Nykyinen hallitus/eduskunta ei voi hoitaa maahanmuuttoa kuntoon. Esim PS on sidottu monin solmuin. Se on liian pieni puolue.
Tarvitaan yhden asian liike. Sellainen joka lupaa hoitaa perusasian kuntoon. Vasta sitten voi Suomen kehittäminen jatkua.
Vaikka eduskunnassa olisi 70% tuosta yhdestä puolueesta, hoituisi muut asiat omalla painollaan koska ei nyt yksi maa ole niin riippuvainen eduskunnasta - talous ja teollisuus pyörii kuten ennenkin. Vuosi siihen menee ja sitten jatketaan sote ym asioilla.
Kaiken takana on kansa. Siitä riippuu voisiko joku puolue saada 70%:n kannatuksen. Se vaatisi nukkuvien heräämistä; siitä tulisi 30%. Siihen lisätään PS ja osa kesk kok kd. Ainakin yli 50% tulisi siitä. Leipäjonojen ja rikostilastojen vaikutus on 20%.
vastuunkanto on vitsi
väyrys-ps-kd-liittoko
4
52
Vastaukset
- RaabGraaf
Ensivaaleissa odotellaan sitten MONOPOLIJYTKYÄ!
- PVrules
En olisi ikinä uskonut, että olisin Paavo Väyrysen kanssa samaa mieltä !!!
https://youtu.be/GZs--WJ6Llw - Armheim
Entinenkin pääministeri hoki vastuusta hokemasta päästyään, ja häipyi heti tilaisuuden tulleen maasta nauttimaan verotonta EU-tuloa, josta jo kymmenenvuoden jälkee saa täyden eläkkeen. Lisäeläke tulee tietysti myös Suomen eduskunnasta luultavasti jo tällä hetkellä, että silleen. Tasan ei käy onnenlahjat. Siinä sitä on vastuuta kerrakseen.
- onksrrsan
PV ja/tai Halla-aho tai muu johtamaan uutta liikettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311232En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71920Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678- 19666
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659