muslimit eivät hoida vääräuskoisia

Kristityt hoitavat kaikkia.
672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oikeat kristityt hoitavat kaikkia, mutta mistä niitä löytää... Täällä ei ainakaan kohta kukaan hoida ketään. Muslimit hoitavat omiaan ja katsovat meidän hommia silmät ympyrällä.

Äänestä

Ainakin telkussa esitetyt muslimitaustaiset vanhushoitajat mieltäisin esimerkilliseksi. Noissa maissa vanhuutta taidetaan arvostaa enemmän kuin meillä. Täällähän iäkkäät nähdään lähinnä taloutta rasittavana ongelmana. Toisaalta kun lääkkeiden omavastuut nousevat, vanhuksilla on merkittävä rooli pitää lääketeollisuutta pystyssä.

Äänestä

Enpä ole kuullut, että muslimi olis kieltäytynyt kristittyjen hoitamisesta. :D

Äänestä

Kun se luotto on mennyt, ei se helpolla palaudu. Kannatan suomalaisuusaatetta ja siihen ei enää kuulu spr eikä kirkko joka syö suomea siinä missä eduskunnassa olevat joutilaat jotka teettävät työnsä avustajillaan. Eikös se spr toiminta pitänyt alkujaan perustua vapaaehtoisuuteen. Pahuuden valta on nujerrettava jos aiomme pitää maan vapaana kaikista joiden tarkoitus on kylvää tuhoa, meillä ei ole muta kuin tahto toimia, oikein ja totuuden on tultava esiin. Valo joka on tietoa ja uskallusta, on oikea ainoa tie pois tästä epävarmuuden raastavasta ajasta

Äänestä

somalaiset ei kyllä oida kettään, vaan haluavat sulkea vanhuksensa laitoksiin pois jaloista pyörimästä. Ärsyttää tää odinistien 'laitetaan omien kansalaisten asiat ensin kuntoon'- asenne: vuosikymmeniin eivätole tikkua ristiin laittanee, ei ole käyty naapurin sotaveteraania kävelyttämässä, tai yksinäistä kehitysvammista jututtamassa. Totuus on se että muslimit on kauhuissaan siitä miten välinpitämättömästi ja julmasti suomen kansalaiset kohtelevat vanhuksiaan.

Äänestä
  • Ei muslimi ole kauhuissaan mistään vaan nauttii väkivallasta. Sitä enemmän, mitä törkeämpää se on! Väkivalta opetetaan heille jo vauvasta lähtien. Olette kai nähneet netistä videoita ympärileikkauksista? Ja kuulleet, miten vauva itkee kun silpoja leikkelee tämän sukupuolielimiä milloin milläkin välineellä toisten pidellessä kiinni? Ja lopuksi imee veret hampaattomaan suuhunsa samalla levittäen kaikkinaisia tauteja?
    Kaikki tämä tehdään muslimeille, juutalaisina esiintyville kasaareille ja suurimmalle osalle amerikkalaisia. Tämä silmitön väkivalta heti elämän alussa aiheutta koko elämän pituisen trauman ja altistaa uskomaan myöhemmän väkivallan ainoaksi oikeaksi asiaksi maailmassa. Tulokset te näette joka päivä.
    Hedelmistään puu tunnetaan, sanoi Jeesus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mulimivanhainkodissa kirjoitti:

Kristityt hoitavat kaikkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu