http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/seiskan-vaite-toimi-kankaanniemi-lahetti-johanna-tukiaiselle-rahaa-alusvaatekuvia-vastaan/5756412
Mikään muu ns. uskovaisten ryhmä ei ole niin kaksinaamainen kuin helluntailaiset.
Minuakin helluntailaiset herjasivat aivan samalla tavalla,kuin saatanan palvojaksi itseään sanoneet henkilöt olivat tehneet.
Kun otin asian esille olin kuulemma herkkä !
Raamatun kanta asiaan oli selkeä, mutta se ei helluntailaisia kiinnostanut.
Mikään muu ns. uskovaisten ryhmä ei ole niin kaksinaamainen kuin helluntailaiset.
Minuakin helluntailaiset herjasivat aivan samalla tavalla,kuin saatanan palvojaksi itseään sanoneet henkilöt olivat tehneet.
Kun otin asian esille olin kuulemma herkkä !
Raamatun kanta asiaan oli selkeä, mutta se ei helluntailaisia kiinnostanut.
Vastaukset 12
Vanhimmat
meneppäs nyt herkästi makuulle ja laita viltti silmille ettei valo häirtse sekavaa päätäsi.
Kankaanniemi on harras helluntailainen, parhaasta päästä. Hieman huonompia te muut hellariveijarit olette.
Helluntaiveljet yhdessä.
http://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2015/2015041819532961_eb.shtml
Menee jo helpomminki hellarilta nöpö iäisiksi ajoiksi, jos pitää tukea hakea tukinaisesta.
Saastaisesta horon pillusta sitä heikko uskovainen taas onnea onkii.
Uskovaiset ovat vaan paskaa.
On tosi tyhmää yleistää, Kankaanniemi ei todellakaan edusta kaikkia hellareita tai muita uskovia. Jokainen uskova vastaa vain omista teoistaan, niin kuin ei-uskovat omistaan.
Kankaanniemi tietää olenvansa helluntailaisten keulakuva, samaten kuin Hakkarainen, koska ovat Eduskunnassa.,
hulluntailaiset väittävät olevansa pyhiä aikuiskasteen jälkeen ja mikään heille ei ole syntiä sen jälkeen.
Sari Jesaja on myös hulluntailainen, mutta ei ole aiheuttanut vielä mitään skandaalia.
Olet harhainen. Yksikään helluntailainen ei pidä Kankaanniemeä tai Hakkaraista keulakuvanaan.
On se vaan huvittavaa miten ihminen rakentaa omaa todellisuuttaan. Faktoja siinä on noin 40% ja loput täyttä kuvitelmaa. Suurinta kuvitelmaa ovat toisiin ihmisiin liittyvät luulot.
Tästä syystä kristityt haluvat kieltää kaiken, koska luulevat että muutkin ovat samanlaisia kullinheiluttajia kuin itse ovat.
Näin on. Puhelinseksilinjoilta tuli laskuja ex evankelistaukolle. Totta kai hän kiisti. Kuulemma joku moka puhelinyhtiöllä:'D Ja kovasti häntä pornokanavat kiinnosti... Samanlaisia jollei pahempia pervpja uskovat.
Mistä sen tiedät?
minun puhelinlaskujani ei ainakaan tiedä kukaan itseni lisäksi!
Johtunee siitä, kun ei tajuta, ettei yksikään ihminen pysty elämään maanpäällä synnittä. Niin kauan kun olemme lihallisessa muodossa, eli eläviä, niin kauan se lihallisuus sitoo meitä maallisiin himoihin ja houkutuksiin.
Ikävää harhaoppia seurakunnissa. Tämä kun vahditaan ja kytätään toisiaan ja hurskastellaan tekopyhinä. Jankataan parannuksenteosta johon ei kuitenkaan kyetä. Ellei tehdä julkisyntiä, niin sitä tehdään ainakin salassa.
Sitten on vielä näitäkin hurskastelijoita, joiden salaiset himot ja niihin lankeamiset ja mokat pääsee esille julkisuuteen asti. Ihan samanlaisia on uskovat, kuin muutkin. Uskovat vaan elävät utopioissaan, että ihmiset voisi muka elää pyhimyksinä ja synnittömästi. Uskoisivat jo, ettei se onnistu keneltäkään.
Ja mikä olikaan Sodoman synti: leivän yltäkyllä ja huoleton lepo.
Pieni neuvo: älkää maksako tekemättömästä työstä- lopputulos on kaikkien nähtävillä.