järki voitti ,kapinalliset voivat tyytyä kohtaloonsa .
SAK hyväksyi neuvottelutarjouksen
Kapinallisetteloitetaan
1751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Olisi kiva nähdä palstapölhön naama tällä hetkellä ,menikö ennustukset jälleen penkinalle hhheh tämä on hieno päivä tältäosin .
Erotkaamme siis SAK:n liitoista. Lyly petti taas.
Ainakin Metalliliitto on tehnyt aina ensimmäisenä ja kurjimman sopimuksen.
Tosiaan mitä järkeä on maksaa liittojen pomoille työstä siitä että ne vievät työmiehen selkänahasta kaiken , ja loppui Vasemmiston äänestäminen tähän .
Niin minultakin .
Sama täällä vaikken ole koskaan vasemmistoa äänestänytkään.
Ilman Perussuomalaisia ei tätäkään sopimusta olisi saatu voimaan yhteiskunan hyväksi ,onneksi tässä maassa on vielä yksi puolue johon voi luottaa.
No ei. Ne liitot jotka eivät hyväksy sopimusta eivät sitä hyväksy tämänkään päätöksen jälkeen.
Saa nähdä riittääkä tämä työnantajille ja hallitukselle. Sopimuksesta jää pois aika merkittäviä liittoja.
Änkyrät palaavat ruotuun ennemmin tai myöhemmin yhteiskunnan kaato ei vaan onnistunut Vasemmistolaisilta ,eikö yksi selkäsauna riittanyt .
Sama persuääliö tehtaillut taas tämänkin viestiketjun kommenteista suurimman osan, avauksesta lähtien. HUH HUH!
Hyvä aloitus polttavasta aiheesta kuka lineekin.
Ammttiliitot on perseestä .
Hei PerseArska1 siekin oot sieltä syntynyt.
synnynnäin olen mutta kannaksen toiselta puolelta,että terveisiä vasurit sinne kannaksen toiselle puolelle hheh .
Nimim. peruSSääliöt. Enkä ole! ;-)
loppunäytöstä ei ole vielä nähty. älä iloitse liian aikaisin persuparka.
Talouselämän raeliteetit kun löytiin pöytään alkoi uho vähitellen hiipua ,alkoi sopua syntyä nopeasti kapinajohtajat nuolevat haavojansa ei mennyt kuten aikomus oli ,hallitus jatkaa vaalikauden loppuun sitten on uudet vaalit koittakaa onnistua niissä.
Pesrsarska tietää