Presidentti lataa tänään täysillä

Presidentti Niinistö sai tarpeekseen ulko- ja turvallisuuspolitiikan suhmuroijista. Hän pitää kansalle puheen, missä panee järjestykseen hänen tontilleen hyppineet puoluepukarit. Koivisto jo aikoinaan sanoi, että venettä ei saa keikuttaa ja Niinistö on arvattavasti samaa mieltä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meniköhän taas kerran 10 ja 90%:a sekaisin?

Äänestä
  • Helponrahan-Heinäluoma ja dementia-Rinne nostivat äläkän. Pisteet valuivat muualle kuin tarkoittivat.

    Äänestä

Jälleen Yleltä yksi keinotekoinen "kohu"

Äänestä

Mitä salolainen perunankuorija sitten puhuu?

https://www.facebook.com/pages/Älä-äänestä-enää-Sauli-Niinistöä/1606003069647224

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Presidentti Niinistö sai tarpeekseen ulko- ja turvallisuuspolitiikan suhmuroijista. Hän pitää kansalle puheen, missä panee järjestykseen hänen tontilleen hyppineet puoluepukarit. Koivisto jo aikoinaan sanoi, että venettä ei saa keikuttaa ja Niinistö on arvattavasti samaa mieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu