Suomi on Ruotsin nolo maalaisserkku

Hauskasti sanottu tytöiltä :D
http://nyt.fi/a1456195461216
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hurrit ne vasta noloja onkin!

Äänestä

Tuo puukko on kyllä matuilla nykyään aseena suomessa. Viinaan suomalaiset juovat vähemmän kuin ennen, mutta sauna on ja pysyy tapakulttuurissa.

Turhaan Ruotsissa suomalaisia kadehditaan. Norjahan se onnela on. He eivät pilaa maatansa matuilla.

Äänestä

Nuo jututhan pätevät vain kummassakin maassa julkaistavien Ilta-Paskojen lukijoiden välillä. Suurin osa ruotsalaisista ja suomalaisista ei lue niitä ja tietää toisistaan enemmän.

Äänestä

Eesti taas on suomen nolo maalais serkku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gdfdfgd kirjoitti:

Hauskasti sanottu tytöiltä :D
http://nyt.fi/a1456195461216

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu