Hyvä Huhtasaari, hyvin pienellä lausahduksella sait suvakit täysin tolaltaan. Sanoit yhden sellaisen virkkeen jota suvakit eivät voi millään sietää, ja olet nyt yksi heidän vihatuimmista vastustajista niiden satojen tuhansien lisäksi, jotka eivät ole tismalleen samaa mieltä kuin suvakit. Aikansa nämä tyhjät, keskustelutaidottomat suvakkitynnyrit kolisevat ja heittävät rapaa päällesi, mutta ei se kauaa kestä kun he taas keksivät jonkun muun kohteen. Mutta olen varma että tiedät tämän itse varmaan paremmin kuin minä. Suvakkien pitää räksyttää räksyttämistään jotta he eivät kuulisi vastapuolen perusteltuja kommentteja, sellaisia reaaliteetteihin perustuvia kommentteja jotka romuttaisivat suvakin maailmankuvan heti jos he hetkeksikin laittaisivat suunsa kiinni ja ajattelisivat sekunnin aikaa (siis ne heistä, jotka kykenevät näin pitkään ajatustyöhön).
Suvakeille ei riitä mikään vähempi kuin se että koko maailman pakolaiset pitää ottaa tänne Suomeen asumaan, koska olemme rikas kansa ja rahaa meillä riittää. Näin syvät tunteet pukkaavat suvakeilla pintaan eniten silloin, kun he hyväilevät sossusta saatua satasen seteliä klo 09.55 Alkon oven ulkopuolella. Heidän koko maailmansa mahtuu sillä hetkellä siihen mitä he Alkosta sillä satasella saavat, seuraavaa päivää he eivät mieti. Aivan samoin kuten he eivät pakolaiskysymyksessäkään mieti miten huomennä pärjätään, riittää kun kaikki pakolaiset saataisiin tänne tänään, nyt ja heti.
Hyvä Huhtasaari, toivottomat suvakit riehuvat
6
77
Vastaukset
- Nii-in
Huhtasaari tosiaan onnistui osumaan suvakkeja arkaan paikkaan. Laura vei suvaitsevaistoa 100–0. Suvaitsevaisina itseään pitävät ovat sitä mieltä, että heillä on yksinoikeus solvata kanssaan eri mieltä olevia, joten varma keino saada suvaitsevaisto hermostumaan on pistää heidät maistamaan omaa lääkettään.
- ehhehhhee
Se on kyllä huomattu, että keskiverto "suvaitsevaisen" pasmat menevät täysin sekaisin, jos joku ei kunnioitakaan hänen auktoriteettiaan ja yksinoikeuttaan puhua maahanmuuttoasioista, vaan jostain kuuluu soraääniä.
- 334434
MISSÄ VEI? MIKÄ OHJELMA?
- tätä.he.haluaisivat
Suvakeita harmittaa se etteivät he voi harrastaa suvaitsemistaan samalla tavalla kuin Stalin harrasti politiikkaansa.
Tosin Stalinilla oli varaa tapattaa 60 miljoonaa omaa kansalaistaan ja silti Venäjälle jäi runsaasti sikiävää väkeä, mutta suvakeiden puhdistuksen jälkeen Suomeen ei jäisi kuin jokunen kymmenen tuhatta kantasuomalaista henkilöä. Mutta toisaalta, tänne kyllä tulisi vähintään 60 miljoonaa mamua kunnes maa olisi syöty tyhjäksi, kuin heinäsirkkojen jäljiltä.
Ja sitten suvakit ihmettelisivät millä pärjäävät, eikö todellakaan ole muuta keinoa kuin tehdä työtä leipänsä eteen. - Hallaahon.äänestäjä7
https://www.suomenuutiset.fi/huhtasaari-suomi-naisille-paras-maa-vaaranneta-sita/#comment-194472
Laura Huhtasaari on PS:n ainoa mahdollisuus presidenttiehdokkaaksi
Jos siellä on eräs toinen, jokaisen ex-PS-äänestäjän kannattaa miettiä mitä silloin pitää äänestää, jotta viesti eliitille menee perille
Kansan media kansan presidentti
http://mvlehti.net/?s=huhtasaari- antirasisti
"MV:n älyllisesti rapauttamat ihmiskohtalot uskovat kaiken, mitä lukevat, sillä ne peloilla politiikkaa tekevät kyyniset mulkut Halla-ahosta lähtien, ovat aprillaneet heitä jo monta vuotta jokaisena vuoden päivänä ja jokaisena vuoden tuntina. Kyllä tuo kuolleiden sielujen harrastama aivopesu jättää jälkensä ja siksi krooninen trollaus onkin muuttunut Syvän Joen todellisuudeksi.
Asettaisitte itsellenne nyt edes jonkun rajan, kuinka paljon trollaamista ja suoranaista kusetusta siedätte noilta halla-ahoilta, immosilta, huhtasaarilta ja muilta kyynisiltä mulkuilta. On jokseenkin riipivää katsella, miten suuri joukko suomalaisia on taantunut ja taantumassa primitiivisiin pelkoihin takertuviksi Pavlovin koiriksi, joiden silmistä älyn liekki on hiljalleen sammunut ja joiden suu suoltaa vain rasistisen liikehdinnän ulkoa opittuja mantroja. Tämä kehityskulku on oikeasti surullista ja miltei pelottavaa.
Tuon rasistisen ihmislauman reaktio viimeistään osoittaa, miten he elävät harhoissa. Ei ole olemassakaan islamisaatiota saati suomalaisuuden tuhoa ajavaa monikulturismia eikä niitä 'suvakkeja', jotka iloisin mielin muuttaisivat Suomea yhä islamilaisemmaksi maaksi ja jotka mielellään luovuttaisivat suomalaiset kirkot muslimien käyttöön.
Hyvät 'isäm maalliset': ei ole olemassa sellaista poliittista suvakkiuden liikettä, jota vastaan teidän poliittinen narratiivinne ja mölyävä vähä-älyisyytenne on suunnattu. Te olette itse kehitelleet suvakkiuden ja islamisaation myytit, joihin te aloitte epähuomiossa uskomaan kuin totena. Te pieksette olkiukkoa, jonka olette itse luoneet. Tuntuuko yhtään tyhmältä?
Positiivista on, että 'isäm maallisten' vähä-älymystön möly esimerkiksi SPR:a kohtaan ei ole realisoitunut luottamuspulana:
-"Suomen Punainen Risti on Suomen luotetuin kotimainen organisaatio, selviää viestintätoimisto Tekirin teettämästä kyselytutkimuksesta. SPR sai kyselyssä luottamuksestaan keskiarvon 3,81 asteikolla 1–5.
Kyselyssä mitattiin 15–74-vuotiaiden suomalaisten luottamusta 53 tunnettuun organisaatioon eri viiteryhmistä, kuten avustusjärjestöistä, mediasta ja puolueista. Viiden kärjessä ovat SPR:n lisäksi Pelastakaa Lapset, Unicef, S-ryhmä ja Onnibus.
Luotettavimpina pidetään avustusjärjestöjä, ja heikointa luottamus on työmarkkinajärjestöihin ja puolueisiin. Listan hännillä ovat Perussuomalaiset, sen jälkeen Kansallinen Kokoomus ja Suomen Kristillisdemokraatit."-"
Lue lisää: http://www.jorieskolin.com/news/jihadistit-ovat-jo-taalla-rajatkiinni/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras991517Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva208978- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29770Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7734
- 61710