan milloin tämä vaiva alkoi, muutin asuntoon johon ei olisi pitänyt muuttaa. Elän päivän kerrallaan pohtien erilaisia vaihtoehtoja, niitä ei paljon ole.
Mitä sinulle, ketjun aloittajalle kuuluu. Toivottavasti pystyt vastaamaan, toivottavasti tilanteesi on nyt parempi.
Olen pahoillani asiattomista viesteistä joita olet saanut.- Anonyymi
hei minulla sama ongelma ootko löytäny ratkaisua tuohon?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hei minulla sama ongelma ootko löytäny ratkaisua tuohon?!
Sama minulla oletko sinä saanut apua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1317222Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam944970Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk733801Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273054Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni462617Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,332254Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t281999Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2101527Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3261347- 381180