Onko tyhmyys maahanmuuttokritiikkiä?

5454rfgd

Miten on asian laita?

17

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muista_

      Lääkkeet

      • hehehehehehehhe

        Aloitus vaikutti osuvan oikeaan


    • suvakki.on.vajakki

      Voisitko muotoilla kysymyksen ymmärrettävään muotoon?

      • sdfdfg

    • 3253731

      Ei ole. Yleensä tämä "ÄO alle 70"-porukka suhtautuu kaikkein mynteisimmin maahantunkeutumiseen. Niin tulijat kuin vastaanottajatkin.

      • 32537312

        älä valehtele tollo


      • Tottahantuo

        "Yleensä tämä "ÄO alle 70"-porukka suhtautuu kaikkein mynteisimmin" ..
        Tässä on totuus. Taidatko sitä selkeämmin sanoa ..


    • mieli-muuttuu

      En ole enää kriittinen maahantunkeutumiseen, vaan vastustan ankarasti elintasosurfailua toisten kustannuksella.

      • orgmummeli

        Kysehän alkaa olla kansainvaeluksesta paremman elämän toivon perässä. Sääli, että tästä on tehty TURVAPAIKKABISNES .


      • heheheheheh

        Vajaamieliset puhuvat bisneksestä


      • PeiteltyTotuusMatuista

        Sama täällä, kriittisyysvaihe on jo ohi, nyt mennään maahantunkeutumista tiukasti vastustaen.
        Valtamedian ylenpalttinen valheellisuus ja puolueellisuus tässä islamististen saatananpalvojien maahantunkeutumisasiassa katkaisi kamelin selän ainakin itsellä.


    • islameikuululänsimaihin

      Todellista tyhmyyttä on sinisilmäisyys maahanmuuton syistä ja sen tavoitteista. Näistä tulijoista kun ei tule olemaan mitään hyötyä mallemme ainoastaan vahinkoa, siis tyhmintä on on olla suvakki joka ei äly ei riitä erottelemman syitä tänne tulleiden matujen toidellisiin syihin. Pakolaiset on asia erikseen ja niitä täällä on toistaiseksi näkynyt todella vähän.

    • näinsevaanonkin

      ..kyllä suomessa ollaan aina oltu kohteliaita ja jopa palvottu ulkomaisia ihmisiä. Ihmisten sillmät ovat vaan avautuneet, kun on saatu kokemusperäistä oppimista minkälaisia miehiä ollaan. On selvää, että suurinosa suomalaisita on täynnä tätä pakolaishyysäämistä. Pitää sentään olla tolkun ihminen, kun apua pyytää!
      Olemme onneksi järkiintymässä ja marginaaliryhmät saavat mellastaa ja haukkua ihmjsiä rasisteiksi ja "äärioikeistolaisiksi". Ei yhtään muslimia suomeen, takaisin kotimaansa kamaraa suutelemaan ja arvostamaan...

      • Miksi rasismia ei saisi sanoa rasismiksi? Ei se ole sellainen asia, jota tarvitsee kaunistella.


      • Uusrasisti
        TheUrbanLegends kirjoitti:

        Miksi rasismia ei saisi sanoa rasismiksi? Ei se ole sellainen asia, jota tarvitsee kaunistella.

        Rasismia pitää sanoa rasismiksi. Terve rasismi pelastaa vielä Suomen, kun sitä ei yritetä pakolla tukahduttaa.


    • Missätätänäkyy

      Tyhmyys on kritiikin puutetta. Tyhmän älykkyystaso on niin alhainen, että hän ei pysty näkemään, kun häntä vedätetään. Siksi hän ei edes kritisoi.
      Missähän ihmisryhmässä tällaista ominaisuutta on nähtävissä, mitä mieltä olette?

      • rtedghf

        persuissa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2452
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2228
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2048
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      51
      667
    Aihe