ja joku valittajaukko siinä myös kitisi. Kyse oli siitä että lakia muutetaan siten että matut voidaan nopeammin käännyttää Suomesta.
Amnestyn suojatyöakka vinkui ammutvssä
zljugr
54192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Se oli joku professoööri,se pini kääppä,toimittaja puhui jotain transsuista niin sehän alkoi oudosti pyörimään sohvalla se pien ukko,tämä ämnesty sai juuri aikaan sen ettei calainssia saatu siivottua ranskassa,tämä paska homojärjestö toimii kaikkialla jarruna ja edistää anarkiaa on setan alajärjestö.
miksi te kirjoitustaidottomat talipäät tulette sotkemaan hyvää palstaamme.
ajattelin ihan samaa.kaveri ei osaa yhtään kirjoittaa suomen kieltä.
Asia tuli kuitenkin selväksi.
En ole pitkään aikaan katsonut YLE:n aamu-tv:tä, mutta mikä mies on tämä Nicholas Wancke ? Vaikuttaa aivan punikilta.
Minusta se vaikkuttaa rkp:läiseltä.
Wancken älykkyysosamäärää hipoo kengannumeroita, tuumakokoisia sellaisia. .-) Tyypillistä YLEnantoa, ja SINÄ MAKSAT hänenkin vihreän teensä.
Amnestyssä on kallispalkkaisia suojatyöpaikkoja.
ja tällä palstalla kalliiksi tulevia loiseläjiä.
Puhut nyt itsestäsi.
Amnesty on vapaaehtoisjärjestö, sen jäsenistä valtaosa on täysin vapaaehtoisia. Niitä palkallisia johtajia on hyvin vähän jos ollenkaan. Amnesty tekee vapaaehtoistyötä ihmisoikeusasioiden ja humanitäärisen lain kanssa, auttaa ihmisiä joita valtiot sortavat ja vangitsevat laittomasti.
Suomessa Amnesty saa tukea verorahoista ja johdolla hyvät liksat.
Niin sen pitääkin saada tukea verorahoista kun kyseessä on humanitäärinen Geneven sopimuksiin perustuva ihmisoikeustyö ja humanitäärinen auttamistyö. Suomi on ratifioinut joukon Geneven sopimuksia sekä YK:n peruskirjan ja Suomen pitää noudattaa näitä sopimuksia. Amnesty on mukana toimeenpanemassa kansainväliset sopimukset sekä valvomassa niiden toteutumista ruohonjuuritasolla. Verorahoilla tuetun järjestön ei silti tarvitse toimia millään tavalla kansallisen edun hyväksi.
Palstan spärräpummi taas vauhdissa. Menepä päiväunille niin rauhoitut matukiimastasi.
Harmittaako kun kerrotaan totuus, että amnesty tekee globaalia ihmisoikeustyötä? Sinun mielipiteesi ei merkitse mitään ja minä kerroin totuuden. Tyydy siihen, rasistivajakki.
Älä nyt taas aloita pseudodiktaattori. Olet hömelö.
Itse olet ja olet lisäksi kansallismielinen vajakkirasisti. Ajatusmaailmasi on sairas ja suvaitsematon.
Heh, heh, heh, heh, heh, älä hömelö jauha jaskaa...
Spärräpummi on globalistiVAJUKKI pahinta lajia. Haloskan hameen alla haudutettu herneaivo.
Nuo ämmät tuohoavat koko länsimaisen kulttuurin. Se on niilla DNA ssa. Perimässämme on on 80 prosenttia naisista jotka ovat eläneet aikaisemmin, mutta vain 20 % miehistä.
Naisilla on geeneihin kirjoitettu taipumus lisääntyä tunkeutujien kanssa, jossa annetaan mahdollisuus.
Muslimi ei anna mahdollisuutta. Valkoinen mies antaa.
https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw
Loistava video aiheesta. Kannattaa katsoa.
Amnestyn mukaan romaneilla ei esiinny ihmiskauppaa.
Amnesty voisi ottaa kantaa siihen, että velvoitettaisiin ottamaan niitä oikeita sotapakolaisia, eikä niitä Stubbin suojatteja, jotka lähtivät partavainoa karkuun. Kun nyt tässä maailman tilanteessa eivät kertakaikkiaan kaikki halukkaat millään sovi Eurooppaan. Onko se ihan mahdotona ymmärtää, saati antaa inhimilliset olot kaikille tulijoille ja vielä pitäisi alkuasukkaidenkin kyetä elämään siinä kaaoksessa. Ei mene monta vuotta, kun amnesty voi kitistä, miten suomalaisilla ei ole enää ihmisoikeuksia, alkavat jo vanhuksilla olla vähissä.
