Norja varautuu Ruotsin romahtamiseen

Norja on ilmoittanut irrottautuvansa Geneven sopimuksesta, jos ja kun ruotsalaisten touhu ei parane. Suomen kannattaisi ehdottomasti tehdä sama ja myös varautua tilanteeseen kunnolla!

http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.2527/norwegian-government-we-will-abandon-international-law-if-sweden-collapses.htm
569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomi tykkää ullatuksista, joten mihinkään ei kannata varautua.

Äänestä

No, siinä käy niin, että kaikki vanhusten hoitoon tarkoitetut asunnot ja laitokset muutetaan turvisten asunnoiksi. Valtio ja kunnat rahoittaa verovaroin kustannukset. Vanhukset ulkoistetaan halvimpaan maahan "hoitoon". Ehkä Bangladesh, Kiina, Intia ja Irak. Eläkeläiset ja Vanhukset kuskataan rahtilaivoilla konteissa. Matut lomailee charter lennoilla ja saa vielä vähän sossusta taskurahaa. Eläkerahastoilla elätetään matut. Vieläpä ne pääsee lomille kotomaahan ja hakemaan lisää "rakkaitaan" onnen maahan nimeltä Finland.

Äänestä

Suomen vähäjärkiset vellihousupäättäjät eivät ikinä pysty moiseen. Ne antavat ennemmin Suomen tuhoutua. JÄRKI KÄTEEN NYT JA RAJAT KIINNI VÄHÄN ÄKKIÄ. SUOMESSA EI OLE EDES 5,5 MILJOONAA IHMISTÄ. KOHTA NOITA ELÄTETTÄVIÄ ON ENEMMÄN KUIN SUOMALAISIA.

Äänestä

Mulla on paljon sukulaisia Ruotsissa ja sieltä yksi kertoi, että kuntaan on pakkoasutettu puolenkymmentä perhettä, joista yksi porukka on "ongelmatapaus", nuoria kolleja, jotka ei kunnioita mitään, varastavat kaupasta, heittelevät vihastuessaan kiviä ihmisten autoihin, möykkäävät häiriten ja pelottaen ihmisiä. Lapset täytyy kuljettaa kouluun jne. Eli basaarimeninkiä tullut rauhalliseen kylään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fdjölakjödk kirjoitti:

Norja on ilmoittanut irrottautuvansa Geneven sopimuksesta, jos ja kun ruotsalaisten touhu ei parane. Suomen kannattaisi ehdottomasti tehdä sama ja myös varautua tilanteeseen kunnolla!

http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.2527/norwegian-government-we-will-abandon-international-law-if-sweden-collapses.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu