Lähes kaikki otsikot trollien kirjoittamia

Katsomalla otsikoita ja niiden kirjoituksia, näkee trollauksen kaikki perusmerkit ja tavoitteet.
24/7 trolleja mukana.
27338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Vihertrollitehtaan saannoksia. Palkkansa eteen puuhastelevat. Siitä yhdestä en tiedä kun sillä menee KGB.t ja CIA.t sekaisin ja kaikki poliisit vainoaa.

Äänestä
  • Vihertrollitehdas on ohjaillut näitäkin keskusteluja palkattuaan lisää väkeä lehtihaastattelun mukaan vuosia sitten. Nyt näitä puuhastelijoita tutkitaan mm. poliisien toimesta yleensäkin, johtuen 20 päätoimittajan itkettyä asiasta. Kuitenkin he itse salasivat itsesensuroinnilla tapauksia Suomessa. Heijastuu energia-alallekin.

    Äänestä

Vainoharha, jota myös joskus erheellisesti kutsutaan skitsofreniaksi, on näkäjään tämä keskustelun innoittaja. On joko maksettuja kirjoittajia, tai sitten trolleja, vaikka näillä kahdella ei ole mitään tekemistä oistensa kanssa.

Useinmitenhan keskustelu etenee siten, että ydinvoiman skeptikko tekee aloitteen. Siihen osaa oikeasti vastata vain yksi tai kaksi henkilöä, tämänkin ketjun aloittajalta se menee niin sanotusti hilseen yli. Tulee hämmennys, kun suurin osa ei edes tajua mistä puhutaan. Seuraa vihareaktio ja halu leimata.

No tällaista tämä keskustelu on. Annetaan kaikkien kukkien kukkia, eikä keskitytä mustamaalaukseen tai leimaamiseen.

1Äänestä
  • Trollien aloitukset useinkin eivät kuulu tälle palstalle, mutta tahallisesti halutaan keskustelua sabotoida kun vastustetaan vain periaatteen vuoksi. Tietysti myös realistiset vaihtoehdot jätetään esittämättä. Olet oikeassa siinä, että todellisia aiheen kokonaisuudessaan ymmärtäviä alaan perehtyneitä on todella vähän keskustelussa ja useanpi on siirtynyt muille keskustelupalstoille häiriköinnin takia. Väliilä häiriköintiin kyllästyneet kuittailevat häirikölle takaisin opetusmielessä. Palstalle kuulumattoman törkeilyn kun saisi ensimmäiseksi pois ja omille palstoilleen, niin se olisi hyvä alku.

    Äänestä

  • AivanAsiallisesti kirjoitti:

    Trollien aloitukset useinkin eivät kuulu tälle palstalle, mutta tahallisesti halutaan keskustelua sabotoida kun vastustetaan vain periaatteen vuoksi. Tietysti myös realistiset vaihtoehdot jätetään esittämättä. Olet oikeassa siinä, että todellisia aiheen kokonaisuudessaan ymmärtäviä alaan perehtyneitä on todella vähän keskustelussa ja useanpi on siirtynyt muille keskustelupalstoille häiriköinnin takia. Väliilä häiriköintiin kyllästyneet kuittailevat häirikölle takaisin opetusmielessä. Palstalle kuulumattoman törkeilyn kun saisi ensimmäiseksi pois ja omille palstoilleen, niin se olisi hyvä alku.

    Nyt taas menossa jonkinlainen sabotointijakso. Uskonnolliset massapostit, kirjavat linnut ym. keskustelun tahallinen sabotointi jostain järjestön ym. taholta ohjattuna.

    Äänestä

"Väliilä häiriköintiin kyllästyneet kuittailevat häirikölle takaisin opetusmielessä. Palstalle kuulumattoman törkeilyn kun saisi ensimmäiseksi pois ja omille palstoilleen, niin se olisi hyvä alku."

Näet häiriköinnin vain vain ydinvoiman vastustajien puolelta. Sieltä kannattajien puolelta tulee jatkuvasti "viherstallari-kateus jne"-roinaa, järjetöntä ja asiatonta häirintää, jolla on tarkoitus vain sotkea keskustelua. Eli ottakaa tukki pois omasta silmästä ensin.

