sotaharjoitusta Suomessa. Niin kiltit tiltut ovat rajan toisella puolella. Ei sanakaan ilman Kremlin käskystä. Se on just se mitä kirkuvasta tiltusta pitää tiedä.
Venäjällä tiltut evät uutisoi
TrolliTutka
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"Venäjällä tiltut evät uutisoi sotaharjoitusta Suomessa. Niin kiltit tiltut ovat rajan toisella puolella. Ei sanakaan ilman Kremlin käskystä. Se on just se mitä kirkuvasta tiltusta pitää tiedä."
Niin paljon kirjoitusvirheitä, että on perin selvää, mitä alkoholin kittaaminen ja paheneva mielisairaus saavat aikaan. Selko suomea ei enää tule. Ja senkin tyyppi pystyy selittämään, ettei se ollut hän, vaan venäläinen tai tiltu tjsp. Apua tyyppi ei halua, koska on ihastunut sairauteensa. "Rappiolla on hyvä olla, ei huolet paina..." Eiks niin?
Kiitos , velivenäläinen, huomioista. Sä opiskelut vis vuotta suomen kieltä ja sait vain tiltun duunin, maailmaa ei ole reilua.
Mit vitua? Tyyppi luulee, et kaikki muut kuin hän tällä palstal on venäjält?! Ja väittää tietävänsä mitä ne tekee?! Eli kaikki venäläiset, jotka tiltuttelijan mielestä on tietokoneen ääressä, on jotain tiltuja! Suurin osa venäläisistä on nykyään netissä! Tervetuloa 2000 luvulle!
Hiljast on! "Rappiolla on hyvä olla..."
"Venäjällä tiltut evät uutisoi sotaharjoitusta Suomessa."
Nytkö vasta olet sen huomannut. Isot pelurit eivät kommentoi, eivätkä mene tunteella mukaan uutisiin kuten Suomen media ja suomalaiset kommentoijat.
Niinkö... >=)
Johtuisko siitä että sotaharjoituksista uutisoinnissa ei ole mitään järkeä ?
Vain Suomalaiset ovat niin yksinkertaisia että jaksavat mölistä päivänselvästä asiasta!
Harjoituksilla tehdään politiikkaa, varsinkin jenkkilässä.
Venäjän Dildut on käskynalaisia.
Entä suomalaiset, objektiivisesti asioita tarkastelevat kirjoittelijat?
"Niin, kiltit tiltut ovat rajan toisella puolella."
Ahaaa... Nyt täällä on sitten ISO PAHA "TILTU"....
ARVAATKO ARVONI?!