Kyllä kelpaa talikkokommarin traktorimarssille lähteä kun nyt helmikuussa rekisteröitiin 45 traktoria enemmän kuin v.2016,että huonosti männöö.Ihmeellistä miten joutavat kun tekevät 365/24/7 töitä vai onko otettu veronmaksajan piikkiin lomittajat tiloille siis maito-ja karjatiloille ei lumen sulamisen katsojat tarvitse lomittajia.Ei kaiket tukiaiset ja marssit kustantava veronmaksaja jouda marsseille kun on oltava töissä että saa nää talikkokommarien tukiaiset,lomittajat ja marssit maksettua,poliisin on oltava tarkkana nyt kun Sipilä on määrännyt heitä keräämään rahaa valtiolle ei ennalta ehkäisemään, niin nyt tarkistamaan millä polttoaineilla siellä ajellaan ei nuo ajot ainakaan mitään siirtymiä ole,tutkitaanhan rekkojakin.
Kyllä kelpaa tukijussin traktorimarssille lähteä
agraarisossut
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Haista pitkä paska! Siinä kun ollaan töissä 5-18 joka päivä ei paljon marssimaan ehdi!
hirveä itkeminen kun tukiaiset eli sosiaaliavustukset myöhästyy ja vielä oli entisiäkin käyttämättä kun piti laitaa uusiin traktoreihin .alvin maksu lähestyy että saa vähennykset ja veronmaksajat jää nuolemaan näppejään ja taas päästään valitamaan kun vähennysten jälkeen on maataloustulo puolittunut,melkoisia kusettajia oikeisiin yrittäjiin verrattuna jotka myös maksaa tukijullien kieroilun ja yhteiskuntaa lypsävän toiminnan.
miksi maanviljeljät ei osallistu yhteiskunta sopimukseen,eihän se ole kattava jos yksi lusperi lauma pääsee jälleen kuin koira veräjästä.