Jo on nyt perkele jos ei valtio ala saamaan lisää verotuloja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SÄÄTIÖT VEROLLE HETI!
sxdoiuytr
2280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kyllä !!! Kaikki suomenhurrien veronkiertosäätiöt maksamaan korkeimman mukaan
Aletaan vaatia säätiöiden verottamista. Meiliä menemään ministereille ja kansanedustajille eduskuntaan osoitteella eduskunta.fi
Hyvä ehdotus. Pistetäänpä toimeksi.
Kyllä!
Hyvä aloitus.
Pakkolakeja on helppo luoda , vielä helpompi niillä on VERONMAKSAJAA uhata. Jos pitäisi siirtyä aluelle missä vastapelurit on SÄÄTIÖISTÄ , VEROPARATIISEISTA ja OPTIORAHOJEN kohtuullistamisesta. TEHTÄVÄ MUUTTUU MAHDOTTOMAKSI ,,,,,,,miksi näin , kerro tämä meille SUOMALAISILLE Juha Sipilä , eikä millään pahalla, KAIKKI tämän tietää .työntekijät tulevat vastaan , että puskurit rytisee , jos nuo rikollisret saadan osaksi vastuun kantoa . Ei tämä maa muutu ryssän maaksi , vaikka luihut pantaisiin ruotuun, ei ulkomaiset sioittajat rehrllistä maata kaihda , huijarit menevät sveitsiin ja luxenburkiin, siitä on todisteet , joiden pitäisi olla Sipilänkin tiedossa
up up
Ay-jäsenmaksujen vähennysoikeus pois.
Puoluetuet, yritystuet ja maataloustuet myös pois.
Kyllä.
Tämä hallitus on ollut minun silmissäni alkujaan erinomainen ja odotukset sen mukaiset,Voi helvetti kun ottaa päähän ,kun huomaa tulleensa petetyksi. VEROPARATIISEILLE ei tehdä mitään , sulkuna RKP:n säätiöistä rahaa ja etenkin asemaa saava Brener, valitettavasti näin on.MAAHANMUUTTO Petturi Orpo on saman kaavan tykönänsä hyväksynyt. RKP:n Mikaela Nylander ilmoitti hallitus kokoonpanon julkitulon jälkeen "MEILLÄ (siis rkp:llä) on KOLME edustajaa hallituksessa , yksi keskustassa ja kaksi kokomuksen riveissä . Pääministeri Sipilälle annan ystävän neuvon , pyri niistä eroon ja ryhdistäydy , kenttäväki tuntee päivä päivältä itsensä petetymmäksi. Sipilä älä noiden edessä enään hymyile , SUOMI nousee kun kaikilla on työtä ja KUNNOLLINEN PALKKA, huono palkka ei ole kenenkään etu. Nyt olet mennyt siihen ansaan että me veroa kirjalla maksavat olemme syyllisiä. EI se ole näin ,vaan miljardeja euroja on OPTIOIDEN ja VERONKIERRON myötä häipynyt maasta , josta se on työntekiöiden voimalla jalostettu euroiksi ja maan petturit on sen kavaltaneet, luulisi SIPILÄN tajuavan , niin yksinkertaisen asin , että repelee nuo pimitetyt ja sivuun siirretyt eurot Suomen talouteen pyörimään , niistä olisi mininkertainen hyöty kansakunnalle. ps. j nikula on on sisintään myöden yhtä vastenmielinen kuin minkä kuvottava ulkonäkö antaa ymmärtää , lähempänä rottaa kuin miestä .
ok.
up up
huomenna tulee mot ohjelma aiheena juuri verotuksen vapaa matkustajat.
Hyvä!
Monet isotuloiset säätiöivät omaisuuttaan ja nauttivat verovapaasti säätiön laskuun etuja mm. Juha Sipilä ja hänen vaimonsa tekevät näin. Säätiöt verolle!
Totta.
ok.
mutta kuka haluaa erota eusta jonka syytä tämä kaikki on?
hyvänkeväisyyttä omalle tilille.
AY-liike verolle ja heti. Eivät maksa satojen miljoonien tuloistaan veroa lainkaan. Tällä saataisiin taas vähän paikattua julkista kassaa.
EK:n bisnekset mysö verolle HETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!