harrastin seksiä poikaystäväni kanssa, aluksi "lämmitellessämme" hän tunnusteli kalun kärjellänsä alapäätäni, ja sitten vasta kävimme itse toimeen ja laitoimme kondomin paikoillensa, onko tästä mahdollista tulla raskaaksi? pitäisikö huomenna aamulla hakea jälkiehkäisy?
voisiko olla mahdollista
gebina
51058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kullin kärjessä voi olla kiimatippa ja siinä siimahäntiä. Riippuu siitä, kuinka kauan kiusoittelitte toisianne ennen kuin kulli kävi pillusi aukolla. Jos kundikaverisi oli vähän aiemmin saanut siemensyöksyn vaikkapa suuseksistä niin silloin kiimatipoissa oli aika varmasti siittiöitä.
Jos haluat pelata varman päälle niin käytä jälkiehkäisyä. Siitä voi tulla oireita mutta ei ainakaan tarvitse kipristellä raskauden pelossa.
jos on noin tyhmä, eikä tiedä ehkäisystä mitään, ei seksiä kannata edes harrastaa, "touhutipoista" voi tulla raskaaksi, etkö ole kuunnellut terveystiedon tunneilla koulussa? kipin kapin jälkiehkäisytabletteja apteekista ostamaan, pitää ottaa 72 tunnin kuluessa yhdynnästä, mitä pikemmin, sen tehokkaampaa, raskauden mahdollisuus on siis olemassa.
nyt sinne aptekkiin ja sassiin...!!! ellet tietenkää suunnitellu raskauttasi?
voi olla raskaana... Ellei ihmeitä tapahdu.
Aika epätodennäköistä, muttei kannata koputtaa puuta.. Itse hankkisin jälkiehkäisyn, ihan varmuuden vuoksi, jos olisin samassa tilanteessa. Ei tarvitse sitten jälkeenpäin hermoilla ja pyöritellä peukaloita, asia saadaan kerralla hoidettua.