Varoitus ! - Matut kerää aseita.

Nähty kuvaamassa ampumaradalla autojen rekisterinumeroita.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lähde? Jos tuo olisi totta niin se olisi erittäin huolestuttavaa.

Vara ei venettä kaada, joten oli totta tai ei, niin jokaisen kotitalouden tulisi varautua puolustautumaan äkillistä kotiin kohdistuvaa aseistautuneiden miesten hyökkäystä vastaan. Ilman poliiseja, koska jos tämä tapahtuisi, niin poliisit todennäköisesti joko eivät ehtisi hätiin syrjäseuduilla, tai olisivat liian kiireisiä koska liian monta hyökkäystä tapahtuu samanaikaisesti.

Äänestä

erittäin huolestuttavaa

autoreksiterihaku - kiellon voi asettaa. ettei ne saa kotiosoitteita rekisterkilven tiedoista.

Iaita ilmo poliisille vaikka netin kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AseetLukkojenTaakse kirjoitti:

Nähty kuvaamassa ampumaradalla autojen rekisterinumeroita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu