Niinistö veljeilee John McCainin kanssa

Niinistöllä oli vastikään salainen tapaaminen John McCainin kanssa.

Missä McCain, siellä sota.

McCain on ollut hyvin aktiivinen sekä Syyrian että Ukrainan konfliktin valmisteluissa ja tavannut myös paljon ISIS-ja muita islamistiterroristeja kahden kesken.

Niinistö olisi voinut sanoa McCainille että päätös USA:n sotavoimiata Suomessa kuuluu Eduskunnalle.
33153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Ryssä hiljaa ihmisten ilmoilla!

слабоумный России свинья

Äänestä

"Tapasin senaattori John McCainin kokoussalissa lauantaina ja kerroin, että minulla olisi asiaa. Hän vaikutti kovin kiireiseltä ja pyysin häneltä viiden minuutin tapaamista, presidentti Sauli Niinistö kertoi Ilta-Sanomille eilen.

Tapaaminen järjestyi lopulta sunnuntaina, mutta ei ihan sellaisena kuin alun perin oli tarkoitus."

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000875760.html

Äänestä

Niinistö tyrkyttää Suomea USA:n siirtomaaksi?

Äänestä
  • Ja sinä tarjoat aivojasi narikkaan?

    Äänestä

  • gdrty

    Äänestä

Ydinsotaa pukkaa:

Robert Parry – the investigative reporter who broke the Iran-Contra story for the Associated Press and Newsweek – wrote yesterday:

A source close to Russian President Vladimir Putin told me that the Russians have warned Turkish President Recep Tayyip Erdogan that Moscow is prepared to use tactical nuclear weapons if necessary to save their troops in the face of a Turkish-Saudi onslaught. Since Turkey is a member of NATO, any such conflict could quickly escalate into a full-scale nuclear confrontation.

Washington’s Blog asked one of America’s top experts on Russia – Stephen Cohen, professor emeritus of Russian studies and politics at New York University and Princeton University, and the author of a number of books on Russia and the Soviet Union – what he thought of Parry’s claim.

Cohen said:

Parry is a serious man [“serious” is the highest compliment that an insider can give to someone]. I cannot say it will lead to nuke war, but it is very dangerous, as is quadrupling US/NATO forces near Russia’s borders.

Äänestä

"Kerroin, että Natoa kannattavien määrä on viime aikoina hieman lisääntynyt, Niinistö sanoi."

Niinistö on valehdellut tuossakin asiassa.

Äänestä

Koska näytät SUORAN REFERAATIN ASIASTA?

Äänestä

Miksei veljeilisi? Tuossa virassa on pakko tavata roistoja ja ketkuja! Tapaahan Sale myös Putinia!

Äänestä

Naton kannatus on Niinistön mukaan kasvanut 90 prosentista 10 prosenttiin.

Matematiikkaa Niinistölle opetti Stubb, toinen valehtelija.

Äänestä

Eli Tiltu todistaa taasen, ETTEI OSAA MUUTA KUIN VALEHDELLA?

Ettekö te ikinä opi mitään?

Äänestä
  • Olet trolliksikin kyvytön.

    Äänestä

Niinistö on aivan kevyen luokan poliitikko, niinkuin Stubb. Kaikki järkevät sen tajuavat.

Miten näin vähälahjaiset voivat olla edes mukana politiikassa?

Äänestä
  • Koska ovat hyviä valehtelioita, poliitikon tärkein vaatimus.
    Samaa sarjaa Soini, Pipilä(Sipilä)Kokkareet,Kepu,Hurripuolue.

    Äänestä

Presidentti Niinistö on johtanut Suomen ulkopolitiikkaa rauhallisesti ja varmasti ja hänellä on takanaan koko kansan luottamus!

Tuoreimman HS-gallupin mukaan 86 prosenttia suomalaisista on sitä mieltä, että Niinistö on hoitanut tehtävänsä erittäin tai melko hyvin. Erinomaisen arvosanan antoi yli kolmannes eli 37 prosenttia.

Hän on ennätyksellisen suosittu!

Kourallinen Tiltuja räkyttää ja aivan turhaan!

Äänestä

Me viisaammat ymmärrämme miten kevyen luokan poliitikko Niinistö on, mutta eivät suuret massat, jotka uskovat mitä Hesari valehtelee.

Äänestä

Veljeily McCainin kanssa on raskauttavaa Niinistön ymmärryksen suhteen. Ymmärtääkö edes mikä mies McCain on?

Kohta Niinistö haetaan pakkopaidassa pehmoiseen huoneeseen.

Äänestä

Olisi kai noista senaattoreista löytynyt fiksumpiakin juttukavereita kuin sotakoira McCain.

Onko tuo Sauli alkanut vähän filmaamaan rentoa kansanmiestä esiintymisessään.

Äänestä

Kuin ydestä suusta McCain ja Niinistö juttelivat: "Venäjä on heikko, Venäjällä on ihan paskat aseet, Venäjä aikoo valloittaa koko maailman."

Äänestä
  • Jospa tuot tuon lausunnon referaattina palstalle?

    Eikö KOSKAAN valehtelu kyllästytä?

    Äänestä

Keskustelivat Suomen paloittelemisesta Länsi- ja Itä-Suomeen, jotka jaetaan USA:lle ja Venäjälle siirtomaiksi.

Äänestä

Ja myös sinulle: ospa tuot tuon lausunnon referaattina palstalle?

Eikö KOSKAAN valehtelu kyllästytä?

Äänestä

Eihän Niinistö koskaan kerro mitä juonittelee.

Äänestä

Ja siksi sinun pitää ne "juonittelut" keksimällä keksiä! Tiltu on epätoivoinen Salen suosiosta:-D

Äänestä

surullista, niinistö nuoleskelee aikamme yhden pahimman sotarikollisen saappaita. Tämä on häpeäksi Suomelle, eduskunnan on otettava asia käsittelyyn ja erotettava niinistö välittömästi ja karkotettava maasta saman tien.

Äänestä
  • "surullista, niinistö nuoleskelee aikamme yhden pahimman sotarikollisen saappaita. Tämä on häpeäksi Suomelle, eduskunnan on otettava asia käsittelyyn ja erotettava niinistö välittömästi ja karkotettava maasta saman tien."

    Niinpä! Mutta Venäjä on naapurimme ja Putinia on viisasta aina väliin tavata! Nyös Haloinen tapasi häntä etkä silloin vaatinut Tarjan eroa!

    Äänestä

Niinistö tekee senSuomen puolesta! Toki Putin on aikamme suurimpia sotarikollisia, mutta pienen valtion on pidettävä yhteyttä kaikkiin suntion... Olipa kyse Putinista tai McCainista!

Äänestä

Sauli Niinistö rahoittaa sotahaukkojen sotasuunnitelmia ja maailmanvalta-aseman palauttamista Usalle.

Äänestä

Rahoittaa millä? Ei SUOMESSA TP:llä ole minkäänlaista budjettivaltaa!

Valkeakosken Tiltun jutut ovat täysin lapsellisia!

Äänestä

Kanerva ja Sauli Niinistö ovat tukeneet ja rahoittaneet McCainia.

Äänestä

Rahoittannet mistä ja millä? Kummallakaan ei ole mitään valtuuksia Suomen budjettiin eikä tää McCainin ole missään edes ehdolla! Ei Suomea liikuta tuo äijä tipan vertaa. Tiltullehan ukko on rakas?

Äänestä

Venäjä on nimennyt McCainin säätiön uhkaksi Venäjälle.

Äänestä

Psykiatri Barral: "John McCain on psykopaatti"

Espanjalaisella psykiatrilla Fernando Barralilla oli mahdollisuus vuonna 1970 keskustella silloin Pohjois-Vietnamissa sotavankeudessa ollutta McCainia. Barralin käymät pitkät keskustelut McCainin kanssa paljastivat pätevälle alan ammattilaiselle millainen ihminen John McCain todellisuudessa on.

Barralin raportin mukaan McCain on psykopaatti jolla on poikkeuksellinen kyky nautti siitä miten hän on teoillaan aiheuttanut kärsimystä toisille ihmisille. Barralin näkemyksen mukaan McCainilla on tunteeton, kyyninen ihminen jolla on vaikeuksia tuntea ylipäätänsä empatiaa. McCainille vietnamilaisten siviilien pommittaminen oli eräänlaista urheilua.

http://www.counterpunch.org/2015/07/20/the-horrors-of-john-mccain-war-hero-or-war-criminal/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iniittup kirjoitti:

Niinistöllä oli vastikään salainen tapaaminen John McCainin kanssa.

Missä McCain, siellä sota.

McCain on ollut hyvin aktiivinen sekä Syyrian että Ukrainan konfliktin valmisteluissa ja tavannut myös paljon ISIS-ja muita islamistiterroristeja kahden kesken.

Niinistö olisi voinut sanoa McCainille että päätös USA:n sotavoimiata Suomessa kuuluu Eduskunnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu