Kokoomuksen Kataisen lähettämä kutsu matujen

kuultu ja nyt niitä tulee ainakin se Kataisen toivomat 1,8 miljoonaa. https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
Sisäministerinä toimii Kokoomuksen Orpo joka pitää rajat levällään ja päästää maahan Venäjältä ja Ruotsista paperittomia henkilöitä joilla ei ole kyseisissä maissa mitään hätää.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siinä on kyllä sellainen poika, joka ei saa mitään aikaan. Kun ei saa selvää, onko se Kataisen tavoite yhtä kuin Orvon ja Kokoomuksen tavoite.
Merkit viittaavat, että on. Suomi on hallituksen suulla julistanut Unkarin vaaralliseksi maaksi. Tämä tarkoittaa sitä, että kaikki Unkarin kautta tulleet matut jäävät Suomeen.

Hallitus teki oikein erityislain, jonka mukaan Unkariin ei voi palauttaa, koska se on vaarallinen maa matuille! Tuosta nyt yksinkertaisempikin voi lukea, että Suomen matukiintiö ei ole läheskään täynnä. Lisää halutaan. Täytyy oikein lakeja sorvata, jotta ketään ei tarvitse ajaa ulos. Kansalle annetaan aivan toisenlaista tietoa - valedellaan päin naamaa!

Jos päättäjät jatkavat valehteluaan, niin kansalle ei jää muuta vaihtoehtoa, kuin käydä näiden matujen päälle. Ei heitä vielä niin paljon ole, ettemmekö saa heitä ulos maasta
voimatoimenpitein.

Äänestä
  • Juuri uutisissa kerrottiin että 30 eri maan kansalaisuutta
    tuppaa ryyskien kautta tänne.
    Kuka pimittää uutiset noista 30 maan sodista?

    Äänestä

  • krimin.valtaajatkin kirjoitti:

    Juuri uutisissa kerrottiin että 30 eri maan kansalaisuutta
    tuppaa ryyskien kautta tänne.
    Kuka pimittää uutiset noista 30 maan sodista?

    Orpo alaa Suomen vielä enemmän suohon kuin se jo on. Tämä mies on vaarallinen. Hän ei itse ymmärrä sitä. Hänet pitää poistaa kuvasta. Onko pehmeitä keinoja enää käytettävissä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarpeesta_on kirjoitti:

kuultu ja nyt niitä tulee ainakin se Kataisen toivomat 1,8 miljoonaa. https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
Sisäministerinä toimii Kokoomuksen Orpo joka pitää rajat levällään ja päästää maahan Venäjältä ja Ruotsista paperittomia henkilöitä joilla ei ole kyseisissä maissa mitään hätää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu