Kiitos! Kiitos! opiskelijoiden 30% korotus vr:llä

Juu se siitä vielä puuttui.

Vr on valtion firma ja taas köyhiltä viedään lisää!!!
952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Muistamme tämänkin ensi vaaleissa, emmekä äänestä persssupettureita.

Äänestä
  • Miksi persut eivät kehu tätäkin saavutustaan?

    Äänestä


  • Miltä tavallisesta turistiluokkalaisesta tuntuisi matkata pystyyn nostetun sianruhon vieressä koko matka? Ja miten pystyyn nostetun sianruhon saisi edes ahdettua turistiluokan penkkiin?

    Äänestä

OPISKELIJA ON DIFFUUSI KÄSITE ja aivan liian arvostettu VERONMAKSAJIEN RAHOILLA ELÄVÄ TÄYSHOIDOSSA JOTAIN KÄÄPÄÄ OPISKELEVA JOKA EI KOSKAAN MENE TÖIHIN VAAN SIVISTYY

SAAKIN NOSTAA NIIDEN MAKSUJA

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14132574/sisaministeri-orvon-puoliso-pakolaisbusineksessa



MUMMOT POIS TIELTÄ - MUMMOT OVAT MAKSANEET ELÄMÄNSÄ VEROJA
NUORIA MUSLIMIMIEHIÄ TÄYSHOITOON TILALLE, EIVÄT KOSKAAN MAKSA MITÄÄN MISTÄÄN

VERONMAKSAJIEN LASKUUN
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14132999/suomi-valmistautuu-uuteen-maahantulo-aaltoon!

Vanhukset alta pois:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016021721135041_uu.shtml

Tämä hanke on jo pitkällä:

http://www.esaimaa.fi/Online/2016/01/27/Kaakkois-Suomen rajavartiosto ennakoi mahdollista turvapaikanhakijoiden tuloa, tarvittaessa perustetaan järjestelykeskus/2016520217274/4

http://www.imatralainen.fi/artikkeli/365580-etela-karjalassa-on-varautumissuunnitelma-jarjestelykeskuksen-perustamista-varten

Äänestä
  • Taas molopää huutaa isoilla kirjaimilla. Nettikäytöstavat eivät tartu vajakin kaaliin .

    Äänestä

peräreikä firma koko VR huono palvelu ja kafkamainen lippupolitiikkaa. Eilen mainosti iltapäivälehdiss☻ä lippujen hintojen laskevan 25%. Miksi he valehtelivat ja ilmoittivat noin kun olisi pitänyt sanoa, että ne nousee noin 30%. Ehkä ne hinnat laskivatkin jossakin hijaisessa vuorossa ja paskaisessa vanhassa haisevassa vaunussa. Onneksi en tarvii tuota kuona firmaa mihinkään. Toivon, että ei kukaan muukaan käyttäisi ennen kuin VR:lle tulee kilpailija

Äänestä

VR pitäköön haisevat vaununsa?!

Äänestä
  • Tampere-Kotka
    Kotka- Tampere

    yht 15€ Onnibussilla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mimmi_etelästä kirjoitti:

Juu se siitä vielä puuttui.

Vr on valtion firma ja taas köyhiltä viedään lisää!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu