Tämäkin vielä, eikö omat riitä.

854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

meillä on se työvoima pula.

Äänestä
  • Olisihan hyvä saada vähän kansainvälistä toimint ainnekin, muutakin kuin turistien paimentamista tunturissa.
    Yhteinen rajahan se on EU:n kanssa. Hyvä olisi oppia toimimaan yhdessä muiden jäsenmaiden kanssa.
    Lisää tuuletusta impivaaralaiseen Suomeen. Hiihdon opetusta niille, jotka eivät sitä ole ennen kokeilleet.

    Äänestä

Tästä se alkaa, tuodaan pikkuhiljaa Vieraan valtion joukkoja meidän maahan! Liittovaltio STUPPIKULLI ja Katainen ovat tämän takana. Se tiedetään mihin tämä johtaa jos ei panna yhtään vastaan mihinkään!

Äänestä

Rajavartijoina entisiä poronerottelijoita. Eli koulutuksen puutetta kuten lappilaiislla muutenkin.

Äänestä

The greatest KUSETUS ever in the history of the world, Finland to member of luci****ian Tower of Babel, European Union.

Tämän HULLUUDEN tulee lopulta pelastamaan vain ikiaikojen Jumala laittamalla oikeamieliset ja oikeamielisyyteen taipuvaiset patriootit Suomen kansalaiset polvilleen ja YK ja EU leftisteineen saavat lopPUPELEISSÄ TURPIINSA.

Äänestä

kärvistely vaivaiskoivikossahan on parasta puuhaa

Äänestä
  • Siellähän poroukot kärvistelee koivikoissa.

    Äänestä

Erittäin hieno homma! Emme ole enää koskaan yksin Venäjää vastaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tauno_Ylisuuri kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/muiden_eu-maiden_rajamiehia_lapin_itarajalle/8678567

Onko jo niin tunkua asemilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu