Somaliassa ei ole sotaa. TT Kukaan muu Euroopan maa ei vastaanota noita.
Miksi Suomi ottaa vastaan jokaisen muslimi somalin. Huhut väittää, että migrin ja SPRn tädeillä olisi poikkeuksellisen läheiset ja kuumat suhteet juuri somalien kanssa.
Voiko olla, et meillä on tullut taas uusi ryhmä harjoittelemaan tuhat vuotta kotiutumista huonolla menestyksellä, vain koska mamuviraston "tädit saa"?
miksi kaikki somalit saavat turvapaikan?
21
149
Vastaukset 21
- kesäyönunelma
Ne työllistää, kun niitä opetetaan leipomaan ja myös uimakoulussa on kiva käydä. Kaisaniemen puistossa on pian taas kauniita kesäöitä ja tytöillä on jännää ,huomasiko tuo kiiluvasilmäinen minut.
- juhygtfd
Sen takia kun päättämässä on mamupatja.
- HyysärienLemmikit
Katkerat punikkimultikultistit haluavat tuhota Suomen kansan, siksi noita somalian paska-apinoita tänne rahdataan aina vaan.
- kysynvaan-
onko linkkiä?
- ErwinGerwin
Oliskos se niin, että Ruotsissa 58% somaleista saa turvapaikan ja Suomessa 85. Tanskassa luku taisi olla kolmenkympin alle - en muista tarkasti, mutta kuitenkin jotain vikaa ja paljon Suomen Mamutusvirstossa on!
- Afrikkalaisetpoisvaan
Sitä saa ihmetellä ja myös sitä, että pakolaisia yleensäkin tulee Afrikasta. Ovatko Afrikan geenit niin hyviä, että niitä pitää levittää ?
No senhän paljastaa itse Afrikan kehitystaso. Siis sehän on aivan nollaa ja puhutaankin kehitysmaista, kun puhutaan Afrikasta. Miksi siis esim. Kamerunista, Norsunluunrannikolta jne. vastaanotetaan MIESpakolaisia ?
Afrikkalaiset Afrikkaan takaisin. Pitäkää Afrikka hyvänänne. Siellä on tilaa 30 miljoonaa neliökilometriä !, joten pysykää saaatana siellä.
On kuvottava näky, kun valkoinen nainen kävelee mustan taikka muslimimiehen kanssa käsi kädessä. Siinä ei useimmiten mistään aidosta rakkaudesta ole kyse. Tyhmän oloisia ne on, jotka niiden kanssa liikkuu.
Pidän kaukoidän ahkerista ihmisistä, he ovat sentään älykkäitäkin eivätkä levitä tauteja ja rikoksia sekä ole julkisen sektorin työllistäjoä, siis koko lailla kalliita suomen pienelle väestölle.- HyysärienLemmikit
Tässä tieteellinen selitys negroidien takapajuisuudelle:
http://lazypawn.com/wordpress/wp-content/uploads/Race_Evolution_Behavior.pdf
- sprtäfitsaa
Kaikki vuonna 2015 saapunnet somalit saavat jäädä. Myös se joka on raiskannut naisen, tytön ja lapsen ja vielä tappanut yhden saa jäädä.
Mikä ihme on pielessä ? Hyysärit saa?486 sai myönteisen päätöksen, 17 kielteisen ja tutkimatta jätettiin tai raukesi 149. Jäädä sai siis 73 prosenttia.
- huijareiden.valtakunta
Migri kiittää somaliliittoa yhteistyöstä. Tosiaan ihmettelen minäkin näiden somppujen Suomen turvapaikkoja. Pitäisi vähän avata näiden maahanmuuttoviraston sinisilmä iristen valtuuksia meille tavallisile kansalaisille. Kyse on kuitenkin veronmaksajien kuluerästä eli käytännössä migrin päätökset pitäisi olla läpinäkyviä.
- outomigri
TheUrbanLegends kirjoitti:
486 sai myönteisen päätöksen, 17 kielteisen ja tutkimatta jätettiin tai raukesi 149. Jäädä sai siis 73 prosenttia.
Raukesi ei tarkoita kielteistä. Miksi luku ei ole tasan nolla? Miksi etelä-Afrikan valkoiset ei saa turvapaikkaa? Miksi Irakin kristityt palautetaan varmaan kuolemaan?
Tuntuu, että "auttaminen " koskee vain muslimeja. Mitä mustempi ja tyhmempi, sitä parempi. outomigri kirjoitti:
Raukesi ei tarkoita kielteistä. Miksi luku ei ole tasan nolla? Miksi etelä-Afrikan valkoiset ei saa turvapaikkaa? Miksi Irakin kristityt palautetaan varmaan kuolemaan?
Tuntuu, että "auttaminen " koskee vain muslimeja. Mitä mustempi ja tyhmempi, sitä parempi.Kuten huomasit, mainitsin erikseen kielteiset ja erikseen rauenneet ja tutkimatta jätetyt. Kiitos kuitenkin asian toistamisesta. Jäädä saavat siis ne, jotka saavat myönteisen päätöksen.
Etelä-Afrikasta ei saapunut viime vuonna yhtään turvapaikanhakijaa. Laitatko linkin tilastoon, jossa kerrotaan Irakin kristittyjen palauttamisesta. Tunteesi ei ihan vakuuta faktasta.- irak-kristitty-palautus
TheUrbanLegends kirjoitti:
Kuten huomasit, mainitsin erikseen kielteiset ja erikseen rauenneet ja tutkimatta jätetyt. Kiitos kuitenkin asian toistamisesta. Jäädä saavat siis ne, jotka saavat myönteisen päätöksen.
Etelä-Afrikasta ei saapunut viime vuonna yhtään turvapaikanhakijaa. Laitatko linkin tilastoon, jossa kerrotaan Irakin kristittyjen palauttamisesta. Tunteesi ei ihan vakuuta faktasta.Etkö osaa käyttää googlea?
- muut-häipyvät
TheUrbanLegends kirjoitti:
486 sai myönteisen päätöksen, 17 kielteisen ja tutkimatta jätettiin tai raukesi 149. Jäädä sai siis 73 prosenttia.
myönteisen päätöksen sai siis 97% (486 17=503 hakijasta).
- kirjallisuusnobelistit
Vitun hienoa, kun noita suu auki kulkevia nobel ehdokkaita on tullut 10000 syksyllä.
irak-kristitty-palautus kirjoitti:
Etkö osaa käyttää googlea?
Eli mielikuvitusta, ei faktaa. Asia selvä.
muut-häipyvät kirjoitti:
myönteisen päätöksen sai siis 97% (486 17=503 hakijasta).
Myönteisen päätöksen sai 97% käsitellyistä hakemuksista. Ei hakijoista kaikkineen, sillä ei niitä rauenneita ja tutkimatta jätettyjä voi jättää huomiottakaan - hakijoita hekin olivat.
- siinäsyy
Kiinalaiset valtaavat Afrikan elinkelpoiset alueet ja ajavat alkuasukkaat tänne. Länsimaisilla sijoittajilla on niin paljon rahaa kiinni Kiinassa, että vaihtoehtoa ei ole.
- turhapaikka
Ne on niin rumia, että niitä säälitään.. Siksi.
- salaa.saapunut
Lapin Somalihan tuli salaa Suomeen, se vaan on jäänyt tänne loisimaan.
- xcvfghtyui
Maahanmuuttovirastossa on somaliakka päättämässä turvapaikoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l267858- 67665
Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni42635Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34548- 51487
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona30450En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45437- 30434
- 38426
- 45417