Suomi on aivan liian avokätinen tän turvapaikanhakija touhun kanssa...kyllähän sieltä tulee vaikka kymmeniätuhansija jos ollaan hällä väliä tyyliin. Luulin että Perussuomalaiset edes pistäis vastaan kun niin maahanmuuttokriitisiä olivat ennen vaaleja mutta nyt on toinen ääni kellossa. Suomi kuuluu Suomalaisille, ei muslimeille eikä Afrikasta tulleille elitasopakolaisille. Ja jos rikoksiin syyllistyy ni kovat rangaistukset tekijöille oppivathan mikä on maan tapa. Voi kun vituttaa tää nykyinen suvaitsevaisuus ja kuttuurinrikastuttaminen, täyttä paskaa koko touhu. Suomi vekaantuu koko ajan ja turvapaikanhakijoista koituu miljardien lisälasku meille veronmaksajille.
Tyhjät pois...
hatutus_lisääntyy
763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niin onkin. 10 vuotta karenssia on pikkujuttu jos kerran pakenee hirmuvaltaa omasta maastan.
Sosiaaliturva on ylellisyyttä, on sairas ajatus alkaa sitä suoraan joka ikiselle tulokkaalle tyrkyttää kute eräs A. Thors.
Siihen pitää olla säätö, miten sitä voi yleensä muille jakaa kuin täällä kanta-asukkaille. Jos jotain korvausta, isoakin antaa, sekin eri nimikkeillä, ettei tarvitse Ylen vedota mihinkään "keino-suomalaisuuteen" tai ruotsinkielisten positiiviseen syrjintatapaan.
Kaikki portaittain, monta vuotta välissä, ehdolliseksi joka ikinen tuki.
Ajatelkaa nyt itsekin, onko rahaa lähteä leikkaukseen tai vaikka magneettikuvaukseen ilman meidän terveydenhuoltoa. Sitä superkallista etua sitten aletaan tyrkyttää niin pian kuin sakki on päässyt tullista sisään. Li Anderssonhan se on ravannut metsiä lomakeiden kanssa, että saa jaella sossuturvaa savikylän käypäläisille, joille pitää palkata 50 vuotta tulkkejakin.
Liian avokätinen on liian lievä ilmaisu. Ääliömäistähän se on ollut jo pitkään.
Liian hyviähän me ollaan oltu kaikille omista kansalaisistamme välittämättä.
Saksalaiset kommetoivat ihan samaa, hyvät kamppeet, päässeet kunnossa näin kauas ja vielä innostusta piisaa. Onko turvapaikan hakijoita?
Sipilä ja Stubbi sanoo et suomessa on rahaa . No on perkele mut sillei kohta elä muut ku Stubbi ja Sipilä . Voi vee taas menee hermot .
Perussuomalaisia ei kannnata syytellä,ketkä viimeisen kymmenen vuoden sisällä on tehneet tästä maasta niin houkuttelevaisen,eiköhän se ollut kaksi edellistä hasllitusta!