1Äänestä
  • Harvoin he massapostikopioita laittavat, eivätkä juoksukilpailuja tänne levittele. Puhumattakaan HUUDOISTA SUPOA KOHTAA apuna CIA, KGB ym. ym. Tuossa yllä puhutaan opetusmielisestä kuittailuista. Eihän sekään korrektia ole, mutta jatkuvaan häiriköintiin joskus kyllästyy.

    Äänestä

  • Olet itsekin joissain ketjuissa huomauttanut palstaa toistuvasti sabotoivalle että "nyt riittäisi". Aika harvoiin puutut tähän todelliseen ongelmaan "massapostikopioihin" ja muuhun palstalle kuulumattomaan. Ongelma on olemassa ja kaikki muu on seurausta.

    Äänestä

Mitäs mieltä olet ydinvoiman vastustaja stuxnetin toiminnasta palstalla? Häneltä tulee jatkuvasti "sääntömafia" jne. -roinaa ja poistettujen viestiensä uusintoja palstalle.

Äänestä
  • Törkeää toisten keskustelijoiden herjausta. Säännöistä voi tarkistaa "opastus" linkin kautta.

    Äänestä

Late ei saa vastausta aikaiseksi, kun kyseessä on nimimerkki stuxnetin toiminnan arviointi, miksikähän ei ?

Äänestä
  • Jos K.Late = stuxnet niin miksipä peilikuvaansa kävisi arvostelemaan. Toisaalta K.Late ei puuhastele massapostikopioita ja on siinä suhteessa rehellinen.

    Äänestä

  • keskitason näyttelijäkin osaa vetää paria eri roolia, vai mitä stuxnetlate ?

    Äänestä

Olen ydinkiimainentrolli, haittaakse?

1Äänestä
  • Kiitos kysymästä, täällä viherkiimainen palstahäirikkö. En ehdi pitenpään, koska suoritteet vähenee.

    Äänestä

  • Viherpaskiaineen kirjoitti:

    Kiitos kysymästä, täällä viherkiimainen palstahäirikkö. En ehdi pitenpään, koska suoritteet vähenee.

    Suoritteet vähenee!

    Äänestä

"keskitason näyttelijäkin osaa vetää paria eri roolia, vai mitä stuxnetlate ?"

No jaa, sinulta ei tunnu onnistuvan edes tuo yksi, suht alkeellinen rooli.

1Äänestä
  • Siis myönnätkö olevasi tuo palstavirus, mutta silloin näyttelet tosi hyvin.

    Äänestä

Onnistuu niin hyvin, että keskitason näyttelijä stuxnetlatea hermostuttaa...kjäh!

Äänestä

Jep. Latestuxnettia on alkanut hermostuttaa kaksoisrooin esittäminen. Mutta ihan turhaa, kaksoisrooli on ollut palstalaisten tiedossa jo kauan.

Äänestä
  • Trolleja ainakin 2, mutta oliskos Latekin? Joskus sieltää pukkaa realismia ja sähköteknistä todellisuutta.

    Äänestä

  • Johan vitsin murjaisit. Palstan pahin häirikkö on rekisteröitynyt massapostittaja, herjaaja, palstalle kuulumattoman törkyn kopioija ym. Jos kaikki noudattaisivat sääntöjä niin ongelmia ei olisi, mutta sano se palstavirukselle. Toiset ovat useaan kertaan sanoneet, mutta ei mitään vaikutusta.

    Äänestä

Nimimerkki "rek-kari" oletko itse rekisteröitynyt vai pälätätkö muuten vaan !

Äänestä
  • ite olet 0

    1Äänestä

  • erwterty566321 kirjoitti:

    ite olet 0

    Osui ja upposi.

    Äänestä

Täytyy vain toistuvasti tehdä ilmiantoja kaikista herjauksista ym. törkyviesteistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nollaus.tro kirjoitti:

Katsomalla otsikoita ja niiden kirjoituksia, näkee trollauksen kaikki perusmerkit ja tavoitteet.
24/7 trolleja mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu