Se koskee koko maailmaa, muut ovat harhaoppeja.
Tervetuloa jokainen kokoukseen.
JT uskonto on ainoa oikea uskonto!
11
166
Vastaukset 11
- nhgfdxszawer56789
Olet oikeassa!!!!
Jehovan todistajat puhuu siitä mitä Raamatussa NIMENOMAAN SANOTAAN.
Muut lahkot puhuu paskaa- Totistellaan
Voi kuinka väärässä nämä trollit ovatkaan. Surullista
- hgfrewqert678
Totistellaan kirjoitti:
Voi kuinka väärässä nämä trollit ovatkaan. Surullista
Ole sinä satusetä hiljaa ja mene toiseen aloitukseen häiritsemästä......tai muuten....
Meinasin tikahtua nauruun, mutta sain koottua itseni. Onneksi en ollut auton ratissa.
jt ovat YHWH:n valitsema, kaikkeuden sureveenin parhaaksi toteama hämäyslahko. Koska heillä on ainoana aivan suora yhteys taivaaseen, heidän kaikki maailmanloppuennustuksensa ovat osuneet aivan nappiin. Tästä tiedämme varmasti heidän olevan oikea väärentämätön YHWH:n profeetta. Lisäksi koska opinkappaleensa eivät ole piiruakaan muuttuneet, voidaan myös olla varmoja oikeasta YHWH:n lellikistä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Jehovan_todistajien_oppimuutoksista
HOHOHOHOHOHOOHOHOOOHOOOHOHOH!- nbvfdfghui
Sekopää
nbvfdfghui kirjoitti:
Sekopää
Niin. Viisas on houkalle sekopää.
Näinhän sanoi jo proveetta onanias Latteusten evankeliumissa (Latt. 19:75), kun Marina Matkaleena hänelle palavasta pensaasta hiusöljypuun oksan taittoi. Ja Marina sanoi kuten pyhä henki oli käskenyt: siinä sano, oksa teitillen, sano. Ja kavala silmälasipääkopra kärmes ja kolmasti laulava kukko tulivat aikansa kuluksi tapausta ihmettelemään. Samoin laupias samariinilainen osui herran johdatuksesta myös paikalle, alkaen heti otsansa hiessä syömään talkkuna-evästä ja tekemään laupeuden töitä.
Ps. Onko nimi nbvfdfghui kuitenkin jumalista alkuperää. En muista raamattu-satukirjasta kyseistä nimeä.
- Jahvea_odotellessa
Maailma loppuu 1914 eikun ei lopukkaan vaan loppuu 1975 eikun ei lopukkaan, mutta lopun alku alkoi 1914 ja kyllä tämä vielä loppuu ihan kohta eiku ei lopukkaan kun vasta sitten kun jokainen, joka on elänyt sellaisen kanssa samaan aikaa, joka on elänyt 1914, kuolee.
Ja tämä on varma tämä!- nhgfdsawertyui
sekopää ja se on varma juu
- onkotoisia
Kiitos vaan ja hetkonen ajatukseen, miksi juuri Jeesuksen piti kärsiä ja kuolla.
- jhytrewert679
Että sinä ateistihomo saisit syntisi anteeksi ja pelastustoivon
- jhgfdrty7u
jhytrewert679 kirjoitti:
Että sinä ateistihomo saisit syntisi anteeksi ja pelastustoivon
JT opastaa oikein Raamatun sanassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487