Kannattaako yrittää saada miestä tällä vartalolla

Curvylady

Haluaisin seurustella kovasti, olen jo yli 40 v. En ole hento enkä siro vaan muodokas ja pyöreä, 170 cm pitkä. Naamaa on sanottu kauniiksi. Kysymys on otsikossa.

11

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Curvylady

      omakuva (file://ACER/omakuva)

    • Curvylady

      Ei onnistu linkitys, eikä tätä ketjua pyynnöstäni huolimatta poisteta :-p.

    • tottakait. kun olin 40v menin tutun sinunkokoisen naisen kanssa sänkyyn joka oli ollut puol vuotta ilman miestä. parasta sex. ja jos puhutaan sänkyhommista niin kun silmät kiinni ollaan ihan sama vaik mis. maailma ratkaisee ainoastaan miltä jalkovälistä. minullakin on muodokas vaimo 18v. naimisissa minä kohta 60v vieläkin sexy mahtavaa.

      • Ei_kun_menoks

        jos näin herkulliselta näytät...


    • lmksdlms

      Baariin vain avoimin mielin ja sitten odottelet tuleeko joku juttelemaan. Baariin siksi, että se on käytännössä ainut paikka missä suomalaisessa kulttuurissa avoimesti etsitään seuraa. Koska et ole enää nuori ja koska et ole missimitoissa, on potentiaalisten pokailijoiden määrä sen verran pienentynyt, että mikäli odotat iskuyrityksiä missään muualla kuin siellä lihatiskillä, voi odotuksesta muodostua pitkä.

      Seurustelusuhteeseen pääsy vaatii kyllä todennäköisesti useamman vierailun johonkin vanhempien bilettäjien suosimaan ravitsemusliikkeeseen, mutta ei se missään nimessä mahdotonta ole. Matkan varrella saattaa tulla vastaan myös yhden yön juttuja, mutta kannattaako tässä vaiheessa elämää enää pihdatakaan? Mielestäni ei kannata eikä myöskään kannata alkaa vanhaksi piiaksi, jos ei sitä oikeasti halua.

      P.S. itse en kannata nettipalveluita, mutta jos siihen hommaan lähdet niin sitten kannattaa ainakin olla avoin kaikkien puutteiden suhteen. Siis kunnon kuvat ja mieluummin esittelyksi, että on ylipainoa ja aika reilustikin kuin että on muodokas. Tämä siksi, että faktoja on turha piilotella kun totuus tulee esiin kuitenkin.

      • MrBolivar

        Paneminen,paneminen ja paneminen.. näimpä!Ja paneminen.


    • nainen juuri minun makuun koska pidän muodokkaista naisista, lähetä sähöpostia [email protected]

    • Kannattaa yrittää. Onnistuminen on lähes 100%. Ei kannata mihinikään baariin mennä juoppojen iskettäväksi. Kun näet sopivan miehen ihan missä tahansa paikassa menet itse tekemään tuttavuutta.

      Netistäkin voi löytää miehen. Laitat kuvan ja mitat reilusti esille, niin löydät sellaisen joka pitää juuri sinunlaisista naisista. Tärkeintä on olla jonkunlainen kuva. Voit rajata kuvasta pään pois, jos et halua omaa naamaa nettiin.

    • MrBolivar

      Niin, no kaipa se on niin että sellaisen kumppanin voi toivoa itselleen kuin itsekkin on.
      Eli, mieti minkä näköistä, kokoista ja luenteista etsit ja tee siitä määritelmä itsellesi.

      Ulkonäöllisesti sanoisin kuitenkin että harva haluaa oikeasti lihavaa kumppania.Tämä ei taas tarkoita että pitäisi olla missimitoissa vaan että on about normaali tai hieman pyöreä. Liiallinen puntarin tuijottaminen kun on taas vähän keskenkasvuista touhua.
      Kemia kun homman pitäisi kuitenkin ratkaista, ei tarkat kilot ja kuntosalikortin aktiivisuusaste.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      141
      1773
    2. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      49
      1408
    3. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1318
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      61
      1288
    5. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      56
      1138
    6. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      19
      1032
    7. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      917
    8. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      63
      890
    9. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      78
      792
    10. Tiedätkö että

      Olet aika vetävä
      Ikävä
      29
      764
    Aihe