Bussikuljetukset Kainuuseen

Jahka marjastusaika taas tänäkin vuonna alkaa, voisi olla hyvä tarjota bussikuljetuksia Etelä-Suomen kaupungeista pohjoisemmille marjamaille, saataisiin kansallisomaisuutta pois metsien siimeksestä. Vaan eipä ole kantasuomalaisia onnikan kyydissä, mieluummin istuvat lipittämässä olutta sossun rahoilla korttelipubin terassilla. Ja kovin moittivat noita ulkomaaneläviä jotka vie meilta työpaikat.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hehheh! Tulepas hakemaan noita partalapsia etelän vokeista sinne pohjoisen korpeen marjastamaan. ;-)

Olisi mielenkiintoista seurata pääsisitkö elävänä pois....

Äänestä

Suomalaismetsiin ei enää voi mennä masentumatta, sillä parhaat marjastuspaikat on aukkohakattu ja kannotkin revitty irti kulkukelvottomaksi jalkamiehelle. Mikäli veropohjaa ja ulkomaalaisomistusta lisätään metsiin, marjastajilta ja muilta keräilijöiltä aletaan periä maksua metsäpohjan käytöstä.

Äänestä

Roska-auto kannattaa laittaa perään. Metsät ovat thai-maalaisten jäljiltä muoviroskaa täynnä. Ilmeisesti bangkokissa on totuttu siihen, että joku muu raivaa jäljet?

Äänestä

Paras vitsi pitkiin aikoihin!!!!

Kaikkihan tietävät ympäri koko maailman että Suomen hyvinvointi on aina perustunut MARJOIHIN :)

Sangollinen marjoja = tuhat miljoonaa euroa!!!

Äänestä

Karvakorva ählämit metsäretkelle silloin kun hirvijahti alkaa... :)

Äänestä

Ei niitä voi metsään viedä kun joku suvakkibyrokraatti keksii että niillä ei ole metsäturvallisuuskorttia.

Äänestä

Muslimitko työhön ? Olet nyt kamala rassisssti. Ei kunniakansalaista saa pois asfaltilta pakottaa, ei siellä ole edes mitään rikastettavaa ! Ja ikävästi uudet adidaksetkin nuhraantuu, eikä iphonessa facekaan toimi pätkimättä. Ei-ei-jaEI , parahtaa myös hyysäriämmät, eihän ne jaksaisi sitten illalla tehdä mitään...

Äänestä
  • Olen aivan sydämistynyt ja pöyristynyt koko kamalasta ideasta! Mitä jos kunniakansalaiset sattuvat näkemään kantasuomalaisen metsässä? Siitähän syntyisi kansainvälinen ihmisoikeuskriisi, Sauli Niinistö etunenässä kauhistelemassa kuinka kantasuomalaiset edelleen loukkaavat kunniakansalaisten pyhyyttä ja arvoja!!!! Suomi ei selviytyisi hengissä sen jälkeen.

    Kysymyshän on vain ja ainoastaan siitä miten kantasuomalaiset saadaan pysymään poissa kunniakansalaisten pyhästä näkökentästä, kaikki tietävät sen jo.

    Tiesittekö muuten pienestä pitäen että tehtävänne tulee olemaan kehitysmaalaisten paapominen ja omienne potkiminen?

    Noh, mitä emme tekisi jotta Sale saisi kingisfiiliksiä. Eikö Matti Vanhanen käyttänyt pitkään itsestään nimitystä Euroopan presidentti?

    Näille valtaajanoaville on luultavasti luvattu ummet ja lammet, ovat ahneudessaan vielä menneet uskomaan kaiken. Minne Sale menee valittamaan jos Venäjä tekee hänen salaiset haaveensa tyhjiksi? Euroopan Ihmisoikeuskomissioon? Käsitelläänköhän siellä presidenttien valituksia evätyistä oikeuksista ja menetetyistä/saavuttamattomista asemista?

    Jos käsitellään niin siellä on koko Suomen hallitus valituksineen ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PylykkäsenKonsta kirjoitti:

Jahka marjastusaika taas tänäkin vuonna alkaa, voisi olla hyvä tarjota bussikuljetuksia Etelä-Suomen kaupungeista pohjoisemmille marjamaille, saataisiin kansallisomaisuutta pois metsien siimeksestä. Vaan eipä ole kantasuomalaisia onnikan kyydissä, mieluummin istuvat lipittämässä olutta sossun rahoilla korttelipubin terassilla. Ja kovin moittivat noita ulkomaaneläviä jotka vie meilta työpaikat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu