Iltalehden uutiset ovat nykyään taso " Kuka palaa Salattuihin elämiin, uuuh Miia palaa "
MV on murtanut Iltalehden selkärangan rysk vaan. Olisi Iltalehden toimittajat ottaneet oppia vanhasta sananlaskusta " Valheella on lyhyet jäljet"
Iltalehti murtuu MV:n paineen alla
10
59
Vastaukset
- kolli57
Iltalehti poisti iltatytönkin ja valitsi juutalaisprobagandan lehden pääaiheet ovat venäjänvihan kylvö ja hallituksen haukkuminen ,sekasorron kylväminen,perverssien elämäntyylin levittäminen,roskaa,roskaa,roskaa
- kolli57
http://www.iltalehti.fi/iltatytto/201209_it.shtml
voi nitä aikoja!
ennekuin iltalehti muuttui bolshevikkisanomaksi - kolli57
http://www.iltalehti.fi/iltatytto/200632_it.shtml
suomalainen nainen oli liian kaunis esitettäväksi juutalaisprobagandan
levittämistarkoituksessa,sehän osoitti suomalaista ylivoimaista kauneutta
esim tsekkihuoriin verrattuna
- turhaaälämölöä
Iltalehti on viihteellinen lehti, jonka ei varsinaisesti tarvitsekaan uutisoida maailman kovista poliittisista tai muistakaan uutisaiheista. Jos iltalehti on valinnut palaavansa viihdelinjalle niin siitä nyt ei kenenkään mv-lehteä lukevan rasistinulikan tarvitse meteliä nostaa. Iltalehti päättää linjansa itsenäisesti yleisöltä mitään kysymättä.
- herätystoimittajat
Iltalehti on aina tehnyt kyseenalaiset otsikot myymistarkoituksessa, mutta jotenkin se on ollut niin itsestäänselvyys, ettei siitä senkummempia ole edes ajatellut. Jollaintavalla se kuitenkin on ollut myös erilaisten asioiden esilletuoja, mutta sitä en ymmärrä, että sekin olisi mukana tässä "totuuden ja hyvän journalismin" peräänkuuluttamisessa. Tutkiva journalismi kaikenkaikkiaan on kuollutta ihanuutta ja sitä osittain tarjoaa vaihtoehtomediat. Ehkä kiire vaikuttaa nykymedian tapaan vaan kopsailla eri tietolähteitä välittämättä sen kummemmin paneutua itse asiaan. Valtamedialla olisi itsetutkiskelun paikka sen sijaan, että kyseenalaistavat vaihtoehtomediat.
- isänmaallisetpois
Vaihtoehtomediat ovat uusnatsien äänitorvi ja ääri-isänmaallisten kusipäiden äänitörvi ja nämä kaikki mvlehden hengenheimolaiset "vaihtoehtomediat" pitäisi kieltää lailla. Ei minkäänlaista oikeutta sanoa mitään kenellekään isänmaalliselle rasistipaskapäälle. Olette kenkäraja koiranokennuksia kaikki suomenmieliset isänmaan ystävät natsipaskat.
- MätäVattua
Mv on jo murtunut.
Ilja nähty parvekkeella imemässä...
....uuuh....
...peukkuaan. - Hihihihihihihi
Hymy hyytyy Venäjän otettua Suomen haltuunsa. Mihin ei ole pitkästi.
- mikääneimuutu
Se nyt on aivan sama sattuuko Helsingissä liehumaan eduskuntatalon katolla Suomen vai Venäjän lippu. Yhteiskunnan kannalta mikään ei muutu. Venäjä on kapitalistinen diktatuuri ja vielä pahempi kuin SSS-miesten hallitus. Venäjän ei tarvitse ampua nykytilanteessa laukaustakaan valloittaakseen Suomi, ketään ei kiinnosta kuitenkaan edes yrittää puolustaa Suomea, eikä SSS-miesten hallitusta.
- Moppimies
Iltasanomat ja nyt myös Iltalehti näyttäisivät höllentäneen itsesensuuriaan pystyäkseen kilpailemaan MV-lehden kaltaisten vaihtoehtomedioiden kanssa:
Iltalehti 24.2.2016:
"Kristityn karu matka suomeen
-Juna oli tupaten täynnä. Ihmisiä nukkui lattioilla. Hämmästyksekseni kaksi junanvaunua olivat täysin tyhjiä.
-Vaunuissa ei ollut matkustajia, koska muslimit käyttivät niitä vessoina, koska muslimien näkökulmasta he eivät voineet käyttää muissa vaunuissa olevia WC-tiloja, koska niitä käyttivät "epäuskoiset" ihmiset. Näissä kahdessa niinsanotussa vessavaunussa haju oli kammottava. Unkarilainen junahenkilkunta näyttti olevan järjestelyn suhteen täysin voimaton."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406