Feminismi ei tule selviämään islamista.

Islamissa Jumalan laki kahlitsee naisen. Islam ei feminismistä välitä. Imaami tulee määräämään testattavaksi "kelluuko feministi?". Samaan järveen päätyy naisaasit ja Rinne.

Moskeijaan ei kuulu siat, koirat, naiset ja ei varsinkaan feministit.

Oudointa ja on se, että tätä feminismin tuhoa ajavat nimenomaan feminstit itse. Suomessa varsinkin naisaasiUnioni.

Srefanie von Berg, kuuluisa vihreä feminstipoliitikko toteaa, että 30 vuoden päästä Saksa on muslimimaa. Ja se on hyvä asia.

https://www.youtube.com/watch?v=k-KaFRbdXMI

Hyvä ehkä muslimeille... tuskin niin hyvä feministeille.
782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Feministit pitäisi pysäyttää ennen kuin tämä maa on yhtä moskeijaa.

Äänestä

Pulina loppuu

Äänestä

Helsingin Sanomat 14.1.2009.
Tutkimus: Seksihormonit ajaa kauniita naisia salasuhteisiin.

Sinkkuelämää-sarja kertoo kauniiden newyorkilaisnaisten vilkkaasta seksielämästä.

Kauniit naiset voivat syyttää parisuhteen ulkopuolisista seksisuhteista osin hormoneitaan. Yhdysvaltalaisen tutkimuksen mukaan naiset, joilla on eniten estradiolia, tuntevat itsensä viehättävämmiksi ja hyppäävät muita helpommin salasuhteisiin.

Teksasin yliopiston tutkimuksessa oli mukana yli viisikymmentä 17–30-vuotiasta naista. Heiltä otettiin estradiolitason määrittämiseksi kaksi sylkinäytettä kuukautiskierron eri vaiheissa, minkä lisäksi heiltä kysyttiin taustatietoja heidän seksuaalihistoriastaan. Naiset arvioivat itse omaa viehättävyyttään, ja tämän jälkeen kaksi mies- ja seitsemän naispuolista opiskelijaa antoivat oman arvionsa heidän ulkonäöstään.

Tulokset osoittivat, että seksuaalisella vetovoimalla ja estradiolilla on selvä yhteys. Korkeimpaan estradioliluokkaan kuuluvat naiset olivat kaikkien arvioijien mukaan viehättävimpiä, keskimäärin tyytymättömämpiä nykyiseen suhteeseensa, vaihtoivat useammin puolisoa ja olivat taipuvaisempia salasuhteisiin.

Estradioli on tärkeä naishormoni, joka vaikuttaa muun muassa munasolun vapautumiseen.

Tutkimusta johtaneen tohtori Kristina Duranten mukaan tulokset voivat selittyä sillä, että kauniilla naisilla on yhtäältä korkeammat standardit puolisonsa suhteen, mutta myös enemmän tyrkyllä olevia miehiä. Kun vastaan tulee korkealaatuisempi tapaus kuin nykyinen mies, kiusaus puolison vaihtoon tai rakastajaan on suurempi.

Tulokset myös osoittivat, että kauniit naiset eivät juuri harrasta satunnaisia syrjähyppyjä, vaan pikemminkin kulkevat suhteesta toiseen.

Tutkimuksen julkaisi Biology Letters
--------------------------------------------------

Äänestä
  • Valoitappa Aboriginaali, miten olet tullut valinneeksi nimimerkkisi. Se ei ole huono, mutta tietysti erikoinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


FeminisminLoppu kirjoitti:

Islamissa Jumalan laki kahlitsee naisen. Islam ei feminismistä välitä. Imaami tulee määräämään testattavaksi "kelluuko feministi?". Samaan järveen päätyy naisaasit ja Rinne.

Moskeijaan ei kuulu siat, koirat, naiset ja ei varsinkaan feministit.

Oudointa ja on se, että tätä feminismin tuhoa ajavat nimenomaan feminstit itse. Suomessa varsinkin naisaasiUnioni.

Srefanie von Berg, kuuluisa vihreä feminstipoliitikko toteaa, että 30 vuoden päästä Saksa on muslimimaa. Ja se on hyvä asia.

https://www.youtube.com/watch?v=k-KaFRbdXMI

Hyvä ehkä muslimeille... tuskin niin hyvä feministeille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu