Nyrkki tervehdys tuhosi sopimuksen,,,,on ne vähä älysiä.
Tilanne taju puuttuu
18
79
Vastaukset
- fjhgfs
Kaksi apinaa fistasi.
- lxkcjdgf
Sipilä ja Stubb mokasivat. Ylimielisyys kostautuu.
- ikä-äitee
Stubbin ilvehtiminen oli vastenmielistä ja hämmentävää katsottavaa - siitä ollaan varmasti samaa mieltä 100 % - niin vakavista asioista, jopa kansakunnan tulevaisuudesta on kyse.
- AmeebaakinTyhmempiOn
ikä-äitee kirjoitti:
Stubbin ilvehtiminen oli vastenmielistä ja hämmentävää katsottavaa - siitä ollaan varmasti samaa mieltä 100 % - niin vakavista asioista, jopa kansakunnan tulevaisuudesta on kyse.
Totta, Stubbido on samalainen irvestelijä-hymyilija kuin sveitsiläis-suomenruotsalainen-666-Anne Berner. Tubesta löytyy video missä vajaa-älyinen fraaseja ja ennenkaikkea urheilutermejä sellaisia papukaijamaisesti toisteleva Stubbidon naama on norsun vitulla ja huomatassaan kameran olevan käynnissä typeryksen norsun vittu naama muuttuu mikrosekunnissa hevosturpa-pepsodent-irvistely-hymyyn.
Eläintarhojen apinoissakin on tahdikkuuta kuin aprillipäivän syntyneelä VALEander Stubbidolla.
- yököttäviätyyppejä
Myös Salmela, Kakkonen, Laakkonen ja Rostedt kuuluvat ilmapiirin myrkyttäjiin, kiroavat varmaan etelärannassa ja kokoomuksessa noita, olisivat paljastaneet vasta kun sopimus on pöydässä että millaisia ovat ja mitä ajattelevat.
- M.Mielentutkija
Ainahan on ollut niitä joilla luistaa !!
Jollakin sen luistaminen näkyy paremmin jollain huonommin. Yleistä on että "mielipideautomaatteja" käytetään ukkosen johdattimina. Tulee mieleen eräs kuulusteluteksniikka "paha-hyvä kuulustelija". Annetaan roolit toinen uhkailee ja toinen on olevinaan mukava. Kun aikansa on jatkettu lankeaan kuulusteltava "mukavan" ansaan. Tilanne on kuitenkin se, että roolit on jaettu ja tulokseen pääsy on ainoa tavoite. Se että rooleja ei olisi jaettu noille "ajattelijoille" on vaikea jossainmielessä mahdoton ajatus.
- Gkjubv
Niin naisellista päätöksentekoa. Väärin tervehditty, kaadamme sopimuksen ja aiheutamme 100 000 uutta työtöntä :)
- älä.ole.tyhmä
Ihan sama hyväksytäänkö yhteiskuntasopimus vai ei. Olet todella tyhmä jos luulet että duunariväestön kyykyttäminen loppuu tähän. Ei mene kuin hetki niin Sipilä toteaa että yhteiskuntasopimus ei tuota tulosta, ihan riippumatta siitä onko sen takana kaikki tai vain osa.
ja sen jälkeen alkaa leikkaukset ja verojen kiristykset. Vain vähä-älyinen kuivttelee, että ne tyypit ovat maata pelastamassa, ehei, he ovat tekemässä jopan 90-lukua suuremman tulonsiirron köyhiltä rikkaille. - zkjhr
älä.ole.tyhmä kirjoitti:
Ihan sama hyväksytäänkö yhteiskuntasopimus vai ei. Olet todella tyhmä jos luulet että duunariväestön kyykyttäminen loppuu tähän. Ei mene kuin hetki niin Sipilä toteaa että yhteiskuntasopimus ei tuota tulosta, ihan riippumatta siitä onko sen takana kaikki tai vain osa.
ja sen jälkeen alkaa leikkaukset ja verojen kiristykset. Vain vähä-älyinen kuivttelee, että ne tyypit ovat maata pelastamassa, ehei, he ovat tekemässä jopan 90-lukua suuremman tulonsiirron köyhiltä rikkaille.Totta.
- sqUN2QiE
Jos tuollainen pilaa sopimuksen niin ay pomojen paikka on mielisairaalassa.
- xdoiyts
Sinähän oletkin jo siellä.
- Puhpuh
Paskalakipisnismiehen SSS-fasistihallituksen suuri puhallus etelärannan olgarkkien pussiin.
Valeksanteri Suuri Stubbi vedättää mukana hevosennaama kammottavassa irveessä...
Työpaikkoja tulee saman verran kuin aikaisemmissakin vedätyksissä, ei ainoatakaan.
Hyöty menee oligarkkien osinkoihin.
Hallituksen uskottavuus on täydellisesti mennyttä! - poliitikot_paskasakkia
Siis poliitikoksi ryhtyy vain vajaa-älyisimmät, homot ja muut yhteiskuntakelvottomat loiset, jotka ei oikeissa töissä pärjää.
- KuSiilinjärvenSulttaani
Mr. "faktavirhe" Stubid ei ansaitse kuin matunyrkkitervehdyksen perseeseensä.
Saatanan viulunsoittaja:
https://www.youtube.com/watch?v=BgB_2RLFEJk - kukaäänesti
Tuo on jotain niin eeppisen vasenmielistä katseltavaa ja kuunneltavaa
- nuijajatosinuija
kaksi heikkoa lyö päitään yhteen: stubbi ja pipilä.
hyi saatana sentään, ne leikkii OIKEIDEN ihmisten rahoilla ja elämällä . Ne paskentaa koko Suomen päälle.
Tilannetaju täysin puutteellinen, täysi ammattitaidottomuus. Ne harjoittelee toisen rahoilla. en anna pistettäkään tuolle pelleilylle. - parasiittienheimoon
stubilo on parasiittien parasiitti
samassa keossa käteisen kanssa, tuulipölytteisiä ja vastenmielisiä - kdfjhgfds
Suomea johtaa tollojen topparoikka!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."432140Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1711903- 1161342
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711160- 96962
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73909Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78849Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki44845Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347931782- 54691