Perusvirhe maahanmuutossa

Onhan jo ikiaikainen tapa että jos halutaan kasvattaa omaa väestöä, niin on haettu muista kylistä ne vaimot.
Naiset kotoutuvat paljon helpommin eivätkä aiheuta ongelmia.
Miehet eivät kotoudu vieraaseen paikkaan orpoina tai perheettöminä. Piste.

Miksi piti tänne asti tulla kertomaan tämäkin asia!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paras tapa kasvattaa väestöä on luonnollinen väestönkasvu eli lisätä syntyvyyttä kantaväestössä. Se olisi yksinkertaista vain lisäämällä lapsiperheiden etuja.

Mutta jostain syystä mamuttajaeliittiä ei se kiinnosta? Vaikka kansallinen väestö olisi parhaiten jo valmiiksi sopeutunut ja kotoutunut syntymämaahansa omaan kulttuuriinsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miksipiti kirjoitti:

Onhan jo ikiaikainen tapa että jos halutaan kasvattaa omaa väestöä, niin on haettu muista kylistä ne vaimot.
Naiset kotoutuvat paljon helpommin eivätkä aiheuta ongelmia.
Miehet eivät kotoudu vieraaseen paikkaan orpoina tai perheettöminä. Piste.

Miksi piti tänne asti tulla kertomaan tämäkin asia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu