Kannattaako yrittää saada miestä tällä vartalolla

Curvylady

Haluaisin seurustella kovasti, olen jo yli 40 v. En ole hento enkä siro vaan muodokas ja pyöreä, 170 cm pitkä. Naamaa on sanottu kauniiksi. Kysymys on otsikossa.

11

145

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Curvylady

      omakuva (file://ACER/omakuva)

    • Curvylady

      Ei onnistu linkitys, eikä tätä ketjua pyynnöstäni huolimatta poisteta :-p.

    • tottakait. kun olin 40v menin tutun sinunkokoisen naisen kanssa sänkyyn joka oli ollut puol vuotta ilman miestä. parasta sex. ja jos puhutaan sänkyhommista niin kun silmät kiinni ollaan ihan sama vaik mis. maailma ratkaisee ainoastaan miltä jalkovälistä. minullakin on muodokas vaimo 18v. naimisissa minä kohta 60v vieläkin sexy mahtavaa.

      • Ei_kun_menoks

        jos näin herkulliselta näytät...


    • lmksdlms

      Baariin vain avoimin mielin ja sitten odottelet tuleeko joku juttelemaan. Baariin siksi, että se on käytännössä ainut paikka missä suomalaisessa kulttuurissa avoimesti etsitään seuraa. Koska et ole enää nuori ja koska et ole missimitoissa, on potentiaalisten pokailijoiden määrä sen verran pienentynyt, että mikäli odotat iskuyrityksiä missään muualla kuin siellä lihatiskillä, voi odotuksesta muodostua pitkä.

      Seurustelusuhteeseen pääsy vaatii kyllä todennäköisesti useamman vierailun johonkin vanhempien bilettäjien suosimaan ravitsemusliikkeeseen, mutta ei se missään nimessä mahdotonta ole. Matkan varrella saattaa tulla vastaan myös yhden yön juttuja, mutta kannattaako tässä vaiheessa elämää enää pihdatakaan? Mielestäni ei kannata eikä myöskään kannata alkaa vanhaksi piiaksi, jos ei sitä oikeasti halua.

      P.S. itse en kannata nettipalveluita, mutta jos siihen hommaan lähdet niin sitten kannattaa ainakin olla avoin kaikkien puutteiden suhteen. Siis kunnon kuvat ja mieluummin esittelyksi, että on ylipainoa ja aika reilustikin kuin että on muodokas. Tämä siksi, että faktoja on turha piilotella kun totuus tulee esiin kuitenkin.

      • MrBolivar

        Paneminen,paneminen ja paneminen.. näimpä!Ja paneminen.


    • nainen juuri minun makuun koska pidän muodokkaista naisista, lähetä sähöpostia [email protected]

    • Kannattaa yrittää. Onnistuminen on lähes 100%. Ei kannata mihinikään baariin mennä juoppojen iskettäväksi. Kun näet sopivan miehen ihan missä tahansa paikassa menet itse tekemään tuttavuutta.

      Netistäkin voi löytää miehen. Laitat kuvan ja mitat reilusti esille, niin löydät sellaisen joka pitää juuri sinunlaisista naisista. Tärkeintä on olla jonkunlainen kuva. Voit rajata kuvasta pään pois, jos et halua omaa naamaa nettiin.

    • MrBolivar

      Niin, no kaipa se on niin että sellaisen kumppanin voi toivoa itselleen kuin itsekkin on.
      Eli, mieti minkä näköistä, kokoista ja luenteista etsit ja tee siitä määritelmä itsellesi.

      Ulkonäöllisesti sanoisin kuitenkin että harva haluaa oikeasti lihavaa kumppania.Tämä ei taas tarkoita että pitäisi olla missimitoissa vaan että on about normaali tai hieman pyöreä. Liiallinen puntarin tuijottaminen kun on taas vähän keskenkasvuista touhua.
      Kemia kun homman pitäisi kuitenkin ratkaista, ei tarkat kilot ja kuntosalikortin aktiivisuusaste.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      116
      6810
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      45
      4498
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3657
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2624
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2391
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1876
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      198
      1378
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1194
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      36
      1001
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      858
    Aihe