Mamut eivät osaa kirjoittaa

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poliisin pitää osata kirjoittaa sakkoja. Siksi suurin osa matuista ei pääse poliisikouluun. ÄOn pitäisi olla isompi kuin kengännumero

Äänestä

Mutta eikös niitä ole kaksi aina vuorossa,, toinen osaa lukea ja toinen kirjoittaa,, sehän on jo aikoja sitten tiedetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitrf kirjoitti:

joten he eivät pääse poliisikouluun. Heitähän sinne suvakit hinkuvat.http://yle.fi/uutiset/poliisikoulun_uudet_vaatimukset__poliisiksi_haluavan_tarkein_taito_on_osata_kirjoittaa/8696806

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu