Kansa idoloi BMW-kuskeja

Autorahoitusyhtiö selvitti, millaisia mielikuvia autojen omistajat herättävät muissa. Bemarin sarjat kirivät myönteisten mielikuvien kärkikolmikkoon.

Brittiläinen autorahoitusyhtiö Zuto listasi autot, jotka antavat omistajastaan myönteisimmän mielikuvan. Voittajaksi kiri BMW:n kolmossarja, jonka antamaa ensivaikutelmaa yhdeksän kymmenestä kyselyyn vastanneesta britistä pitää parhaana.

http://www.iltalehti.fi/autot/2016021821139152_au.shtml
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitenköhän tuokin selvitys on tehty, mitä ihmettä se jaris listan kärkipäässä tekee.

Äänestä
  • No, onhan siellä volkkarikin.

    Äänestä

Siis britit ihannoivat "homoja". Miksi.

Äänestä
  • Siksi, koska Homous on nykyään normaalia. Hetero on poikkeava, ainakin BMW piireissä.....

    Äänestä

  • Harmittaako Penttiä?

    Äänestä

  • Miksi, tai mikä minua harmittaisi?...

    Äänestä

Vakuuttava jopa lähes 1900 brittiä vastannut johonkin typerään kyselyyn.
Kaikkea sitä palstantäytteeksi tyrkätään.

Äänestä

Oma kokemus, elinvoimaisimmat kuskit (koskee uusia ja uudenkarheita autoja):
-Audi
-BMW
-Mercedes

Kuskit ovat alansa menestyjiä, ahkeria, nopeita, energisia ja aikaansaavia. Teräväpäisiä, älykkäitä, kriittisiä ja voimakastahtoisia. Pukeutuvat tyylikkäästi ja tilannetietoisesti. Koulutustaso korkea.

Toisesta häntäpäästä ovat sitten ne Nissan-, Skoda-, Toyota- ja Hyundaikuskit jotka ovat noh semmoisia juurevia rivitaviksia, matalahko koulutustaso tai korkeammin koulutettuinakin lepsuja paikalleen jämähtäneitä, tyylitajuttomasti pukeutuvia, yksinkertaisia ja keskinkertaisuuksia.

Äänestä
  • Itseasiassa Skoda kuskit on paljolti työsuhdekuskeja ainakin kotomaassa ja käytännössä inssejä eli just niitä mitkä työstää uusia asioita työkseen.

    Äänestä

Juurikin näin. Elämä on lyhyt miksi tuhlata se keskinkertaisuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palvo_minua kirjoitti:

Autorahoitusyhtiö selvitti, millaisia mielikuvia autojen omistajat herättävät muissa. Bemarin sarjat kirivät myönteisten mielikuvien kärkikolmikkoon.

Brittiläinen autorahoitusyhtiö Zuto listasi autot, jotka antavat omistajastaan myönteisimmän mielikuvan. Voittajaksi kiri BMW:n kolmossarja, jonka antamaa ensivaikutelmaa yhdeksän kymmenestä kyselyyn vastanneesta britistä pitää parhaana.

http://www.iltalehti.fi/autot/2016021821139152_au.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu