AKT leikkii vaarallista leikkiä.

Nyt he ylpeydessään ja kovuudessaan eivät nää metsää puilta.
Mikä on vaihtoehto? Todella huono, suomen kannalta. AKT,n löysä hirttoköysi

kiertyy nyt isoon osaan suomalaisten kauloja.
Lapsellista sakkia, isolla palkalla.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001131492.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi nurin nyt! Ja Piraisen nimi historiaan!

Äänestä

Ei AKT:llä ole mitään tekemistä Suomen hyvinvoinnin kanssa. Siihenkö Suomi kaatuu, jos autokuskit eivät halua työaikaansa lisättäväksi palkatta? Aloittaja lienee joku EK:n kätyri tai täysin ajattelukyvytön ja/tai haluton trolli.

Äänestä

AKT on oikealla asialla. Ei ole mieltä vaatia palkanalennuksia ilman että kustannuksille tehdään yhtään mitään ! Kustannukset ovat kohonneet nopeampaa kuin palkat joten mitä vittua !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ttututututu kirjoitti:

Nyt he ylpeydessään ja kovuudessaan eivät nää metsää puilta.
Mikä on vaihtoehto? Todella huono, suomen kannalta. AKT,n löysä hirttoköysi

kiertyy nyt isoon osaan suomalaisten kauloja.
Lapsellista sakkia, isolla palkalla.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001131492.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu