Mistä luottotiedoton lapsiperhe saa kotivakuutuksen ? Miten lapsiasiavaltuutetut näkevät tämän asian - kysehän on lasten turvallisuudesta ?
Kotivakuutus luottotiedottomalle lapsiperheelle ?
5
331
Vastaukset
- jiuvvhhh
Ei välttämättä mistään. Vakuutusyhtiöt ovat joko pörssiyhtiöitä tai keskinäisiä. Pörssiyhtiön lakisääteinen velvollisuus on takoa voittoa omistajille. Keskinäisten yhtiöiden tarkoitus on yrittää tarjota palveluitaan jäsenilleen. Pörssiyhtiön nimenomainen velvollisuus siis on olla myöntämättä vakuutusta huonoksi arvioimalleen asiakkaalle. Suosittelen siis kyselemään vakuutusta keskinäisistä yhtiöista.
Toivottavasti lapsiasiavaltuutettu ei jouda vatuloimaan tätäkin. Jos ajattelet asiaa hiukan laajemmin ymmärrät miksi täällä ollaan niin pirun kusessa. Kaikki tasa-arvo, lapsi, vammais ja vaikka mitkä valtuutetut pähkäilevät erilaisia oikeuksia. Rahat ovat loppu. Jos ei ole rahaa niin ei ole paljon oikeuksiakaan. Varmasti luottotiedottomana olet huomannut miten rahattomuus rajoittaa. - Kaikille_Suomalaisille
Jos/Kun ei suomessa saa kotivakuutusta siksi että on joskus saanut merkinnän tuonne "luottokelvottomien" rekisteriin (mitä ylläpitää samat vakuutuksia myöntävät tahot), kannattaa tutustua yritykseen nimeltä KLT & KTP asiantuntija Oy!
Se on uusi suomalainen yritys joka ei kiinnitä huomiotaan noihin niin tärkeinä pidettyihin "luottotietoihin", vaan niiden palvelut on kaikille avoimia!
He pitävät kaikkia samalla viivalla, ja saman arvoisina ihmisyydestä puhuttaessa :)
www.sinunturvaksi.fi - Kaikillesuomalaisille
Kun ei suomesta tosiaan saa kotivakuutusta nuo lähes rikollisinina pidetyt ihmiset jotka on merkattu tuohon "luottokelvottomien" rekisteriin (jota ylläpitää luultavasti samat yhtiöt) niin kannattaa tutustua yritykseen nimeltä KLT & KTP asiantuntija Oy.
Se on uusi suomalainen yritys joka pitää kaikkia luottamuksen arvoisina, eikä tuijota tuohon nk. "mustaan listaan". siinä firmassa on arvot kohdallaan, ainakin mitä ihmisyyteen ja tasa-arvoiseen suomeen tulee :)
Hekään tuskin voivat lapsesi turvallisuutta taata, mutta taloudellisen tilanteenne he voivat turvata tietyissä tilanteissa jos onni kääntää selkänsä teille.
www.sinunturvaksi.fi - statatasfa
Hmm, kyllä me saatiin aikanaan kotivakuutus, sen puolison nimissä, jolla ei ollut luottotietoja. En muista mistä puljusta ja maksoiko ehkä enemmän tai jotain. Tapahtui kymmenen vuotta sitten, ehkä ajat on tuosta muuttuneet sitten.
- JeesusPelastaa1
Miksi pitäisi saada kotivakuutus? Vakuutusyhtiöt ovat pelkkiä huijareita. Eivät ne korvaa köyhän pieni menetyksiä esim vesivahingossa koska omavastuu on niin korkea. Miksi haluat ehdointahdoin syytää rahaa rikollisille toisten rahoilla rikastuville pelureille? Ei vakuutus miltään pahalta suojele vaikka mainokset niin väittää. Vain Jumalaan voi turvata oikeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1484173Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville703880Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123104Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232718- 1822423
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa331650Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka551470- 541312
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1141113IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161110