Tuleekohan Suomeenkin Allahin sotilaat -partioita?

1672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Vastaanottokeskuksiin voisi jakaa tiedotteita suomalaisesta yhdistymisvapaudesta.

Äänestä

  • Kukas muu Isis lippya heiluttaa kuin Isis terrorismin kannattaja.
    Norjassa siis julkisesti Isis Terroristijärjestön kannattajat kaduilla.
    Onhan syksystä alkaen sanottu, että Terroristeja on tullut pakolaisten joukossa.
    Eivät vain usko Supo. Eikä ota vakavasti.
    MV vinkaa rikollisista. Tehokasta toimintaa.

    Äänestä

  • älkääolkohölmöjä kirjoitti:

    Kukas muu Isis lippya heiluttaa kuin Isis terrorismin kannattaja.
    Norjassa siis julkisesti Isis Terroristijärjestön kannattajat kaduilla.
    Onhan syksystä alkaen sanottu, että Terroristeja on tullut pakolaisten joukossa.
    Eivät vain usko Supo. Eikä ota vakavasti.
    MV vinkaa rikollisista. Tehokasta toimintaa.

    Turvapaikanhakijathan ovat paenneet Lähi-idästä näitä päitä katkovia isi-porukoita, joten voisi kuvitella, että Allah-partiot saisivat heidät pakenemaan pois Norjastakin.

    Jos Suomeenkin luotaisiin tarpeeksi kurjat olosuhteet, niin poishan täältäkin olisi lähdettävä.

    Äänestä

Täällä on jo vuosia ollut epäjumala Allahin sotureita, onkohan palttiarallaa 80 000 päätä oikealla hehtaarilla tällä hetkellä.

Äänestä

Täällä saattaa jo olla perusteilla sellaisia. Meille ei vaan kerrota mitään. No onneksi Ilja kertoo kuitenkin, sanokoot kuka tahansa mitä tahansa. Luotan Iljaan.

Äänestä

Miltä allahimusu näyttää kun se on kuivumassa puunoksalla??

Äänestä

Ihmettelen vain että onko luvallista järjestää mielenosoituskulkueita joissa liehutetaan isis-lippua. Eikö tällaiseen osallistuminen ole todiste isisiin kuulumisesta ja rikos.
Miksei laiteta ulos maasta heti, jotka tällaiseen osallistuu???

Äänestä
  • Se oliskin näky kun kadun toisella puolella heiluisi sävynahkoja isisin liput tanassa, toisella puolella pilottitakit hakaristilippuja heilutellen, ja keskellä poukkoilisi pellet vailla mitään päämäärää.

    Äänestä

  • Pellet litistyvät tappelussa pannukakuiksi. Isis-soturit kotiutetaan Irakiin. Odinit saavat sakkoja.

    Äänestä

Mielenkiintoista. Siis nämä tulokasjätkät, käytännössä loiset ja usein myös rikolliset perustavat uskonnollisia ryhmiään suojelemaan meidän katujamme meiltä, jotta he voivat jatkaa meidän hyväksikäyttöämme, ahdisteluja, häiriköintejä, raiskauksia, ryöstöjä ja väkivaltaa. Onko jollain vielä väärä kuvitelma, jonka mukaan nämä paskiaiset eivät olisi valloitussotaretkellä? Loiset isäntinä. Heh-heh!

Äänestä
  • Islam ei kuulu sivistysvaltioihin

    Äänestä

  • Erinomaisen selkokielisesti tiivistetty tilannekuvaus.

    Tämä ei ole lainkaan uutta maailmalla, se tapahtuu aina kun nämä otuksista pahimmat (1) ovat saavuttaneet riittävän osuuden paikkakunnan tai valtion populaatiosta. Kyseessä on yllättävän pieni prosenttiosuus, täsmälliseen määrään vaikuttaa hieman vallitsevan yhteiskunnan arvot. Esimerkiksi USA:ssa poliisille pullikoiminen aiheuttaa äkillisen lyijymyrkytyksen hyvinkin herkästi joten otuksista pahimmat (1) joutuvat odottamaan että niiden osuus populaatiosta on kasvanut paljon suuremmaksi kuin esimerkiksi Englannissa, Saksassa, Norjassa tai Suomessa jossa otuksista pahimmat (1) saavat tehdä lähes mitä tahansa ilman minkäänlaista rangaistusta.

    (1) "otuksista pahimmat" on kuvaus jota epäjumala Allah käyttää viitatessaan ihmisiin jotka eivät usko epäjumala Allahiin, näin väittää väärä profeetta Mohammed joka on pöllypäissään tuhertanut höpökirjan nimeltä Kuraani. Kyseessä on Kuraanin värssy 98:6.
    Mielestäni sama retoriikka jota Islam käyttää on yhtä lailla hyväksyttyä myös toisinpäin.
    "otuksista pahimmat" rajoittuvat Kuraanin mukaan Kristityihin ja Juutalaisiin, ilmeisesti siksi että epäjumala Allah ja/tai väärä profeetta Muhammed eivät tienneet mitään muiden uskontojen kuten mm Buddhismin, Hinduismin tai Taoismin olemassaolosta alkuunkaan.
    http://corpus.quran.com/translation.jsp?chapter=98&verse=6

    Äänestä

Calaisissa on kova meno, kun 10000 pakolaista on irti.

Äänestä

Tervetuloa!! Tulisi vaan allahin sotilaat ja sharia-lait, loppuis se hyysääminen..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parit.partiot kirjoitti:

Norjassa on perustettu jo islamistipartioita, milloinkohan villitys rantautuu Suomeen?

http://yle.fi/uutiset/vg_norjan_islamistit_perustivat_katupartion_vastineeksi_soldiers_of_odinille__tunnuksena_isisin_lippu/8701327

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu