Seuraavat kriisi-apua tarvitsevat

näyttävät olevan noita jotka joka ainoasta asiasta etsivät tai kehittelevät syitä vihata jenkkejä.....Venäjältä ei mitään apuja ja jenkeiltä toistaiseksi 350000000 taalaa.

Mahtaa sattua kipeästi sieluun, otan osaa.
6404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

USA :n muutama miljoona rikkainta kuluttaa maapllomme energiavaroista ja muista resursseista NELJÄNNEKSEN!

Pitää olla torvelo ellei älyäjo jotain?

1 miljardia elää laillamme hyvinvoinnissa ja WC t pelaa, se loput 5 miljardia elää köyhyydessä!

Perseeseesipitäisi sattua kohtapuoliin Suomesta kenkää...

Äänestä

olishan se varsin läpinäkyvää pahan akselin kitkentää, jos ei nyt avustuksessa mukana oltaisi.

Äänestä

Kun raha kirstuun kilahtaa niin Puskan Ykä taivaaseen vilahtaa...

Äänestä

Olet väärässä. Venäjältä on alueelle lähetetty kolme lentokoneellista avustusmateriaalia, vettä, kenttäsairaaloita ja avustustyöntekijöitä. Myös valtio on laittanut apurahaa ja esimerkiksi Beslanin uhreille kerätyistä varoista yli miljoona ruplaa ohataan Aasiaan.

Äänestä

Suuri hyväntekijä USA lähettää (jos lähettää) 350 MILJOONAA taalaa Aasiaan.

Samaan aikaan Lähi-Idässä... Suuri hyväntekijä USA käyttää 1,4 miljardia päivässä sotaan.

Ihmisillä on lyhyt muisti. Vasta vuosi sitten oli kymmeniä tuhansia kuolonuhreja vaatinut maanjäristys Iranissa. Suuri hyväntekijä USA lupasi pilvin pimein apua: sitä ei ole näkynyt vieläkään. Miten käy Aasian avun?

Äänestä
  • Persaukinen ja elää nytkin veloiksi.
    USA pitää taalaansa matalalla ettämuut maksaisivat Irakin sodan kustannukset!

    velekarahalla apuja,just joo, niinkuin pissis sanoo!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jurputtaja kirjoitti:

näyttävät olevan noita jotka joka ainoasta asiasta etsivät tai kehittelevät syitä vihata jenkkejä.....Venäjältä ei mitään apuja ja jenkeiltä toistaiseksi 350000000 taalaa.

Mahtaa sattua kipeästi sieluun, otan osaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu