24:n jatko on 24: Legacy

Scifisti1977

Siispä FOX on nyt päättänyt jatkaa 24 -sarjaa ILMAN Jack Baueria, mikä on oikeastaan ihan hyvä juttu. Bauerin hahmo alkoikin jo ikääntymään. Olisi tosin kiva saada hänenkin tarinalleen onnellinen päätös.

Joka tapauksessa samaan maailmaan sijoittuva uusi sarja "24: Legacy" jatkaa terrorisminvastaista taisteluaan samalla tavoin kuin ennenkin. 12 jaksoa pitäisi tulla ekaan kauteen tätä sarjaa.

Tuossa linkki yhteen uutiseen sarjasta (näköjään alempana vanhoja juttuja aiheeseen liittyen):

http://www.denofgeek.com/tv/24/33701/24-legacy-miranda-otto-joins-pilot-episode

9

1731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jökl

      Jackin kohtaloa varmaankin setvitään jossain sivujuonessa, ihan vanhojen fanien houkuttelemiseksi.

    • 24kaipaava

      Hieno juttu ja yllätys minulle,nyt vasta sain tietää siitä,toivottavasti joku suomen tv-kanavista ottaa sen ohjelmistoon

      • Scifisti1977

        Sehän tulee FOX:lle Amerikassa, niin luultavasti samoin kuin X-Files tuli päivän viiveellä USA:n ensiesityksestä Suomen FOX-kanavalla, niin samoin 24:Legacy:kin saattaa tulla.


      • ookooooo
        Scifisti1977 kirjoitti:

        Sehän tulee FOX:lle Amerikassa, niin luultavasti samoin kuin X-Files tuli päivän viiveellä USA:n ensiesityksestä Suomen FOX-kanavalla, niin samoin 24:Legacy:kin saattaa tulla.

        Selvä. Ja samalla perusteella joku taas luulee, että Suomen FOX:lla on sitten oikeudet kaikkiin vanhoihinkin kausiin ja ihmettelee miksei niitä voida näyttää uusintana, kuten X-Filesinkin kohdalla.


    • kaksnelonen

      Nythän se jo alkoi tällä viikolla liv-kanavalla ja oli positiivinen yllätys,oli lähdetty tosissaan tekemään "24-formaattia" noudattaen ja lopputulos ekan jakson perusteella aivan mainio

      • Ei_ollut_huono

        Helkkari kun menin missaamaan ekan jakson. Toinen jakso tuli katsottua ja vaikutti ihan hyvältä.


    • Paras_sarja

      Tämä 24 Legacy ei kyllä häpeä yhtään sitä alkuperäistä 24:ää, vaikka Bauerin tilalla on musta näyttelijä. Kyllä on laatusarja. Nyt jännään, mitä ensi jaksossa käy, kun Carterin vaimon ja veljen perään lähti yksi terroristeista. Kuolevatko vai pääsevätkö CTU:lle turvaan? Ja kuinka nämä kaksi selviävät itsemurhatehtävästään? Hyvä on myös Tony Almeidan ilmestyminen kuvioihin.
      En ymmärrä, miksei tämä saanut tarpeeksi katsojia, vaan tuotanto pisti tämän hyllylle? Ihan yhtä hyvää laatua kuin alkuperäinenkin ja on parempi kuin eräät alkuperäisen 24:n kaudet. Oliko se sitten vain monille liikaa, kun Jack Bauer on poissa ja tilalla musta Eric Carter?

    • kaksnelonen

      Taisipa olla illan jakso tämän kauden viimeinen,lupaavasti kausi alkoi mutta hieman sekavaksi muuttui ajan kanssa,mutta kyllä vieläkin katson jos uusia kausia tehdään. Yleensä joka kaudella joku CTU:n jäsenistä on paljastunut pettturiksi mutta nyt niin ei käynyt,tämä klisee jäi uupumaan

      • Paras_sarja

        Joo, se loppui nyt. Luin joku aika sitten, että 24 Legacy ei olisi saanut tuolla lätäkön toisella puolella tarpeeksi katsojia, joten tuotanto laittoi sarjan hyllylle. Ihmettelen vähän, että miksei saanut katsojia? Joillekin kait liikaa, ettei Jack Bauer oo enää kuvioissa ja tilalla musta näyttelijä. Mua ainakaan oo häirinnyt. Sitten kun tämä 24 Legacy ei hävennyt yhtään alkuperäistä 24:ää, vaan oli jopa parempi kuin jotkut alkuperäisen 24:n kaudet. Toivottavasti nyt jatkoa saadaan, että on telkkarissa katsottavaa.
        Joo. Nyt ei paljastunut CTU:ssa yhtään luopiota, mutta se klisee tässä oli, että sarjan hahmo kuoli - Rebecca. Se oli ikävä käänne kauden lopussa. Kauden parhaimpia hetkiä oli se kun lauma terroristeja tapettiin ilmaiskussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3518
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1536
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1269
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      988
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      91
      788
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe