Razmyar on pelkkä rahanahne muslimi

totuus.ilmi

joka ei todellisuudessa välitä turvisten kohtalosta yhtään, vaan siitä että tienaa niillä rahaa. Tämä asia on ihan selvä.

Ja muija on vielä kehdannut haukkua tavallisia suomalaisia rasisteiksi, esittäen samalla itsensä laupiaaksi samarialaiseksi. Täysin tekopyhä henkilö.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cgmann

      Vaikuttaa todenperäiseltä. Kyllä meitä suomalaisia nyt kupataan. Miten Suomi voi muuttua näin paljon alle vuodessa ja juuri satavuotisjuhlan kynnyksellä? Perkele!

      • Suomi-neitoa-raiskataan

        Ai niin, Suomellahan on ensi vuonna ensimmäiset kolminumeroiset. Uskonpa, että noita synttäreitä vietetään vähän ristiriitaisissa tunnelmissa. Olisihan se hienoa pistää pystyyn kunnon pippalot, mutta samalla tulee miettineeksi, että se vanha kunnon Suomi loppui vuonna 2015, ja onko tämä nykyinen Suomi enää juhlimisen arvoinen? Saatan kuvitella, kuinka puheissa ylistetään uljasta monikulttuurista Suomea ja hehkutetaan uusia suomalaisia, joiden avustuksella kohtaamme tulevaisuuden yhtenäisenä ja vahvana. Kyllä varmaan nuo juhlat muuttuvat yleiseksi perseenrepimis-karnevaaliksi.


    • voihanrazmy

      Vääräuskosille saa valehdella niin paljon ku huvittaa jos se vaan auttaa muslimi/koraanioppeja . Uskokoon niitä kuka haluaa mut pieleen menee .

    • nazzima

      yhteiskuntamme syöpä.

    • NussimaR

      Rasisti Razmyar on afganilainen syöpäkasvain ihmisten joukossa Suomessa.

    • nassukkakusettaa

      Nassima istunee2: lla pallilla.
      Eduskunnassa voi lobbailla vok bisnestä.
      Ja toimi Viittakivi vok: hallituksessa.

    • ghdfrts

      Miksi tuon annetaan tapahtua .

    • SaatananRunkkarit

      Nämä kaikki vokkeja avaavat tahot tekevät tällä vain rahaa itselleen, ei tässä mistään auttamisesta ole kyse. Auttaminen on vain helvetin hyvä tekosyy rahan tahkoamiselle, koska ihmiset ovat hyväsydämisiä typeryksiä, ja ne vastaanpanijatkin voidaan leimata sydämettömiksi ja rasisteiksi.

      Asikkalassa Kotouma Oy avasi vokin kunnan vastustuksesta huolimatta ottamalla yhteyttä yksityiseen tahoon. Alkuvuodesta sitten pummittiin kuntalaisilta sänkyjä, kun "asiakkaat" joutuivat nukkumaan lattialla. Jos nämä tahot oikeasti haluaisivat auttaa, he olisivat itse rahoillaan hommanneet muutamat sängyt, mutta pitäähän ne voitot maksimoida. Ihmettelen vain, ettei entisessä hotellissa muka ollut riittävästi punkkia, kun porukkaakin oli tullut vain muutama kymmen.

      Kotouma Oy lupasi myös järjestää koulutukset näille "asiakkailleen", mutta nyt kunta joutuukin maksumieheksi. En tiedä pyörsivätkö he puheensa, vai onko kunnan päättäjät ruvenneet häsläämään tapansa mukaan, mutta ainakin lehtijutussa kyseisen vokin johtaja oli sitä mieltä, että koska vääksyläiset halusivat nimenomaan lapsiperheitä (joita sinne onkin tullut suhteellisen paljon), olisi reilua, jos kunta osallistuisi myös heidän koulutuksensa kuluihin. Eli ensin tuodaan vokki väkisin ja kun huolestuneet paikkakuntalaiset siihen sitten toivovat, että tulisi sitten myös niitä oikeita lapsiakin sinne, niin tämän katsotaan olevan tervetulotoivotus vokille ja koska niitä lapsiakin kovasti toivottiin, niin nämä toivojat saavat sitten myös maksaa.

      Vitut, nämä ovat pelkkiä rahantahkoajia, jotka käyttävät ihmisten hätää ja hyväntahtoisuutta hyväkseen. Tämä koko ihmisvirta tänne Suomeen on ollut etunenässä SPR:n organisoimaa ja sitä alettiin valmistella jo vuonna 2013.

      http://mvlehti.net/2015/11/09/suomessa-aloitettiin-matujen-laajamittaiseen-vastaanottoon-tahtaava-hanke-jo-2013/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      72
      2449
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1291
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      895
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      28
      722
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe