PS on ainoa mamutulvaa vastustava puolue!

Palstalla riehuu pari mamuttajatrollia, jotka jollain oudolla logiikalla yrittää syyllistää pesuja mamutulvasta. Kuvaavaa on, että he eivät KOSKAAN esitä mitään vaihtoehtoa?

Mamuttajatrolli ei kerro, mitä puoluetta pitäisi sitten äänestää PS:n tilalla? Tai millainen hallituspohja ilman pesuja olisi parempi?

Miksi? Koska suomalaisvastainen kiihkomamuttajakin tietää hyvin, että muut puolueet ovat mamuttajia. Varsinkin vasemmistopuolueet, joita nuo trollit äänestävät.
1275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei koskaan pidä vastata trollien avauksiin ja kommentteihin. Heikäläiset näet vain innostuvat niistä. Kielteinenkin kommentti on trolleille voitto.

Äänestä
  • Just joo, takinkääntäjä-Timohan se on selkärankaisten "malliesimerkki"!

    Äänestä

PS on Eurooppa, Nato ja mamumyönteisin puolue. Soini/Niinistö.
Halla sun muut haalivat äänestäjiä, mutta tuo kaksikko tekee päätökset ja juuuri päinvastoin kun pitäisi.

Äänestä
  • Eiköhän tämäkin sekopäinen kommentti kerro kaiken oleellisen noista mamuttajatrolleista...

    Äänestä

Jos meidän Persuministerien pitäisi valita 100.000 pakoloista Suomeen vai Ministerin titteli ja musta Audi sekä muut edut niin valitsisimme AIVAN OIKEIN...MINISTERIN TITTELIN......YM YM...

Äänestä

Ei muuta kun ero eu:sta ja oma pakolaispolitiikka niin eiköhän se siitä. Ei tarvitse ottaa kehitysmaamuslimeita, eikä antaa rahaa kreikalle tai muille kriisimaille. Tehtäisiin kauppaa ryssien ja muiden kanssa entiseen malliin. Eli päätettäisi omista asioista itse.

Äänestä
  • olet oikeassa,jos nyky päättäjät käyttää tekosyynä eu,ta ettei maatamme ja kansalaisiamme voi suojella maahanmuuttajilta,silloin täytyy erota eu,sta,meillä on oikeus pitää maamme puhtaana ja turvallisena,ja halu jättää sellainen myös lapsillemme,enymmärrä miksi maamme pitää tieten tahtoin tuhota näillä ns pakolaisilla,rajat kiinni,pidetään suomi suomalaisena.

    Äänestä

UUUUUUUUUUUUUUUUUU

Äänestä

Paljon on vaikuttanut, ulkoministeri ravaa USA:ssa.

Äänestä

Taa mamuttajatrollit tulivat "kommentoimaan", mutta taaskaan eivät esittäneet MITÄÄN vaihtoehtoa nykyhallitukselle saatikka Perussuomalaisille!?

Mikä vain todista avauksen esittämän totuuden!

Äänestä
  • Kyllä kristillisten silloinen puheenjohtaja Räsänen ehdotti, että Suomen pitäisi ottaa vastaan vain kristittyjä maahanmuuttajia. Hän vaikeni sen jälkeen, kun sai kuulla muilta kansanedustajilta ´raivoisan buuauksen´ mielipiteestään.

    Äänestä

Pienpuolueiden täytyisi yhdistyä vahvaksi oppositioksi. Persut pettivät meidät joka asiassa, setelirankaiset tekivät säätiötemput.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HerääSuomi kirjoitti:

Palstalla riehuu pari mamuttajatrollia, jotka jollain oudolla logiikalla yrittää syyllistää pesuja mamutulvasta. Kuvaavaa on, että he eivät KOSKAAN esitä mitään vaihtoehtoa?

Mamuttajatrolli ei kerro, mitä puoluetta pitäisi sitten äänestää PS:n tilalla? Tai millainen hallituspohja ilman pesuja olisi parempi?

Miksi? Koska suomalaisvastainen kiihkomamuttajakin tietää hyvin, että muut puolueet ovat mamuttajia. Varsinkin vasemmistopuolueet, joita nuo trollit äänestävät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu