http://www.newsweek.com/mysterious-kazakhstan-sleeping-sickness-could-spread-311324
Kazastanin pienessä kylässä ihmiset ovat käsineet jo vuosia pahenevasta unitaudista, johon kuuluu mm hallusinaatiota, muistinmenetystä ja monia muita oireita. Alueella on uraanikaivos ja voimakas taustasäteily.
Oireet muistuttavat osaltaan kroonista väsymyssyndromaa, jonka tiedetään aiheutuvan myös säteilystä.
Psykosomatiaa ja joukkohysteriaa on myös ehdotettu ja Netstux varmaan kertoo meille siitä lisää ja toteaa tämänkin taudin sellaiseksi.
Säteily zombisoi ?
21
156
Vastaukset
- kjähh
Olisit Late itsekin voinut todeta pälätysviestisi hysteriaksi.
- Netstux
http://www.theguardian.com/world/2015/jul/17/mystery-kazakhstan-sleeping-sickness-solved
Kyllähän se selityskin löytyy kun hieman guuglaa. Varmaan monen pettymykseksi syy ei ollut säteily, kaivos kuitenkin. Kaivoksesta on päässyt häkäkaasun ja hiilivetyjen purkauksia jotka ovat syrjäyttäneet happea hengitysilmassa. Säteilyn suhteen koteja on mitattu tarkasti eikä mitään hälyttävää ole löydetty. - viherhihhuli
Tähän ketjuun sopii hyvin myös seuraava uutinen;
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016022621179165_ul.shtml
Jos tuo onnettomuus olisi sattunut uraanikaivoksessa, Late ja stuxnet olisivat nostaneet siitä hirveän vihermölyn. Mutta, kun onnettomuus tapahtui hiilikaivoksessa kaverukset ovat hiljaa.... - ydinzombie
Vähän on oireet kuin tshernobyl-AIDSissa http://keskustelu.suomi24.fi/t/14134986/tshernobyl-aids-(ydinvoima-aids)
- uni.ttuli
Oletteko huomanneet, että yötä kohti unitauti tulee lähemmäksi. Oirein lähinnä unen tulo.
- SäteilyParanoidiaa
Avausviestikin osoittaa että nykyään säteilyä epäillään syyksi mitä ihmeellisimpiin sairauksiin. Tuli mieleen että joskus oli lehdessä uutinen: Tulipalon syy jäi selvittämättä koska talossa ei ollut sähköä. Vastaavasti voisi kai nykyään uutisoida: Sairausepidemian syy jäi selvittämättä koska alueella ei ollut ydinlaitoksia.
- K.Late
"Kaivoksesta on päässyt häkäkaasun ja hiilivetyjen purkauksia jotka ovat syrjäyttäneet happea hengitysilmassa."
Tämä on mielenkiintoinen selitys oireille, jotka tosin ovat jatkuneet myös sairaalassa. Itse epäilin "tahallisuutta", kylät halutaan jostakin syystä evakuoida ja siksi alueelle on päästetty keskushermostoon vaikuttavaa kaasua. Evakuointi on käsittääkseni aloitettu.
Kazastanin väestöä on myrkytetty mm ydinkokeilla ilmeisesti eniten maailmassa ja sieltä löytyvät myös maailman saastuneimmat alueet. JUURI NÄIN K. Late! Kyseessä on koko ajan SAMA YDINSAIRAUS. M74, josta itse käytän nimitystä TVO kokemuksieni mukaan " YDINAPNEA!" 100% Suoraan, kiistatta ja klassisesti ydinvoimaan kuuluvaa perus sairautta siis! .. Huomatkaa, että olen i t s e kokenut tämän ydinvoiman perustilan TVO:n tiloissa työkaverieni kanssa VUOSIA! EI siis tarvitse kertoa näistä SUPO- huhupuheiden tapaan!..
- eitervettäpäivää
" Huomatkaa, että olen i t s e kokenut tämän ydinvoiman perustilan TVO:n tiloissa työkaverieni kanssa VUOSIA!"
Tuo vuosien kokemus näyttää jättäneen sinuun parantumattomat jäljet.- Viherpaskiaineen
Laholatvalla petti polla, eikä mikään säteily.
Perustelu ilmiantoon viestistä http://keskustelu.suomi24.fi/t/14148235/sateily-zombisoi-#comment-83429949
Viestissä on asiatonta toista käyttäjää loukkaavaa sisältöä (nimittelyä), joka sääntöjen mukaan on yksiselitteisesti kielletty
Tiedoksi @Suomi24
Muista valita ilmiantoilmoituksen lajiksi "Viesti rikkoo tai kehottaa rikkomaan Suomen lakia, tai sisältää loukkaavaa sisältöä".
Nimittelyviestien syynä muuten on, kuten suurin osa lukijoista on varnmaan havainnut, Sääntömafian katkeruus siitä, että sen monivuotinen, hyvin toiminut menetelmä ydinvoimapalstan puhdistamiseksi ydinvoiman vastaisista kirjoituksista ei enää toimi niin hyvin kuin ennen, koska valvojat eivät enää poista sääntöjen mukaisia viestejä niin paljon kuin aiemmin Sääntömafian viisivuotisena terrorikautena.
Lisätietoa Sääntömafiasta: https://www.google.fi/?gws_rd=ssl#q=sääntömafia site:suomi24.fi
Tiedoksi @Suomi24 @Aller- PälätykseenKyllästynyt
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14148235/sateily-zombisoi-#comment-83429949
"K.Laten ja palstaviruksen elämä on S24-palsta. Tämä on ilmainen harrastus, eikä vaadi kuin mielikuvitusta."
En näe tuossa toista käyttäjää loukkaavaa tai sääntöjen vastaista, tuskinpa valvojatkaan näkevät. Viesti kertoo vain totuuden, joten
ilmiantoilmoituksesi on aiheetonta pälätystä.
Tiedoksi @Suomi24 @Aller- Viherpaskiaineen
Kokopäiväiset viherjärjestön päivystäjät kaikkina viikonpäivinä.
- YdinZombie
Älkää yrittäkö hämätä. Ydinzombiet ovat todellisuutta.
https://climateviewer.files.wordpress.com/2013/11/sellafield-nuclear-waste-i-have-come-for-your-children11.jpg "Säteily zombisoi ?
K.late
26.2.2016 12:20
http://www.newsweek.com/mysterious-kazakhstan-sleeping-sickness-could-spread-311324
Kazastanin pienessä kylässä ihmiset ovat käsineet jo vuosia pahenevasta unitaudista, johon kuuluu mm hallusinaatiota, muistinmenetystä ja monia muita oireita. Alueella on uraanikaivos ja voimakas taustasäteily.
Oireet muistuttavat osaltaan kroonista väsymyssyndromaa, jonka tiedetään aiheutuvan myös säteilystä.
Psykosomatiaa ja joukkohysteriaa on myös ehdotettu ja Netstux varmaan kertoo meille siitä lisää ja toteaa tämänkin taudin sellaiseksi."
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14148235/sateily-zombisoi
Käsittääkseni mainitun nimimerkin 'toteamalla todistamiset" ovat huomattavasti vähentyneet, mutta harhaisiin päätelmiin johtavat väärinymmärrykset jatkuu: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14081674/talouskasvu-suurin-saastuttaja#comment-83814377- Kannatetaan
Ei taida onnistua palstan rauhoittaminen???????????
- Netstux
Et Stuxnet viitsinyt taaskaan lukea koko ketjua vaan levität uudestaan Laten aloittamaa harhaa. Ylempänä annan linkin Guardianin artikkeliin jossa kerrotaan oireiden syy. Kerrotaan myös että tarkoissa säteilymittauksissa ei ole löytynyt mitään hälyttävää.
Viheruskovaisten taktiikkana on samojen vihreiden valheiden toistaminen. Jo jesuiitat, natsit ja kommunistit tiesivät että toistamalla valheita saadaan ihmiset uskomaan niihin.- Lannoitepalstako
Jonkun kylän taudit palstan aiheko?????????
Taas sä .... en sano että valehtelet, vaikka mieli tekisi. Sinun ymmärryskykysi ei näytä riittävän siihen mikä on lainaamisen ja tiedon välittämisen ero. Ymmärryskykysi ei taatusti riitä edes siihen, että toisen tekstiä voi lainata olematta samaa mieltä lainauksen sisällöstä,
Olen jo antanut sinulle hyvän ohjeen, jonka toistan taas: lopeta kokonaan muiden ihmisten arvostelu, kun puutteellisen ymmärryskykysi vuoksi sinua voisi helposti luulla valehtelijaksi.
Toki arvostelin sinua. Lainaukseni jälkeen kommenttini:
"Käsittääkseni mainitun nimimerkin 'toteamalla todistamiset" ovat huomattavasti vähentyneet, mutta harhaisiin päätelmiin johtavat väärinymmärrykset jatkuu: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14081674/talouskasvu-suurin-saastuttaja#comment-83814377 "
Tuota olisit voinut kommentoida.
Viite:
"Netstux 21.3.2016 10:58
Et Stuxnet viitsinyt taaskaan lukea koko ketjua vaan levität uudestaan Laten aloittamaa harhaa. "
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14148235/sateily-zombisoi-#comment-83815269- Netstux
Jos kerran vaan lainaat Laten väärää väitettä, mikset lainaa myös oikaisuani joka on sen alla? Lainatun vääräksi tiedetyn tiedon levittäminen on valehtelua. Muutenhan te voitte Laten kanssa vuoroin lainata toistenne valheellisia viestejä ja puolustautua että minä vain lainasin toisen viestiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1834815Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä402556- 1562192
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161729- 811348
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241281Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321193Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1451190Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.103945Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.117887