MV-lehden tutkinta

Olen täysin varma, että jos tutkinta aikaa, mitään rikosta ei löydy. "Rikokset" ovat tasoa, että mv korjaa uutisen: 5 ruotsalaismiesta joukkoraiskasi muotoon : 5 somalimiestä joukkoraiskasi.......siinä rikos! DD!
1567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kuulun siihen porukkaan, jolta on mennyt luottamus ns. valtamediaksi itseään kutsuvaksi tahoksi. Yle ym. eivät voinut uutisoida mitään esimerkiksi kun nämä muslimimiehet marssivat Helsingissä. Paljon ovat vääristelleet lukuja ja syyttäneet ns. rajat kiinni-väestöä. Ketä he houtellevat tällä viime aikaisella vetoomuksella lukija- ja katselijakunnakseen? Minussa herättää enemmän inhoa ja vastustusta. Ennen avasin tv.n joka aamu ja katsoin aamuohjelman sekä uutiset. Nyt televisio pysyy kiinni, samoin mitään sanomalehtiä en tilaa. Luottamus on mennyt ja sitä ei todellakaan saa takaisin kiristämällä!

Äänestä
  • Sama täällä ennen kuuntelin YLE:n ohjelmaa radiosta mutta nykyisin en halua kuulla jatkuvaa propagandaa joka kohdistuu kansalaisiimme.
    TV:stä en katso YLE:n ohjelmia joten pakkoverokin menee YLE:n huuhaa porukalle kuin heittäisi rahaa tunkiolle.

    Äänestä

Sääli että mahdollinen tutkinta ei kohdistu Ylenantajan huumehörhöihin, alkaisi niitä rikoksiakin löytymään.

Äänestä

Niin nämä valta mediathan yrittävät aivo pestä kansaa mamu myönteiseksi keinolla millä hyvänsä. On se kumma kun ole kunnalisessa laitoksesa töissä missä on noin 200 työlästä ja toimi henkilöä niin enpä ole kuulut keltään hihkuvia ilon kiljahdusia näistä mamuista. Toimihenkilöistä tuunariin tässä puljussa ollaan niitä vastaan ja tämä ei ole mitän paskan jauhamista. Joka puolella Mediasa syötetään kaikenlaista paskaa eikä oikeista asioista puhuta ja vääristellään kuluja jne.

Äänestä
  • Minä en kanssa tiedä yhtään henkilöä, jolla olisi pää niin perseessä kuin näillä valtamedian propaganda toimittajilla. Nämä edustavat todellista harvainvaltaa. Pieni äänekäs vähemmistö ja pitävät valtakunnan tiedotusvälineitä yksityisomaisuutenaan, jolla saa kertoa kansalle ihan mitä sattuu eikä miten asiat oikeasti ovat.

    Äänestä

Poliisit voisi siinä matkalla Espanjaan ratsaamaan MV-lehteä tutkia mitä Saksassa kirjoitellaan. Onko tällaisissa kirjoituksissa kyse rasisitisesta vihapuheesta ja/tai yllytyksestä kansanryhmää vastaan:
" Tammikuussa vapaa-ajankeskus kaupungin Bornheim Länsi Saksan Nordrhein-Westfalenin tuli ensimmäinen laatuaan Saksassa kieltää kaikissa miesten pakolaisia ​​laitokseen. Siirto oli taustalla säännöllisesti valituksia sukupuolisen häirinnän naisten vierailijoille. Paikalliset viranomaiset sanoivat kielto oli luonteeltaan väliaikainen ja miesten myönnettäisiin pääsy altaan palveluja, kun he saavat viestin. Toimenpiteen täytäntöönpanosta on aiheuttanut myös seksuaalinen hyökkäys 18-vuotiaan siirtotyöläisten 54-vuotias nainen, joka pidettiin laaja-päivä-valo toisessa Bornheim julkisen uima-allas."
"Ryhmä maahanmuuttajien seksuaalisesti väärin viisi teinityttöjen uima-altaan reunalla. Nuoret miehet kouri niitä ilman etukäteistä suostumusta niitä ja repi bikinit päälle pois yksi tytöistä."
Sanomattakin lienee selvää että Bornheimin kaupungin päättäjille häkki heiluu kun raiskaajia on estetty pääsemästä uimahalliin.
Fasismin henkeä löytyy kun tutkitaan. Rynnäkköön, Suomen poliisi- täysin voimin päin yleiseurooppalaista rasismia!

Äänestä

No kyllähän se tapaus halla aho opettaa että suomessa tuomioistuin on poliittisesti motivoitunut...

Samasta asiasta mistä charles haboa julistetaan sananvapauden sankaria ranskassa suomessa jaetaaan rikostuomioita...

Äänestä
  • Samaa olen miettinyt, kaksinaamaisesti suhtaudutaan charlesiin ja muihin.

    Suomessakin se kirkon lehti julkaisi aika luokattoman pilakuvan jossa ns matukriittiset joi huonosti kohdellun matuparan verta.

    Äänestä

Niin MV hän ei edes ole suomalainen lehti ...se vaini. Kirjoittaa suomeksi ja osittain suomalaisista asioista....

Tuleeko se rikos siitä että julkaisu kirjoittaa suomeksi ja suomalaisista asioista ? Samanlaisia julkaosuja netti on täynnä mutta ei suomen kielellä..

Äänestä

Mv kunniaan. Sitä tarvitaan. Päätoimittajat: Turpa kiinni. Ihmisten vitutus on huipussaan.

Äänestä

Pitäisikö poliisin tutkia myös uskonnollisia lehtiä ja koko liikettä nimittäin kyseessä saattaa olla tosi valheellisia väittämiä. Ylen propakandaan tulisi ehdottomasti puuttua
mistä enempi tulee dis informaatiota.

Äänestä
  • Tutkipa huviksesi "uskonnollisten" ääriliikkeiden, vihapuheaktivistien ja "vaihtoehtomedian" keskinäisiä kytköksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuusesiinbbbb kirjoitti:

Olen täysin varma, että jos tutkinta aikaa, mitään rikosta ei löydy. "Rikokset" ovat tasoa, että mv korjaa uutisen: 5 ruotsalaismiesta joukkoraiskasi muotoon : 5 somalimiestä joukkoraiskasi.......siinä rikos! DD!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu