Feministit vaativat: Raiskausta ei saa keskeyttää

Feministit vaativat lisääntyvää raiskaajien maahantuontia sekä vastustavat raiskausten ehkäisemistä, ja mikä yllättävintä, he vastustavat jopa raiskauksiin ja kähmintään paikan päällä puuttumistakin:

"Vastustamme nimissämme tapahtuvaa rajojen kiinni vaatimista ja katupartiointia, emmekä kaipaa "naisrauhaa" oman käden oikeudella toteutettuna!"

https://www.facebook.com/events/462513713955461/

Raiskaajien ja kähmijien täytyy siis feministien mielestä saada viedä raiskausakti loppuun saakka ja kähmiä niin paljon kuin huvittaa ilman että siihen kukaan puuttuu "oman käden oikeudella".
1592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Olen melko varma, että yo. aloitus oli täällä aiemmin ja että se on poistettu koska sitä ei enää täältä löytynyt, mutta onneksi se oli tallessa muualla.

Aloin etsiä sitä aloitusta, koska samansuuntainen linja naisasialiikkeessä näkyy jatkuneen pari päivää sitten samanlaisilla lausunnoilla, tällä kertaa UN Womenin toiminnanjohtaja Elina Multasen suulla.

Otetaanpas esille Multasen lausunto täältä hänen järjestönsä lehdestä, jossa hän osoittautuu myös rasistiksi (ja keppihevoset hirnuu):

http://www.unwomen.fi/uutiset/naisten-oikeuksia-ei-saa-kayttaa-keppihevosena-rasismille/

”Miesten on avattava suunsa naisiin kohdistuvaa väkivaltaa vastaan. Naiset eivät tarvitse suomalaisten miesten ’suojelua’ ulkomaalaisia miehiä vastaan, vaan kaikkien sitoutumista ahdistelun ja väkivallan lopettamiseen”, Elina Multanen sanoo.

Multasen lausunto herättää ihmetystä. Multanen vaatii ensin, että miesten on avattava suunsa naisiin kohdistuvaa väkivaltaa vastaan, ja heti seuraavassa lauseessa hän kuitenkin kieltää suomalaisia miehiä suojelemasta naisia ulkomaalaisia miehiä vastaan.

On ikäänkuin Multasen mielestä miesten avaaminen suunsa naisiin kohdistuvaa väkivaltaa vastaan ei olisi naisten suojelua lainkaan, jos suun avaajana on suomalainen mies ja huomion kohteena maahamme rantautunut uudenlainen naisiin kohdistuva turvallisuusuhka: ulkomaalaisten miesten tekemät hälyttävän korkeissa mittasuhteissa olevat raiskaukset uudenlaisine tekotyyppeineen. Eli suun avaaminen naisiin kohdistuvasta turvallisuusuhasta ei joko ole naisten suojelua lainkaan tai sitten sitä voidaan suorittaa vain sellaisin periaattein, joka asettaa eri etniset ryhmät eriarvoiseen asemaan. Eli jos suun avaaminen on suojelua, niin sananvapauden rajoittamista rasistisin periaattein tässä on nähtävissä.

Mutta ehkäpä Multanen tarkoittaakin lausunnossaan naisten suojelulla suun avaamisen sijasta konkreettista fyysistä puuttumista raiskaustilanteisiin? Siinäkin tapauksessa Multasen lausunnot ovat rasistisia, kantaväestöä syrjiviä. Kuten on luettavissa, Multanen tosiaan vaatii, että nimenomaan suomalaiset miehet eivät saa suojella naisia nimenomaan ulkomaalaisia miehiä vastaan.

Eli näyttää siltä, että Elina Multaselle on kaikkein tärkeintä se, että naisten oikeuksia voidaan suojella vain tiettyjen etnisten ja rasististen periaatteiden mukaan. Vain tiettyjen etnisten ja rasististen reunaehtojen täyttyessä raiskaukseen saadaan puuttua. Elina Multanen ei salli, että naisia suojellaan etnisestä taustasta riippumatta, vaan raiskaukseen puuttuminen on sallittua ainoastaan seuraavien sääntöjen mukaan:
- suomalainen mies saa puuttua suomalaisen miehen tekemään raiskaukseen
- ulkomaalainen mies saa puuttua ulkomaalaisen miehen tekemään raiskaukseen
- ulkomaalainen mies saa puuttua suomalaisen miehen tekemään raiskaukseen

En ymmärrä hänen motiivejaan kieltää raiskaukseen puuttuminen silloin, kun raiskaaja on ulkomaalainen ja raiskaukseen puuttuja suomalainen.

Joka tapauksessa Elina Multanen on siis rasisti, joka sallii tai kieltää toimintoja etnisin periaattein. Näiden rasististen periaatteiden toteutuminen on hänelle tärkeämpää kuin naisten turvallisuuden toteutuminen etnisistä taustoista riippumatta.

Mitä mieltä te naiset olette tällaisesta "naisasialiikkeestä", joka asettaa rasistiset päämäärät naisten turvallisuuden edelle?

Äänestä
  • Miesten on avattava suunsa naisiin kohdistuvaa väkivaltaa vastaan. Naiset eivät tarvitse suomalaisten miesten ’suojelua’ ulkomaalaisia miehiä vastaan, vaan kaikkien sitoutumista ahdistelun ja väkivallan lopettamiseen”, Elina Multanen sanoo.
    Ilmeisesti sanomasta puuttuu yksi sana, VAIN.
    Lisätäänpä puuttuva sana eli lause olisi "Naiset eivät tarvitse suomalaisten miesten ’suojelua’ VAIN ulkomaalaisia miehiä vastaan, vaan kaikkien sitoutumista ahdistelun ja väkivallan lopettamiseen” niin siitähän käy selväksi että rehellsiten ja vastuullsiten suomalaisten miesten on suojeltava naisia myös SUOMALAISIA raiskaajia ja käpälöitsijöitä vastaan.

    Äänestä

  • Jos niin on, niin Multasen on korjattava lausuntonsa oikeaksi. Samassa yhteydessä teot on korjattava vastaamaan sanoja, ja lopetettava ulkomaalaisten miesten raiskaustoiminnan vastustamisen vastustaminen.

    Uskon kuitenkin, että Multanen ja muut feministit eivät maahanmuuttajien harjoittamaa raiskaustoimintaa ja muuta seksuaalista alistamista ryhdy vastustamaan. Tästä on paljon esimerkkejä maailmalta. "Naisasialiikkeessä" kaikkialla Euroopassa vaaditaan muslimien raiskauskulttuurista vaikenemista, ja ennaltaehkäisevä toiminta on kertakaikkinen nej-nej.

    Tietysti mielelläni näkisin olevani väärässä. Ehkäpä Elina Multanen astuu esiin ja osoittaa käytännön teoillaan, ettei toimikaan etnisin ja rasististen ennakkoasenteiden pohjalta, vaan asettaa naisten turvallisuuden maahanmuuton edistämisen mukana tulevan uudenlaisen turvallisuusuhan kasvattamisen edelle.

    Äänestä

  • Olin Vanhojen Risteilyllä valvojana viime viikonloppuna. Laiva oli täynnä nuoria 17-vuotiaita vaaleita suomalaistyttöjä ensmmäisiä kertoja humalassa. Neidot minihameissaan. Yöllä klo 02.30 discon käytävän portaikossa noin 30-vuotias musta mies kävi ahdistelemaan humalaista lukiolaistyttöä. Siihen singahti paikalle yksi valvovista vahemmista, jonkun isä, ja tytön poikapuolinen kaveri.

    Tyttö vietiin suomalaisten miesten toimesta turvaan.

    Musta mies jäi selittelemään miksi ja mitä.

    Toivoisin että tämä kansa pystyisi pitämään yhtä vastaavissa tilanteissa. Kultturiimme kuuluu naisen kunnoittamien. Feministit räyhäävät täysin väärässä maassa.

    Äänestä

:) Ei tulis mieleenikään, liikkua öisin perverssien MAMUJEN perässä....

Äänestä

Feministijärjestöt ja naisasialiike on uhrannut naisten turvallisuuden tärkeämpänä pitämälleen maahanmuuton edistämisen tavoitteelle.

Äänestä

Ei syytä pelkoon.

Äänestä

Mikähän hormoonihäiriö tullut noille feministeille..
KIITOS JEESUS että annoit meille katupartiot..
Kuvittelin että feministit ovat fiksuja mutta eivät osaa ilmeisesti katsoa asioita pidemmälle.
Jopa Suomessa tehty tutkimus todistaa että maahanmuuttajat aiheuttavat vakavan turvalliusuus riskin. Jo se että heidän kulttuurissa naisen arvo on yhtä kuin koiralla , ei sovi meidän kulttuuriin. Heille nämä naisten alistamiset ja porukalla raiskaamiset ovat vain leikkiä jota he voivat toteuttaa alempi arvoisena pitämiään suomalaisia naisia kohtaan. Näin se vaan on.
Kyllä suomessa ihmiset oikeasti pelkäävät oman ja lapsiensa turvallisuuden puolesta.
Liikkumista on jouduttu rajoittamaan jne..
Missä on meidän suomalaisten ihmisoikeudet?
Niin kauan on femakkojen kiva soittaa suuta kun mamu joukko tulee porukalla raiskaamaan ja pahoinpitelemään. Osaatteko laittaa omalle kohdalle miltä tuntuisi...
Kannattaa miettiä ennen kuin laukoo suustansa kaikenmaailman typeryyksiä.

Äänestä

Feministien logiikka on kommunistista roskaa jonka ainoa tarkoitus on muodostaa uudenlainen diktatuuri osana kommunistista unelmaa. Mutta kuten kaikki ovat joutuneet todistamaan käytännön ihmiskoeita eri puolella planeettaamme, on jokainen koe päätynyt vainoharhaiseen väkivaltaiseen diktatuuriin ja sitä kautta sitten romahtamiseen, koska tällainen järjestelmä ei kykene vastaamaan minkäänlaisiin käytännön haasteisiin.

Äänestä

Turha puhua feminismistä kun puhuu naisista yleensä - joka miesylivalta-järjestöjen mielestä on ahdasmielinen ja itsekäs (???!!).
- Toiset naiset ajattelevat järjellä, toiset tunteella ja kolmannet sekä että.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että naiset ylensä, eivät vain feministit, vaativat että raiskausta ei saa keskeyttää? En usko.

    Äänestä

Eräs mies uhkasi feministä, että "raiskaan sinut". "Luppaat vaa" vastasi feministi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NaistenAsiaSilmänlumetta kirjoitti:

Feministit vaativat lisääntyvää raiskaajien maahantuontia sekä vastustavat raiskausten ehkäisemistä, ja mikä yllättävintä, he vastustavat jopa raiskauksiin ja kähmintään paikan päällä puuttumistakin:

"Vastustamme nimissämme tapahtuvaa rajojen kiinni vaatimista ja katupartiointia, emmekä kaipaa "naisrauhaa" oman käden oikeudella toteutettuna!"

https://www.facebook.com/events/462513713955461/

Raiskaajien ja kähmijien täytyy siis feministien mielestä saada viedä raiskausakti loppuun saakka ja kähmiä niin paljon kuin huvittaa ilman että siihen kukaan puuttuu "oman käden oikeudella".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu