Elämässä ei oo järkee.Auttakaa

Help1234

Anteeks taisin kirjoittaa vähän liikaa. Jos etre jaksa lukea kokonaan niin lukekaa vain vähän alkuu.
Auttakaa, mä en tiiä mikä mulla on.
Moi. Olen 12-16-vuotias ihminen, ja viime vuosina oon tuntenut oloni aika pahaksi. Siis silleen, että ei mikään vaan kiinnosta enkä halua tehdä mitään. Tää on kyllä aika outoa ehkä mutta vain koulun jälkeen eli kun oon koulussa niin mua kiinnostaa elämä, mutta kun mä pääsen kotiin niin silloin mä en haluu tehdä mitään. Mulla on kyl harrastuksii kaks kertaa viikossa. Ennen mulla oli kolme kertaa eli ma. 1 juttu ti.2juttua ja ke.1 juttu. Ja kun kävin niissä niin mulla oli ihan hauskaa mutta taas kun pääsen tähän kirottuun taloon niin en tykkää mistään.
Ennen mul ei ollu näin ennen kun olin 2-7 v mä nautin joka ikisestä hetkestä(silloin me asuttiin toisessa paikassa). Ja mul on ollut tään kuukauden alussa ollu niin ettää mä koko viikonajattelin miten on mahdollista kuolla niin että ei ymmärrä mitään,ei välitä mistään, ei mietä mitään. Ja mietin mun kuolluttq ukkia jota mä en oo koskaan nähny, mietin että turhaanko mä luulin aina että se kuulisi minut. Mua pelotti oikeesti ihan K.A.U.H.E.A.S.T.I että joku mun tutuista kuolisi ja jos mä kuolen niin mä en pääse taivaalta tulemaan lohduttamaan mun äitiä, koska mua eibolisi, ei pelkästään tällä planeetalla vaan mua ei olisi ollenkaan :'( Sen jälkeen mä näin koko viikon painajaisia.
Mulla on oma huone, TV,kosketusnäyttöpuhelin, tabletti,sänky pöytä,... Javmä saan aina kaiken mitä haluan... Tai melkein... Oon halunnut jo yli 10vuotta pikku veljen tai siskon,koska mulla ei oo ketään muuta paitsi mun rakas koira jolla on ollut korvatulehdus jo kaks vuotta ja ymmärsin vasta tunti sitten sen,mutta isä väittää että ei se oo mitenkään vakavaa että se raapii korviaan ja eläin lääkärillä käynti maksaa paljon. Eli siis muhun nen niinkuin voi tuhlata rahaan mutta ei koiran lääkärissäkäyntiin. Nyt mä aijon antaa vaikka kaikki mun rahat, mutta me käydään siellä eläin lääkärillä.
Mun elämässä ei oo mitään parempaa kuin mun koira. Se on kuin mun pikkuveli:-)
Mä haluun elää täysillä ja nauttia elämästäni, mutta en tiedä miten:'(

2

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miizu2

      Yritä löytää netistä keskustelupalstoja sun ikäisille nuorille. Olet sen ikäinen, että koko elämä on pienen mylleryksen vallassa. Kun ikää kertyy vielä lisää, se alkaa helpottamaan. ;) Usko mua. Lähde tapaamaan kavereita ja hanki lisää harrastuksia tai kivaa tekemistä kavereitten kanssa, pyydä niitä teille. Niinkuin itsekin sanoit, kun on ollut harrastuksessa tai lähtenyt niin on ollut aina tosi kivaa. Älä murehdi asioista yksin kotona!

    • Kullipappa

      Osta olutta ja harrasta seksiä. Siitä se siilaantuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe