Medvedev sai Münchenissä selkäsaunan lähes kaikilta. Yllätyksenä jopa Suomi moittii Venäjää. Nyt on selvä miksi Putin jäi kotiin, Putinille se olisi harmi paikka. Selkeä Naton kannatus Münchenissä on kiistaton fakta.
Medvedev ja selkäsauna.
MedvePut
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ryssä on ypöyksin, vailla ainuttakaan ystävää tai liittolaista.
Yksinäisen suden valitus Siperian aroilta jonka ainoastaan hyytävä lumimyrsky kuulee...
Ryssä saa sitä mitä ryssä ITSE TILAA!
Imbesilli ryssä :)
Medvedev Münchenissä pyysi länsimaat ilmoittamaan koska ne lopettaa sanktiot. Medveputin kärsii pahasta dementiasta. Se ei muista Ukrainan miehityksestä.
Diplomaattinen selkäsauna ei yleensä ole viisas teko.
Herää kysymys siitä onko kaikki kortit jo katsottu ja todettu tilanne epätoivoiseksi. Tässä tapauksessa voimme vain varautua pahimman varalta. Ei lienee kellekkään sitten mikään yllätys kun hyökkäys idästä alkaa. Nyt on viimeinen hetki virittää puolustusvoimat valmiuteen.
Putin ei ikävä kylläkään tiedä mitä rauhanomainen elämä valtioiden välillä tarkoittaa.
Kyllä hän tietää, mutta usa ei tiedä mitä rauha tarkoittaa.
http://tamapaiva.blogspot.fi/2012/05/yhdysvaltojen-historia-sotaa-ja.html
Mutta varastamisessa ja tappamisessa usa on paras.
Kyllä venäjä osaa yllättää ja myllyttää.
Venäläiset diplomaatit taitaa saada "selkäsaunaa" nyt joka paikassa. Tilanne ei varmastikaan ole menossa hyvään suuntaan. Suunnan voi vaihtaa vain Putin.