Vastaus siihen on hyvin yksinkertainen. Maame jokereita lukuunottamatta muut liiga seurat ja heidän kannattajansa ovat kiinnostuneempia maamme mestaruuden tavoittelusta enemmän kuin pelaamisesta venäjän mestaruudesta.
Mielestäni on myös luonnollisempaa että suomalais seura pelaa suomalaisessa sarjassa ja venäläiset nyhjää vastaavasti venäläisessä sarjassa.
Kumpiko sarjoista sitten lienee kovempi on puhtaasti makuasia.
Euroopan kovin sarja tällä hetkellä kuitenkin on jääkiekon mestareidenliiga CHL.
Enkä usko että jokereidenkaan taival venäjän liigassa kovin pitkä on. Esimakua siitä saatiin jo kotipelissä SKAta vastaan kun venäläiset pilkkasivat narri yleisöä soittamalla oman maalilaulunsa jaffaladossa. Kunnon huutonaurujen jälkeen jokereita kävi enää pelkästään sääliksi.
Vastaavaa ei varmasti pystyisi tapahtumaan missään muussa suomalais seuran kotihallissa sen verran selkärankaa muilta maamme seuroilta löytyy ettei niitä ruplilla ostella eikä niiden djnä soittele mikään amanda.
Onnea kuitenkin jokereille tuleviin pudotuspeleihin.
Miksi muut liiga seurat eivät liity KHllään
Trinculo
2
107
Vastaukset
- ilonasi28
No heti kun joku kertoo, mitä hyvää venäjältä on tullut jääkiekon punakoneen jälkeen, niin ehkä sitten alkaa KHL kiinnostaa. Nyt ei sit pätkän vertaa.
- EnSiltiJokrufani
Onneks niitä pelejä ei nykyisinkään voiteta maalilauluja soittamalla. Varsinkaan jos soitettavaa ei synny kuin kertaalleen. Harkimon likan voisi ampua kuuhun kumitisseineen ja loppurahoilla ostaa Hjallikselle leukaimplantti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745068- 332851
- 402574
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261973Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401912Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291759- 951752
- 1671617
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241358Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941220