Se oli joku professoööri,se peini kääppä,toimittaja puhui jotain transsuista niin sehän alkoi oudosti pyöräämään sohvalla se peine ukko,tämä ämnesty sai juuri aikaan sen ettei calainssia saatu siivottua ranskassa,tämä paska homojärjestö toimii kaikkialla jarruna ja edistää anarkiaa on setan alajerjestö.
totta puhut mooses
suomi vuonna 2020 http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/12/21/15/2F7C224F00000578-3369051-image-a-8_1450711906641.jpg
suomessa on suurempiakin ihmisoikeus loukkauksia kun muutaman sosiaalipakolaisen pikainen palauttaminen miksi suomalaisten kaltoinkohtelu ei kiinnosta amnestyä?
Amnesty ei ole millään tavalla isänmaallinen järjestö eikä edes suomalainen järjestö vaan globaali ihmisoikeusjärjestö joka puuttuu vakaviin ihmisoikeusloukkauksiin kaikkialla maapallolla. Suomi ja Suomen kansallinen etu eivät nouse mitenkään etusijalle Amnestyn työssä. Amnesty tekee yhteistyötä myös muiden humanitääristen järjestöjen kanssa globaalilla tasolla sotien ja kriisien sekä epäreilun kohtelun uhrien auttamiseksi.
Hyvä kommentti.
Siis tuo nimim. realismin kommentti.
Åmnesti pitäisi heittää hevin vidduun Suomesta mafiaSPR:n vanavedessä.
Kovapalkkaisia jaskan pauhajia ovat ainakin Åmnestin norsunluutorneissa asuvat johtavat joka maassa, ja pölvästit tekevät rivitasolla SPR-suvakkihuorien tavoin ilmaiseksi hommia.
Tyypillistä sekulaaria "hyvänteväisyyttä" joka joutaa Gehennaan eli Hinnomin laaksoon ja menee sinne satavarmasti.
Paljonko amnestyn johtajan kkpalkka on? Taannoin oli palstalla Suomen ns. hyväntekeväisyysjärjestöjen johtajien kkpalkkoja. Onko jollain vielä se linkki tallella? Jos on niin pistäkääpä esille kertauksen vuoksi.
Vaikka kuinka toivoisit niin Amnesty ja SPR eivät lähde minnekään Suomesta. Lisäksi Suomessa Punaisen Ristin pysyvä asema on turvattu lailla Punaisesta Rististä. Suomessa tehdään jatkossakin humanitääristä auttamistyötä nimenomaan sekulaaristi ja uskonnollisesti neutraalisti. Yhä useampi ryhtyy vapaaehtoiseksi, pelkästään jo SPR sai viime syksyn aikana yli 10 000 uutta vapaaehtoista, mikä tarkoittaa kaikkiaan yli 40 000 vapaaehtoista SPR:llä, määrä kasvaa yhä. Samanlainen kasvu koskee muitakin vapaaehtoisjärjestöjä. Ihmiset tukevat vapaaehtoista auttamista vaikka muutamat äänekkäät rasistivajakit vastustavat kaikkea auttamistyötä ja ilmaista vapaaehtoistyötä. Vapaaehtoisuuttakaan te rasistivajakit ette saa Suomesta koskaan kiellettyä vaikka kuinka haluaisitte lopettaa vapaaehtoisuuden Suomessa. Millään lailla ei voida rajoittaa vapaaehtoista osallistumista ja vapaaehtoista työntekoa palkattomasti. Kyse on ihmisten vapaasta tahdosta.
ihanaa.saatana
24.2.2016 8:10
miksi te kirjoitustaijottomat tallipäät tulette sotkemaan hyvvee palstaamme.
Ei täällä ole mitään sotkettu.....
Mikähän hätä näillä suvaitsevaisilla on vinkua, että pakolaisten tuet eivät saisi olla samalla tasolla, kuin muualla Euroopassa. Pelätäänkö, että afgaanit jättääkin tulematta Suomeen, jos tämä ei olekaan kaikkein höylein maa maailmassa.
se joka hyötyy pakolaisbisneksestä huutaa eniten rasistia ja kiihottaa muitakin huutamaan rasistia niin yksinkertaista se vain on eivät piruparat tajua että kohta suomi on konkassa ja joutuvat leipäjonoihin?
Amnesty on näitä himmeli-illuminatin luomuksia, niinkuin femisnismi, vihreä liike..ja HYÖDYLLISIÄ idiootteja taistelussa perimmältään raamatullista kristinuskoa vastaan.
Kristinuskoa ja kaikkea muutakin huuhaa uskonnollisuutta vastaan pitääkin taistella. Itse kuulun vapaa-ajattelijain liittoon rivijäsenenä ja vastustan kristinuskoa enkä usko yhden ristiinnaulitun juutalaisen rikollisen olleen mitenkään ihmeellinen mies. Elän täysin ateistista modernia elämää maailmassa jossa ei ole sijaa millekään yliluonnolliselle. En hyväksy uskonnollisuutta keneltäkään.
Et varmaan vietä mitään kristinuskoon kuuluvia juhlapyhiäkään leppoisasti lojuen, vaan raahaudut töihin pitkänäperjantainakin?
Itse asiassa kyllä, vietin joulupyhiäkin paiskien töitä enkä lojunut kotona. Mikään päivä ei ole pyhä ja aina voi tehdä työtä, vapaaehtoistakin.
"En hyväksy uskonnollisuutta keneltäkään", sinäpäs se olet varsinaine suvaitsevaisen perikuva, kai minulla on oikeis valita uskovani vaikka coca-cola tölkkiin, ei se sinulta ole pois vai onko ???
Minä olen aikoinaan oman pahuteeni aknssa tiliti tehnyt Jeesus valitsi minut, onko se sinilta pois että minä olen elävässä uskossa, enkä harrasta uskontoja esim tapakristillisyyden vuoksi.
Sovitaanko että Raamatun l. Jumalan Sanan ilmoittama Jumala on totta , vaikka maaailman jokainen ihminen olisi valehtehtelija:
(KJV) Rom. 3:
4 " God forbid: yea, let God be true, but every man a liar; as it is written, That thou mightest be justified in thy sayings, and mightest overcome when thou art judged.
Lisäksi Raamatun mukaan helvetti on TODELLINEN paikka ja IKUISUUS on PITKÄ AIKA.
Ei sovita, Jumalasi on satuolento johon en usko enkä koskaan alistu uskovaisten sääntöihin enkä elä tavalla jolla te odotatte ihmisten elävänä. En sovi kanssasi mitään.
Liittyisin muuten Amnestyn vapaaehtoiseksi, mutta kun aikani ei riitä kun teen jo toisessa järjestössä vapaaehtoistyötä käytännössä täyspäiväisesti. Täytyy keksiä joku muu tapa tukea Amnestyn työtä kuin liittymällä itse siihen. Hengessä olen mukana tukemassa ihmisoikeustyötä ja tasa-arvoa kaikille.
Rahalla voi tukea Amnestya, ei siihen paljon muuta puuhaa liity! Mutta raha liittyy kaikkeen!
Sekoile sinä vaan siellä spärrässäsi.
Ei SPR:ssä kukaan sekoile ja Amnestyn tavoin myös SPR vastustaa rasismia ja ihmisvihaa. SPR vastustaa nationalismia sen kaikissa äärimuodoissa.
http://www.eirasismille.fi/sisalto/mikä-hanke
Spärrässä sekoillaan siinä missä muissakin firmoissa. Taannoin oli esillä seksiskandaali, muistat varmaan jos vähän rasitat aivojasi.
Yksittäisten ihmisten virheillä ei ole merkitystä, eikä asia kuulu teille ulkopuolisille muutenkaan. Vaitiolovelvollisuus on tehokas tapa kieltäytyä keskustelemasta tästä sinun kanssasi, en voi puhua asiasta. Et saa haluamiasi tietoja.
Siitä huolimatta spärrässä sekoillaan tahdoit tai et...
Asia ei kuulu siltikään sinulle, eikä sinun kanssasi siitä tulla keskustelemaan. SPR ei anna ulospäin tietoja jotka eivät kuulu teille ulkopuolisille, voimassa on ehdoton vaitiolovelvollisuus.
Siitä huolimatta spärrässä sekoillan halusit tai et...
Ei sekoilla eikä asia kuulu sinulle järjestön ulkopuolisena millään tavalla. Sinulle ei tiedoteta asioista jotka eivät ole sinun ongelmasi.
Spärrässä sekoillaan tahdoit tai et...
Kuka se aamutvn harmaanaamainen kitisijäproffa oli?
Nämä amnestin akat ei ikä sano että raiskaajia ja muita rikollisia lappaa maahan, ja että heidät pitäisi lähettää huohittuna sinne mistä on tullutkin..
Amnesty ,spr ja seta ovat samaa rottaosatoa, jotka tullaan hävittämään maapallolta ja niiden tilalle rehelliset järjestöt,joista puuttuu sairas seksuaallisuus ,sorto ,murhat ,riisto ja paskan jauhaminen,he ovat tämän ajan natseja ja bolsevikkejä!