Mato-Niinistö laittaa lapseni vaaraan

Ja niin tekevät myös Hesarin ja Ylen toimittajat, sekä Alexander Stubb, raivokkaalla Venäjän mustamaalaamisella ja Nato-innollaan.

Ei mulla sitten muuta.
1452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tiltut tän aloitti, että kaada itteles vaan. :)

Ei mulla sitte muuta ........ .

Äänestä

Lapses on JO vaarassa kun syntyivät Tiltun perheeseen! Säälittävä kohtalo!

Äänestä

Venäjä laittaa lapsesi vaaraan! Ainoastaan Venäjä uhkailee ja uhkaa Eurooppaa ja koko maailmaa! Kun Venäjä tuhoutuu omaan mahdottomuuteensa, voi lapsesi taas elää rauhassa ilman Venäjän vaaroja.

Äänestä

Niinistö ja Stubb ovat ajaneet Suomen vaaratilanteeseen 1) Suomen Venäjän viholliseksi, 3) sodan valmisteluun Venäjää vastaan 3) Suomen NATOn isäntämaaksi 4) Suomen kahden rintaman sotaan Venäjä-Kalinngrad.

Äänestä

HeHe, Tiltu-parka!

1) suomi on VeNäjän ystävä, jolla on länsimaista parhaat suhteet!

2) Suomi ei valmistele sotaa kenenkään kanssa

3) suomi on tehnyt sopimuksen. Entä sitten?

4) Suomi ei ole lähdössä minkäänlaiseen sotaan

Oletko taas alkanut tenuttelemaan heti aamusta?

Äänestä

ihan hyvin ne tekee,,,mut toi on niin erikoinen ja ainutlaatuinen juttu,,et tapahtumien jalkeen ei ole kenelläkään mitään mahdollisuuden sanoa,,,en tarkoittanut sitä,,,olen väärin ymmerretty....onpas...eipas...molemmat sanat vievät harhaan...kun ne kummat kantavat tätä PASosan jolla alkaa erittäin kovasana,,,joka ei ole passi,,,,,

Äänestä

Olet oikeassa puoliksi, ei vaan lapsesi vaan sinut ja muutkin.

Äänestä
  • Olet väärässä! Olet itse suurin vaara laapsellesi höyrypää!

    Äänestä

Sotahullut kokkareet haluaa laittaa suomalaiset venakkojen tykinruuaksi. Herätkää, ennen kuin rupeaa tosiaan paukkumaan. Kuka on valmis kuolemaan jonku kusisen EU:n tai kokkareiden EU-virkojen takia?!? En minä ainakaan! EU:ssa ei ole mitään hyvää se johtaa Eurooppalaisten arvojen ja kulttuurin tuhoutumiseen. NATO:kin on pelkkä rikollisen eliitin etujärjestö.

Äänestä

Ei sinusta ole muuksi kuin pummiksi BanglaDeshiin!

Kun liitymme Natoon EI MITÄÄN SOTIA tule!

Nato ei ole käynyt yhtään maasotaa perustamisestaan (1949) lähtien! Isossa seurassa ei joudu tappeuun!

Äänestä

"Niinistö ja Stubb ovat ajaneet Suomen vaaratilanteeseen 1) Suomen Venäjän viholliseksi, 3) sodan valmisteluun Venäjää vastaan 3) Suomen NATOn isäntämaaksi 4) Suomen kahden rintaman sotaan Venäjä-Kalinngrad."

Sotahistoriasta tiedämme että vain kaheli johtaja 1) liittoutuu häviäjän kanssa 2) ajaa maansa kahden rintaman sotaan.

Äänestä

Vain kaheli Tiltu valehtelee AINA:

1. Suomi on Venäjän ystävä eikä vihollinen

2. Suomi ei valmistele sotaa Venäjää vastaan

3. Itsenäisellä maalla on oikeus tehdä sopimuksia

4. Mitään kahden (tai edes yhden) rinytaman sotaa ei ole tulossa!

Ja sitt5en ne lopuksi keksimäsi!

1. Suomi ei ole liittoutunut millään tavalla

2. Mitään kahden (tai edes yhden) rinytaman sotaa ei ole tulossa!

Tiltu voisi skeidansyöttämisessa edes hieman oikolukea? Nyt kohdista 1-4 puuttuu no 2 ja kohdat 2 ja 4 ovat samoja!

Äänestä

Natottajien maailma tämänkin palstan kirjoitusten perusteella avautuu sitten kun ryssä on poissa pelistä, se on romahtanut ja taikka pommitettu raunioiksi.
Se nyt on vaan niin että viimeisinä hetkinään tulee puolustauduttua.
Te jauhopää Natolaiset tiedätte kyllä miten se nykyään käy.
Nyt kova meteli, ydinaseilla uhkaillaan.
Kun ei ole minkäänlaista häpyä voi niinkin sanoa vaikka on menossa käskyläiseksi maalle joka on jo käyttänyt ydinasetta ja ilman että maa olisi ollut uhattuna ja mitenkä kauaksi maan rajoista nämä pommit pudotettiinkaan.
Olette sotahulluja jotka yrittävät kääntää kaiken päälaelleen, kun se oma pää on jo täysin sekaisin.

Äänestä

Ei ole kaikki muumit laaksossa, Natonasseilla. Sairaseläkeläisiä. Hienhajuisia hulluja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puckimol kirjoitti:

Ja niin tekevät myös Hesarin ja Ylen toimittajat, sekä Alexander Stubb, raivokkaalla Venäjän mustamaalaamisella ja Nato-innollaan.

Ei mulla sitten muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu