http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/lauttamatkoissa-raju-muutos-paivamatkat-kuin-bussilla-ajaisi-risteilyilta-halutaan-hemmottelua/5755686
Kai nyt varustamot tajuavat, ettei kukaan halua enää Ruotsiin karmean pakolaistilanteen takia. Siellä on vaarallista liikkua.
Viron sen sijaan on ihana paikka nykyään. Ei kerjäläisiä eikä valtavia turvapaikanhakijamieslaumoja kaikkialla pelottelemassa naisia. Hyvä Viro, hienosti hoidettu asia, taidanpa harkita muuttoa sinne. Ei huvita maksaa veroina tätä "pakolais" -sirkusta, kun kaikesta tärkeästä, esim. yliopistot, leikataan, että voidaan opettaa lukutaidottomia? huh huh !
Kai nyt varustamot tajuavat, ettei kukaan halua enää Ruotsiin karmean pakolaistilanteen takia. Siellä on vaarallista liikkua.
Viron sen sijaan on ihana paikka nykyään. Ei kerjäläisiä eikä valtavia turvapaikanhakijamieslaumoja kaikkialla pelottelemassa naisia. Hyvä Viro, hienosti hoidettu asia, taidanpa harkita muuttoa sinne. Ei huvita maksaa veroina tätä "pakolais" -sirkusta, kun kaikesta tärkeästä, esim. yliopistot, leikataan, että voidaan opettaa lukutaidottomia? huh huh !
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ruotsi on aina ollut minulle pelkkä mahdollisimman nopeasti ylitettävä alue matkalla Eurooppaan. Kuin valtameri. Nykyään vieläkin enemmän johtuen Ruotsin muuttumisesta mamulandiaksi.
Tallinnassa ei kaupppakeskuksissa vaeltele möliseviä somalilaumoja, eikä ivallisen näköisiä irakilaisia, siellä hermo Lepää.
Tukholma on hirveä nykyisin, ihan kuin olisi jossain arabimaassa ja julmetusti kerjäläisiä.
Samoin Helsinki ja Vaasa.
Itäeuroopalaiset valtiot.
Moni niistä saavutti itsenäisyyden lähivuosikymmeninä.
Ne osaavat arvostaa omaa maata, kun saivat itsenäisyyden.
Eivät suostu tuhoamaan maataan matutuksella ja mokutuksella.
Suomen pölhöt päättäjät tuhoaa tämän maan.
Onnittelut Virolle, Puolalle...
Teillä on onni elää ilman monikulttuurista paskaa
Tuntuu myös täällä, että entiset Itä-Euroopan maat pitävät paremmin omien kansalaisiensa puolia ja puolustavat maataan ja kristillistä arvomaailmaa.
Ei voi kuin ihmetellä ja kauhistella Suomenkin lammasmaista tapaa toimia. Pelkään, että kohta alkaa tapahtumaa kauheita, ilmapiirin kiristymisen huomaa käsinkosketeltavan selvästi, ihmiset ovat alkaneet kammoamaan turvapaikanhakijoita ja tulleet erittäin epäluuloisiksi. Kauas on kaikonnut maailmoja halaava asenne, nyt pelko ja jopa viha valtaa näköjään alkaa.
Orban ilmoitti taas rakentavansa lisää aitaa Unkarin rajoille. Tarvittaessa kuulemma Sloveniasta Ukrainaan.
Katkaisee eun kahtia. Hyvä.
Ja haukkuu brysselin. Hyvä.
http://www.express.co.uk/news/world/648269/Hungary-plan-fence-border-Romania-migrants-refugees-crisis-Viktor-Orban-Schengen
Totta. Ja ne suomea puhuvat, kotoutuneet mamut aistivat tuon myös ja pelkäävät. Yks irakilainen kundi sanoi mulle kiskalla joulun aikaan, että harmittaa, kun häntä on alettu kohdella toisinaan epäystävällisesti. Miksi?
Sanoin, että pelkäämme. Maailman epävakaa tilanne saa ihmiset kuohuksiin. Meidätkin.
Mä tykkään matuista, koska ne on pelastaneet Suomen julkistalouden.
Eihän mikään mikä ei tuota mitään, voi pelastaa mitään taloutta!
Se pelastaa vain jotain henkistä ja silloinkin vain jokun suvakin surkeissa aivoissa!
Eikä muuten moneen muuhunkaan maahan. Eikö kukaan ole laskenut, mitä tämä tulee maksamaan turismin romahtaessa? Ihmettelen myös sitä, kuinka nuo matut ja mamut voivat asua täällä kun valittamisen ja itkun aihetta löytyy melkein kaikesta? Hermot menee tavikseltakin. MENKÄÄ POIS!!!
Seli seli. Halpa viina ja kalja ja tupakka vetää juoppoja viroon.
Sergelin torin vaikutuksen saa jo Lähi-Itäkeskuksessa. Kyllä Eestissä silmä lepää, ei mitään i-pod mamuja huutamassa käytävillä. Se on vielä pigmettivapaata aluetta.
Ei Ruotsiin enää turisteja mahdu, kun elintasopakolaiset ovat vallanneet kaikki paikat
Joo, ei ole Euroopassa enää monta maata eikä kaupunkia, johon haluaa matkustaa. Suomessakin vain niille paikkakunnille, joissa ei ole matuloita. Kantsii tsekata ennen lomillelähtöä.
Helsingin keskusta turistikaduillekaan ei kannata suunnata, siellä pakkoistutetaan vieraan vallan romanimummoja ja pukumiehet alkavat kolistaa hillittömästi kolikkomukiaan aina kun ohikulkia on kohdalla.
Sellainen hölmölä tämä maa on. Varmaan turistit viihtyvät ostoksilla.
Kun ei me enää itsekään viihdytä täällä...
Juuri niin. Viihtyvyys on mennyt ja vitutus hallituksen toimiin vie vielä elämänhalutkin.
Ja jokapäiväinen mediahyysäreiden matukaakatus alkaa aamusta ja jatkuu iltamyöhään. Tuntuu, ettei täällä asukaan enää suomalaisia. Joo, nyt muistin, että me ollaankin matuja varten.
Verenpaine nousee uhkaavasti kun huomaa propagandaohjelman alkavan yleltä. Eikö toimittajat tajua, että EI mene läpi enää, eu Ole mennyt pitkään aikaan.
Kyllä Suomeenkin varmasti tulee vähemmän turisteja, koska tummat miehet eivät olekaan enää niin harvinaista herkkua suomitytöille. Tämä näkyy varmasti, mutta ei taatusti kerrota missään. Virokin on kyllä huono vaihtoehto töykeän asiakas palvelun vuoksi. Toisaalta hinta on vielä niukin naukin sitä luokkaa, että sinne SuperAlkoon hyppää laivasta. Jos ostaisi pelkkää perusvodkaa, ostaisin laivalta ja istuisin mielummin laivan kannella maissa olo ajan. :)