Rotu ja Älykkyys

http://mvlehti.net/2016/02/29/aiheista-tabuin-rotu-ja-alykkyys/

Suomen yhteiskunta on tehty ihmisille joiden ÄO on noin 100 ja pakoloisten ÄO on huomattavasti tämän alle.

Kun ÄO = 85 henkilöt tekee paljon rikoksia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Äly vie tuhoon! Tekniikan ja lääketieteen kehitys on johtanut siihen, että maapallon väkiluku kasvaa liian suureksi!
Se johtaa sotiin ja jopa suureen tuhoon!

Se on älykkyyden tuotos.

Äänestä
  • Nuo eivät osakaan käyttää ehkäisyä, koska siihen ei heidän ÄO riitä

    Äänestä

Kiitos MV hyvästä ja syväluotaavasta esityksestä. Jälleen kerran täyttä asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4-5 kirjoitti:

http://mvlehti.net/2016/02/29/aiheista-tabuin-rotu-ja-alykkyys/

Suomen yhteiskunta on tehty ihmisille joiden ÄO on noin 100 ja pakoloisten ÄO on huomattavasti tämän alle.

Kun ÄO = 85 henkilöt tekee paljon rikoksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu