Anteeks taisin kirjoittaa vähän liikaa. Jos etre jaksa lukea kokonaan niin lukekaa vain vähän alkuu.
Auttakaa, mä en tiiä mikä mulla on.
Moi. Olen 12-16-vuotias ihminen, ja viime vuosina oon tuntenut oloni aika pahaksi. Siis silleen, että ei mikään vaan kiinnosta enkä halua tehdä mitään. Tää on kyllä aika outoa ehkä mutta vain koulun jälkeen eli kun oon koulussa niin mua kiinnostaa elämä, mutta kun mä pääsen kotiin niin silloin mä en haluu tehdä mitään. Mulla on kyl harrastuksii kaks kertaa viikossa. Ennen mulla oli kolme kertaa eli ma. 1 juttu ti.2juttua ja ke.1 juttu. Ja kun kävin niissä niin mulla oli ihan hauskaa mutta taas kun pääsen tähän kirottuun taloon niin en tykkää mistään.
Ennen mul ei ollu näin ennen kun olin 2-7 v mä nautin joka ikisestä hetkestä(silloin me asuttiin toisessa paikassa). Ja mul on ollut tään kuukauden alussa ollu niin ettää mä koko viikonajattelin miten on mahdollista kuolla niin että ei ymmärrä mitään,ei välitä mistään, ei mietä mitään. Ja mietin mun kuolluttq ukkia jota mä en oo koskaan nähny, mietin että turhaanko mä luulin aina että se kuulisi minut. Mua pelotti oikeesti ihan K.A.U.H.E.A.S.T.I että joku mun tutuista kuolisi ja jos mä kuolen niin mä en pääse taivaalta tulemaan lohduttamaan mun äitiä, koska mua eibolisi, ei pelkästään tällä planeetalla vaan mua ei olisi ollenkaan :'( Sen jälkeen mä näin koko viikon painajaisia.
Mulla on oma huone, TV,kosketusnäyttöpuhelin, tabletti,sänky pöytä,... Javmä saan aina kaiken mitä haluan... Tai melkein... Oon halunnut jo yli 10vuotta pikku veljen tai siskon,koska mulla ei oo ketään muuta paitsi mun rakas koira jolla on ollut korvatulehdus jo kaks vuotta ja ymmärsin vasta tunti sitten sen,mutta isä väittää että ei se oo mitenkään vakavaa että se raapii korviaan ja eläin lääkärillä käynti maksaa paljon. Eli siis muhun nen niinkuin voi tuhlata rahaan mutta ei koiran lääkärissäkäyntiin. Nyt mä aijon antaa vaikka kaikki mun rahat, mutta me käydään siellä eläin lääkärillä.
Mun elämässä ei oo mitään parempaa kuin mun koira. Se on kuin mun pikkuveli:-)
Mä haluun elää täysillä ja nauttia elämästäni, mutta en tiedä miten:'(
Elämässä ei oo järkee.Auttakaa
Help1234
2
190
Vastaukset
- Miizu2
Yritä löytää netistä keskustelupalstoja sun ikäisille nuorille. Olet sen ikäinen, että koko elämä on pienen mylleryksen vallassa. Kun ikää kertyy vielä lisää, se alkaa helpottamaan. ;) Usko mua. Lähde tapaamaan kavereita ja hanki lisää harrastuksia tai kivaa tekemistä kavereitten kanssa, pyydä niitä teille. Niinkuin itsekin sanoit, kun on ollut harrastuksessa tai lähtenyt niin on ollut aina tosi kivaa. Älä murehdi asioista yksin kotona!
- Kullipappa
Osta olutta ja harrasta seksiä. Siitä se siilaantuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011795- 591170
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4441139- 1701043
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän131822- 58821
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49766- 84763
- 51718
- 57681